Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Různé nemoci a stavy

► Jak vyléčit nechutenství (pohyb, levandulový olej)

Při nechutenství pomáhá dostatek fyzického pohybu. Můžeme také polknout několik kapek levandulového oleje rozpuštěného ve vodě. Byliny, bylinky vodné na nechutenství jsou uvedené zde.  

Jak se co nejrychleji zbavit kocoviny

Pokud to přeženete s pitím, důležité je nespat příliš dlouho - nařiďte si budíka přibližně na stejnou hodinu, kdy obvykle vstáváte. Pak vyvětrejte, nadýchejte se čerstvého vzduchu a vypijte čistý masový vývar, bez zeleniny, zavářky i bez masa.

► Jak odstranit rybí kost z krku snadno a rychle - recept našich babiček, prababiček

Zůstane-li vám rybí kost v krku, spolkněte pomalu polévkovou lžíci octa, díky němuž kost změkne. Potom snězte kus chleba, aby kost sklouzla do žaludku. Když to nepomůže, zavolejte lékaře.

► Čaj proti anorexii, nechutenství, nadměrné hubenosti - příprava

Čaj ze saturejky při nadměrné hubenosti: Po 1 lžíci natě saturejky + máty peprné + 5 květů heřmánku zalijeme hrnkem vroucí vody a louhujeme 5 minut. Pak scedíme a osladíme medem a podáváme před obědem a před večeří vždy 1 šálek.

Číst dál: ► Čaj proti anorexii, nechutenství, nadměrné hubenosti - příprava

► Bylinný odvar na cukrovku, diabetes - příprava

15minutový odvar z fazole, fazolových lusků při cukrovce: 2 až 3 hrsti suchých či čerstvých fazolových lusků bez semen dáme do 1 litru studené vody, necháme přijít k varu na mírném ohni a vaříme 15 minut. Necháme stát 3 minuty, scedíme a pijeme přes den po šálcích.

► Ořechový olej na ledvinové kameny - příprava

Ořechový olej jako lék při ledvinových kamenech: suchá jádra vlašských ořechů pomeleme a smícháme se stejným množstvím oleje slunečnicového či jiného za studena lisovaného. Nejlepší účinek mají čerstvé ořechy sbírané v době dozrávání na podzim. Z ořechů lisovaný olej se dá také zakoupit, ale je dost drahý. Směs uzavřeme do nádoby z tmavého skla nebo kameniny a necháme louhovat 4 týdny.

Číst dál: ► Ořechový olej na ledvinové kameny - příprava

► Bylinkový čaj na lepší trávení, spánek, proti kašli

Čaj z mateřídoušky pro lepší trávení a spánek a proti kašli: 3 lžičky sušené nati přelijeme 1 hrnkem vroucí vody a louhujeme přikryté 15 minut. Scedíme, pijeme při potížích 2-3 šálky denně, možno přisladit medem nebo mateřídouškovým sirupem.

Chudokrevnost, nemoci krve - léčivý nápoj

Nápoj pro podporu léčby krevních chorob a chudokrevnosti: 4 díly šťávy z červené řepy + 3 díly šťávy z černého rybízu + 2 díly šťávy z kořene pampelišky + 1 díl šťávy z bezinek (krátce povařené). Bezinková nevařená šťáva se nesmí užívat v těhotenství.

Čaj pro diabetiky - příprava

Odvar z borůvkových listů jako čaj pro diabetiky: 2 lžičky řezaných borůvkových listů na 1/3 l vody vaříme 10 minut, popíjíme chladný neslazený 2 šálky denně.

► Propolisová mast na svědění genitálu, pohlavních orgánů - výroba propolisové masti

Propolisová mast proti svědění genitálu, tedy pohlavních orgánů: 12% propolisovou mast smícháme se zinkovou pastou z lékárny v poměru 2 : 1, například 100 g masti a 50 g zinkové pasty. Důkladně promícháme a do celého množství přimícháme 25 ml 3% roztoku čistého fenolu, který si necháme připravit v lékárně.

Číst dál: ► Propolisová mast na svědění genitálu, pohlavních orgánů - výroba propolisové masti

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny