Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

► Obklad lýtek na snížení horečky, teploty - příprava

Horečku můžeme srazit i chladnými obklady lýtek. Šátky máčíme do ředěné octové vody. Také si do ní můžeme namočit ponožky, které si pak navlečeme.

► Jak snížit teplotu, horečku (ostružina, ostružiny, ostružinová šťáva)

Proti zvýšené teplotě a horečce s nachlazením pomáhá šťáva z ostružin.

Zvýšená teplota - jak, čím snížit, napomoci pocení, vypocení (víno, skořice, med)

Pokud máte zvýšenou teplotu a ještě neužíváte léky, svařte si víno se skořicí, hřebíčkem a medem. Urychlí pocení a uleví vám od teploty.

Horečka, vysoká teplota u dětí, dospělých - zábal lýtek - jak udělat, připravit

Studené zábaly lýtek jsou osvědčeným, dávno známým domácím prostředkem proti horečkám. Obzvláště u dětí jsou rychle účinné. 2 lněné šátky namočíme do vody s pokojovou teplotou a pak je složíme. Ovineme obě lýtka od kotníků po kolena.

Číst dál: Horečka, vysoká teplota u dětí, dospělých - zábal lýtek - jak udělat, připravit

Horečka - jak, čím snížit (octová punčocha)

Octovou punčochou lze zpravidla horečku velmi rychle snížit. 1 díl octa se smíchá s 5 díly vody zahřáté na pokojovou teplotu (celkem 1/4 až 1/2 litru tekutiny). Do této směsi octa a vody namočíme vlněné podkolenky a pak je řádně vyždímáme. Pacient si takto upravené punčochy natáhne. Obě nohy se pak dobře obalí vlněnými šátky.

Horečka - čaj proti horečce - jak udělat, připravit (ječmen, med)

Voda z ječmene smíchaná s medem je starý prostředek proti horečce. Vaříme 50 g ječmene ve 2 litrech vody, až se tekutina zpoloviny vyvaří. Potom přidáme 2 polévkové lžíce medu nebo ovocného cukru. Tuto směs pak necháme vychladnout na pokojovou teplotu a přidáme šťávu 1 citronu. Uvedenou dávku pijeme v doušcích rozděleně po celý den.

Horečka - čaj vhodný při pocení - jak udělat, připravit (anýz, květ lípy, rozmarýn, vrbová kůra)

Čaj z anýzu a vrbové kůry je silně potopudný. Míchá se z 20 g anýzových plodů, květů lípy a černého bezu, listů rozmarýny a 1 polévkové lžíce jemně
drcené vrbové kůry. 1 polévková lžíce uvedené směsi se spaří 1 šálkem vařící vody a má se asi 1/4 hodiny vyluhovat. Čaj pak můžeme osladit medem nebo ovocným cukrem.

Číst dál: Horečka - čaj vhodný při pocení - jak udělat, připravit (anýz, květ lípy, rozmarýn, vrbová kůra)

Zábal lýtek při horečce - jak udělat, připravit

Zábaly lýtka pomáhají obzvláště při horečnatých stavech a slouží k odvádění nadměrné horečky. Při tomto zábalu
se zabalí pouze lýtko, chodidlo zůstane volné. Voda pro zábal má být 18 až 20 C teplá. U lýtkového zábalu je důležité, aby nohy zůstaly teplé.

Číst dál: Zábal lýtek při horečce - jak udělat, připravit

Horečka, vysoká teplota u dětí - jak, čím snížit, pomoci (okurka)

Horečka u dětí: Když dítě spí, položte na jeho obnažené tělíčko několik větších po dlouhé straně rozříznutých čerstvých okurek. Vytáhnou mu zaručeně veškerou vnitřní horkost.

Horečka, vysoká teplota u dětí - jak, čím snížit, pomoci (citron, cukr)

Horečka u dětí: Omyjte 1 citron, pokrájejte jej na tenké plátky, které z obou stran pocukrujte práškovým cukrem a dejte jej nemocnému sníst i s kůrou.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny