Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Praskající koženka na sedačce, oprava - postup, návod, zkušenosti

17.04.2016

Dotaz:

Dobrý den.


Potřebovala bych poradit s problémem. Máme koženou sedačku. Na méně namáhaných mistech je však použita koženka, která začala praskat a v podstatě už na některých místech prosvítá podklad. Ráda bych ji zachránila a tak mně napadlo zda bych to aspoň nemohla zamaskovat barvou na kůži a zda vůbec bude barva držet na podkladu koženky. Poraďte prosím.


Moc děkuji

04.05.2016

Odpověď na dotaz:

Na 100-leté kožené popraskané židle jsem použil včelí vosk rozpuštěný v terpentýnu za tepla (hutná pasta). Pozor, hořlavý! Za tepla jsem je nařel hrubou vrstvou houbičkou a nechal týden působit. Pak jsem to zopakoval (nutno rozehřát ve vodní lázni). Tohle mi poradil jeden starožitník. Doporučuji to dělat mimo domov (smrdí ještě týden potom. Kůže nová není, ale změkla, oživila se a praskliny nejsou tolik vidět. Používá se i jako ochrana dřevěných částí (starý nábytek). Oživuje a impregnuje. Je to sice na pravou kůži, ale myslím, že by se to dalo použít i na koženku (vyzkoušej na nějakém boku co není vidět). Nebo se dají koupit již hotové čističe a impregnace na netu je jich spoustu.
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny