Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Hobby, koníčky

Mrkvová kolečka pro psy - příprava, postup

Mrkvová kolečka pro psy: Připravte si 200 g mrkve, 1 vejce, 4 lžíce vody, 250 g polohrubé mouky, 3 lžíce oleje a 1/2 prášku do pečiva. Vejce utřete s olejem, přidejte jemně nastrouhanou mrkev a vodu. Vmíchejte mouku s práškem do pečiva a vypracujte těsto. Rozválejte a vykrajujte kolečka. Pečte asi 20 minut.

Vánoční cukroví pro psy - postup, příprava

Vánoční cukroví pro psy: Potřebujete 1/2 kg kuřecích jater, 1/2 kg sáčku ovesných vloček, 3 vejce, majoránku, česnek. Vše umixujte v mixéru na kaši a rozetřete na velký plech vyložený pečícím papírem. Upečený plát pak nakrájejte. Nebo můžete těsto nalít do forem. Pečte asi 15-20 minut na 200 °C.

Perník pro psy - postup, příprava

Perník pro psy: 500 gramů hovězích jater a 1-2 vajíčka se skořápkou rozmixujte. K tomu přidejte ovesné vločky, celozrnnou mouku a smíchejte v hustou kaši. Poté těsto naplňte do formy a nechte péct asi 25 minut při 180 °C.

Dýňové sušenky pro psy - postup, příprava

Dýňové sušenky pro psy - příprava: Smíchejte dýni a vejce, přidejte sůl, sušené mléko, kypřicí prášek a postupně mouku. Vodu přidejte podle potřeby, aby vzniklo pevné nelepivé těsto. Vyválejte placku silnou asi 1 cm.

Číst dál: Dýňové sušenky pro psy - postup, příprava

► Jak se zbavit kovaříka drátovce v bramborách (překrojený brambor)

Řádí-li u vás v zahradě drátovec, hlízy brambor jsou nakousané. Najdeme na nich 2-3 mm velké okrouhlé hluboké otvůrky, kterými do brambor často proniká hniloba. Škody způsobují 2-2,5 cm dlouhé hnědožluté drátkům podobné larvy kovaříků, tzv. drátovci. Žijí několik let v zemi a živí se převážně odumřelým rostlinným materiálem. Po přezimování a v suchém období se živí i čerstvými podzemními částmi rostlin.

Číst dál: ► Jak se zbavit kovaříka drátovce v bramborách (překrojený brambor)

► Jak se zbavit krtonožky v zahradě - tipy, rady, zkušenosti (hlístice)

Vyskytne-li se vám na zahradě krtonožka, rostliny chřadnou a posléze odumírají. Mají nakousané nebo prokousané kořeny, postiženy mohou být i spodní části stonků. Škůdce se vyskytuje téměř u všech druhů zeleniny a najdeme ho i na jahodách. Dospělé krtonožky jsou velké asi 4-6 cm a mají žlutohnědou barvu. Hmyz žije v podzemních chodbičkách o průměru prstu a v noci vylézá na povrch.

Číst dál: ► Jak se zbavit krtonožky v zahradě - tipy, rady, zkušenosti (hlístice)

► Jak se zbavit květopase jahodníkového v záhonu

Pokud se poupata jahodníku při kvetení zalamují, hnědnou a částečně opadávají na zem, napadl vaše sazenice květopas jahodníkový. Jsou to drobní tmaví brouci, kteří okusují květní stopky. Poupata zase požírá žlutavě bílá larva. Brouci, kteří se z ní vylíhnou, přezimují a na jaře začnou znovu klást vajíčka a okusovat stopky.

Číst dál: ► Jak se zbavit květopase jahodníkového v záhonu

► Jak se zbavit rzi na švéstkách, slivoních - tipy, rady, zkušenosti

V červnu se na listech objeví první žluté skvrny. Na spodní straně listů jsou viditelné hnědočerné tečky velikosti
špendlíkové hlavičky - ložiska výtrusů škodlivé houby, která způsobuje rzivost slivoní. Vítr je roznáší do okolí a dochází tak k infikování dalších listů. Choroba vrcholí v červenci/srpnu.

Číst dál: ► Jak se zbavit rzi na švéstkách, slivoních - tipy, rady, zkušenosti

►Jak se zbavit vrtule třešňové na třešni - tipy, rady, zkušenosti (tabulky s lepem)

Pokud vaši třešeň napadla vrtule třešňová, na ovoci u stopky se objevuje hnědé, propadlé a měkké místo. Pecka se uvnitř třešně volně pohybuje. Napadené ovoce vyžírá bílá larva. Škůdcem jsou mouchy, vrtule třešňové, které do teprve se zbarvujících plodů ukládají vajíčka, ze kterých se larvy líhnou.

Číst dál: ►Jak se zbavit vrtule třešňové na třešni - tipy, rady, zkušenosti (tabulky s lepem)

► Jak zabránit praskání kůry ovocných stromů (vápenný nátěr)

Kůra stromů praská a trhá se. Trhliny vznikají koncem zimy napínáním způsobeným rozdílnými teplotami ve dne a v noci nebo rozdílem teploty mezi severní a jižní stranou kmene. Jako prevence se osvědčil vápenný nátěr kmenů provedený koncem podzimu.

Číst dál: ► Jak zabránit praskání kůry ovocných stromů (vápenný nátěr)

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny