Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

► Kutvirtovo kloktadlo na bolest v krku - cena, dávkování, složení, použití, využití, těhotenství

Kutvirtovo kloktadlo je přípravek, který se míchá na přání zákazníka v lékárně. Využívá se na bolest v krku, při angínách, kdy desinfikuje nosohltan.   Složení kutvirtova kloktadla: Formaldehydi Kutvirti gargarisma 20g je odborný název pro Kutvirtovo kloktadlo. To obsahuje mentholum racemicum (levomentholum) 2,0 g, ratanhiae tinctura 5,0 g, formaldehydi solutio 35% 10,0 g, Ethanolum 60% 85,0 g.

Číst dál: ► Kutvirtovo kloktadlo na bolest v krku - cena, dávkování, složení, použití, využití, těhotenství

Hořké léky, prášky - jak, čím zmírnit pocit hořkosti při polykání (led)

Pokud musíte polknout nějaký hořký lék odporné chuti, před jeho podáním podržte v puse na chvilku kostku ledu. Ta nechutný vjem zmírní.

Proč kupovat léky ve větším balení?

Léky kupujte ve větším balení. Pokud berete nějaké lék pravidelně a jste s nimi spokojení, můžete si nechat lékařem předepsat výhodnějš šestiměsíčni balení. Lék pak vyjde mnohem levněji.

Jak snadno spolknout tabletu léku i se zapitím

Napijeme se trochu vody, ale nepolykáme. "Klapku" v hrdle zavřeme, jako bychom chtěli vyslovit "k". Hlavu zvrátíme dozadu a do vody v ústech vhodíme tabletu. Vodu i s tabletou polkneme.

Jak snadno spolknout tabletu léku

Občas se stane, že nemůžete spolknout tabletku léku. Poradíme vám. Vmáčkněte ji do kousku banánu a spolkněte spolu s ním. Banán je mazlavý a polykání usnadňuje.

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny