Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Kůže, pleť, vlasy, nehty

Jak se zbavit lupů (ústní voda)

Vmasírujte si trochu ústní vody do pokožky hlavy, zabalte vlasy do ručníku a nechte působit aspoň 10 minut. Nakonec umyjte šamponem. Zbavíte se tak lupů.

Čím nahradit deodorant (ústní voda)

Došel vám nečekaně deodorant? V nouzi prý pomůže bojovník proti bakteriím vytvářejícím zápach. Naneste ústní vodu na vatový tampon a jemně přejeďte po pokožce.

Jak odstranit zápach česneku z rukou (celer)

Zápach česneku z rukou snadno odstraníte, když je potřete plátkem celeru.

Jak vyčistit pilník na nehty (lepící páska)

Pilník na nehty snadno vyčistíte nalepením lepící pásky nebo náplasti. Silně ji přitiskněte a potom strhněte.

Jak zabránit vzniku červených pupínků při holení v podpaží (mastný krém)

Holíte-li si chloupky v podpaží strojkem s žiletkou, nepoužívejte pěnu na holení, nýbrž silnou vrstvu mastného krému. Zabráníte tak vzniku vřídků a začervenalých míst na vyholené kůži.

Jak zjemnit přesušené konečky vlasů (medový zábal)

Přesušené konečky vlasů zjemní medový zábal: smíchejte dva díly kvalitního oleje s jedním dílem medu a přidejte lžíci jablečného octa. Vetřete do konečků vlasů a po půl hodině smyjte.

Jak zabránit maštění mastných vlasů (bílek)

Máte-li mastné vlasy, před mytím pokožku na hlavě natřete ušlehaným bílkem smíchaným s trochou citronové šťávy. Nechte působit asi deset minut, pak vlasy umyjte běžným způsobem.

Čím nahradit kondicionér při oplachování vlasů (citronová šťáva, jablečný ocet)

Čas od času při mytí vlasů namísto kondicionéru použíjte šťávu z půlky citronu nebo trochu jablečného octa, který přidáte do poslední vody na oplachování vlasů. Dokonale se tak odstraní všechny zbytky šamponu a vlasy navíc budou krásně lesklé.

Jak zabránit tvorbě lupů (tymiánový čaj)

Při tvorbě lupů masírujte pokožku hlavy tymiánovým čajem. Každé mytí vlasů zakončujte studenou sprchou, která prokrví příliš suchou pokozku na hlavě a zabrání tak vzniku lupů.

Jak připravit zpevňující směs na nehty (olej, žloutek, sůl)

Smíchejte v misce stejný díl medu a oleje, přidejte žloutek a lžičku soli. Nehty na několik minut namočte do směsi. Budou pevnější a odolnější.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny