Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Hmyz a hlodavci v bytě, domě

Poštípání, pobodání od komárů - jak, čím zabránit, předcházet (vepřové sádlo)

Neřekli byste, jak jednoduchá rada proti komárům existuje. Stačí namazat odkryté části těla vepřovým sádlem.

Repelent proti komárům - jak udělat, připravit (hřebíček, francovka, líh)

Komáři nejsou zrovna příjemní společníci, ale často se vnutí třeba do večerního posezení na terase nebo balkóně. Kupované repelenty často nepříjemně páchnou a jsou drahé, mazání podle babské rady vás vyjde na pár korun. Do jednoho decilitru francovky nebo padesáti procentního lihu dáte lžičku hřebíčku, skleničku uzavřete a obsah necháte louhovat.

Číst dál: Repelent proti komárům - jak udělat, připravit (hřebíček, francovka, líh)

Jak, čím uchránit koberec proti napadení moly (mařinka)

Pokud chcete před moly uchránit koberce, oceníte následující babskou radu: pod koberec položte sušené listy mařinky a moli a jiný hmyz se mu obloukem vyhnou.

Moli ve skříni, šatníku - jak zabránit výskytu (kdoule)

Na moly platí také kdoule. Jenomže toto voňavé ovoce už asi těžko seženete, i když se u nás stále ještě místy pěstuje. Podle staré babské rady se plody dávají do prádelníku. Moli jejich osvěžující vůni nesnášejí, takže se takto parfémovanému oblečení zdaleka vyhnou.

Moli ve skříni, šatníku - jak zabránit výskytu (eukalyptový olej)

Velmi příjemným a pro uzavřený prostor zásuvek a skříní osvěžujícím prostředkem proti molům je eukalyptový olej, který kápnete na kapesník, a ten necháte volně položený v prostoru, kam chcete molům vstup zakázat. Eukalyptový olej je nutno koupit hotový, suroviny potřebné k jeho přípravě jsou u nás nedostupné.

Moli ve skříni, šatníku - jak zabránit výskytu (tabák)

Na moly můžete zaútočit i kouskem cedrového dřeva, pokud si ho dokážete opatřit. Proti šatním molům působí dýmkový tabák, který moli nesnesou. Ale záleží na vás, zda si jím chcete provonět oblečení. Stačí rozsypat ho po dně skříně.

Moli ve skříni, šatníku - jak zabránit výskytu (cedrové dřevo)

Na moly můžete zaútočit  kouskem cedrového dřeva, pokud si ho dokážete opatřit.

Moli ve skříni, šatíku - jak zabránit výskytu (levandule, tymián, šalvěj, pelyněk)

Abyste zabránili výskytu molů v šatníku, můžete do malých plátěných sáčků nasypat levanduli či tymián, také rozmarýnu, šalvěj, pelyněk. Kteroukoli z těchto bylinek si vyberete, každá je spolehlivým vyháněčem molů. Sáčky zavážte a proložte jimi prádlo nebo je zavěste na šatní tyč.

Moli ve skříni, šatníku - jak zabránit výskytu (mýdlo)

Lidové prostředky proti molům jsou tak dostupné a dokonce příjemně vonící, že kupovat cokoli v drogerii je skutečně zbytečné. Moly spolehlivě vyžene například voňavé mýdlo položené do prádla či zavěšené v látkovém sáčku ve skříni.

Myši v domě, na dvorku - jak, čím odpudit (máta, vratič, heřmánek)

Bojíte se myší? Líčíte pastičky, ale myši jsou čím dál vychytralejší a návnadu často zbaští, aniž pastička sklapne? Položte do míst, kde se myšky vyskytují, snítku máty či vratiče, nebo tam rozsypejte sušený heřmánek.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny