Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

► Bolesti ledvinam, močového měchýřem - léčba (šípkový čaj, březové listí)

Při potížích s ledvinami nebo močovým měchýřem je dobré pít co nejvíce šípkového čaje, který z organismu vyplavuje škodliviny. Čisticí účinky má také čaj z březového listí. Antibiotické účinky na zánět močových cest má lichořeřišnice a zlatobýl.

► Pohankovo-kopřivové koblihy při slabosti močového měchýře - příprava

Pohankovo-kopřivové koblihy při slabosti močového měchýře: 80 gramů mouky z pohanky smícháme se 2 lžícemi semen z kopřivy s troškou vody vytvoříme těstíčko. Z těsta vytvoříme malé koblihy, které smažíme na sádle či oleji a mazané medem pojídáme k večeři.

► Nemoci ledvin, močového měchýře - byliny, bylinky, přírodní alternativní léčba

Čaj z přesličky při nemocech ledvin a močového měchýře, k proplachování organismu: 1-2 lžičky sušené řezané nati přesličky krátce povaříme v 1 hrnku vody, odstavíme a louhujeme 15 minut. Pijeme 3 šálky denně nejdéle 5 dnů a pak léčbu na delší dobu přerušíme. Nepít však v těhotenství a při kojení a nedávat dětem.

► Desinfekce močových cest - bakterie, streptokoky, stafylokoky

Roztok z mateřídoušky pro desinfekci močových cest proti bakteriím, streptokokům a stafylokokům: Vlije se 1 lžička lihové tinktury z mateřídoušky do 1 hrnku mateřídouškového čaje, pijeme 2-3 šálky denně, ne však dlouhodobě.

Číst dál: ► Desinfekce močových cest - bakterie, streptokoky, stafylokoky

Čaj na slabost močového měchýře

Čaj z listů malin při slabosti močového měchýře: 15 g listů maliníku vložíme do 1/2 litru studené vody a přivedeme k varu a 5 minut povaříme, necháme louhovat 10 minut a scedíme. Pijeme ráno, v poledne a odpoledne do 17 hodiny vždy 1 šálek.

Odvar při slabosti močového měchýře

Odvar z listů borůvek při slabosti močového měchýře: 15 g borůvkových listů v 1/2 l studené vody se vaří 5 minut na mírném ohni a pak 10 minut necháme louhovat. Pije se 3x denně, nejpozději do 17 hodin.

Onemocnění močových cest - byliny, bylinky, léčba (lichořeřišnice)

Tinktura z lichořeřišnice na onemocnění močových cest: Podáváme 3x denně 10 kapek do trošky vody nebo pro větší účinek do čaje ze stejné byliny. U dětí podáváme jen 5 kapek 3x denně.

Zánět močového měchýře, močových cest - jak, čím léčit, pomoci (propolis, bylinkový čaj)

Při zánětu močového měchýře a močových cest: do bylinkového čaje dáme 10 až 15 kapek propolisu a užíváme 2x denně, ráno a večer, maximálně ale po dobu 8 až 9 dnů. V krajním případě je možné po 2 týdnech opakovat.

Noční pomočování u dětí - jak, čím pomoci, léčit (med)

Noční pomočováni dětí občas přetrvává až do dospělosti (neuróza). Od 17. hodiny omezíme příjem tekutin v potravě, před spaním nutně necháme dítě vymočit a podáme mu lžíci medu. Týden pak dítě po 24. hodině budíme, necháme vymočit; přes den prodlužujeme interval mezi močením, dokud se stav zcela nestabilizuje. Med má uklidňující účinky, kvalita spánku i psychika dítěte se zlepší.

Infekce močového měchýře - jak, čím léčit (med, skořice)

Infekce močového měchýře: Ve sklenici vlažné vody rozpustíme 2 lžíce medu a 1 lžičku skořice. Užíváme 2x denně, ráno a večer, podle průběhu choroby.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny