Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

► Franěcův čaj na nemocné cévy - příprava

Franěcův cévní čaj při křečových žilách, hemoroidech a poruchách prokrvení končetin a červených žilkách na stehnech: 100 g pohankové natě + 50 g květu bezu + 50 g meduňky + 

Číst dál: ► Franěcův čaj na nemocné cévy - příprava

► Bylinný obklad na oteklé nohy - příprava (pohanka, pohanková mouka)

Obklad z pohanky na oteklé kotníky: mouku z pohanky a teplou vodu smícháme husté těsto, které naneseme na oteklé místo a ponecháme tak dlouho, než se těsto začne drobit (asi po 3 hodinách), podle potřeby opakujeme.

► Pohanka a nemoci cév - využití pohanky

Pohankové slupky při cévních potížích: Slupky pomeleme na prášek, podáváme 4x denně 1/2 lžičky před jídlem a zapijeme. Účinek cévních čajů a prášku ze slupek zvýšíme současným podáváním tinktury z Jírovce - kaštanu koňského.

► Čaj pro těhotné ženy s nemocnými cévami - příprava (pohanka, bez, jitrocel, rybíz)

Cévní čaj vhodný i pro těhotné ženy: 50 g natě z pohanky + 50 g květů bezu černého + 50 g listů jitrocele + 50 g listů černého rybízu. Použijeme čerstvé či sušené bylinky a 2 lžíce směsi zalijeme hrnkem vroucí vody, louhujeme 10 minut a pijeme 3x denně 1 šálek.

► Čaj na křečové žíly, hemoroidy, červené žilky na stehnech, špatné prokrvování končetin - byliny, bylinky, léčba

Franěcův cévní čaj při křečových žilách, hemoroidech a poruchách prokrvení končetin a červených žilkách na stehnech: 100 g  pohankové  natě + 50 g květu  bezu černého  +

Číst dál: ► Čaj na křečové žíly, hemoroidy, červené žilky na stehnech, špatné prokrvování končetin -...

► Bylinkový čaj křečové žíly (sléz)

Čaj se slézem při křečových žilách: Po 1 lžíci nati řebříčku + nati slézu + listů pampelišky zalijeme 1 hrnkem vroucí vody a louhujeme přikryté 5 minut. Scedíme a pijeme 1-2 šálky denně před jídlem, nejdéle 2 měsíce.

► Bylinkový čaj na křečové žíly (řebříček) - příprava

Čaj z řebříčku při křečových žilách: po 1 dílu nati řebříčku + nati slézu + listů pampelišky (smetanky lékařské) . 1 lžíci směsi přelijeme 1 šálkem vroucí vody a louhujeme 5 minut. Pijeme 2-3 šálky denně před jídlem.

Čaj na křečové žíly - byliny, bylinky, léčba

Čaj z bazalky při křečových žilách: Po 1 lžičce majoránky, bazalky a máty peprné zalijeme 1 hrnkem vroucí vody a louhujeme přikryté 5-10 minut. Scedíme a pijeme 2-3x denně po jídle. Nepijeme v těhotenství a při kojení.

Křečové žíly, otoky nohou - byliny, bylinky, léčba (divizna)

Olej na zevní použití proti bolestem při křečových žilách a na otoky: Čerstvé květy divizny zalijeme olivovým nebo jiným kvalitním olejem a necháme 14 dnů na slunci. Pak přefiltrujeme a uchováváme v temnu.

► Přírodní léčba srdce po infarktu myokardu

Pro zlepšení průchodnosti cév, při poruše výživy horních i dolních končetin a po infarktu myokardu: doporučuje se užívat mateří kašičku současně s propolisovou tinkturou nebo emulzí, a to nalačno po ránu nebo 3x denně 30 minut před jídlem.

Číst dál: ► Přírodní léčba srdce po infarktu myokardu

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny