Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Tvorba mléka při kojení - podpůrný likér - jak udělat, připravit (víno, semena kopru)

Likér pro kojící ženy, podporující tvorbu mléka: Svařte si v litru dobrého vína hrst koprových semínek, sceďte a dobře zazátkujte. Pijte denně 2-4 menší štaprle.

Napětí, tlak v prsou při kojení - jak, čím ulevit, pomoci (tvaroh)

K obtížím při kojení musíme započítat i nepříjemný pocit tlaku v prsou. V takovém případě sáhněte po tvarohu - několik polévkových lžic plnotučného tvarohu rozetřete na kousek plátna a přiložte asi na patnáct minut na prsa. Napětí záhy poleví.

Kojení, trhlinky na bradavkách při kojení - jak, čím léčit, pomoci (sádlo)

Vezměte si s sebou do porodnice domácí čerstvé sádlo, babská rada ho totiž doporučuje jako skvělého pomocníka proti trhlinkám na prsních bradavkách. Vždy po kojení je namažte sádlem, samozřejmě by mělo být domácí a nesolené.

Kojení, tvorba mléka při kojení - čím podpořit tvorbu, množství mléka (brutnák)

Největší radost budou mít kojenci, pokud jejich maminky budou každý den v době kojení popíjet čaj z brutnáku. Na podporu tvorby mateřského mléka stačí hrst květů na čtvrtlitrový hrnek a deset minut louhování.

Kojení, tvorba mléka při kojení - jak zabránit tvorbě mléka při odstavení dítěte (šalvěj)

Pokud žena již přestala kojit a dítě odstavila, doporučuje se na snížení tvorby mateřského mléka šalvěj. Čaj si připravíte obvyklým způsobem z kávové lžičky šalvěje na hrnek vody, louhuje se deset minut. Čaj popíjejte po celý den, ale ne dlouhodobě. Pamatujte, že šalvěj můžete použít teprve tehdy, když už vůbec nekojíte - není vhodná ani v těhotenství.

Jak, čím omezit únik mateřského mléka z prsou - tipy, rady, doporučení (med)

Obklad z medu na prsa pomáhá omezit únik mateřského mléka.

Co jíst v době těhotenské nevolnosti - tipy, rady, doporučení

I když vývar nepatří mezi nejzdravější pokrmy, hlavně v prvním trimestru může být vaše záchrana! Obsahuje totiž draslík a sodík, které vám pomohou, pokud právě vy trpíte ranními nevolnostmi a zvracením. Studie ukázaly, že těmito obtížemi je postiženo v prvním trimestru 70 až 85 % budoucích maminek. Právě draslík se sodíkem napomáhají ženskému tělu zachovat si správnou rovnováhu tekutin, která byla zvracením narušena. Vývar také napomáhá při hydrataci vašeho těla, vždyť je to samá voda. V neposlední řadě výhodou vývaru je, že se dobře polyká, takže nedráždí zažívací ústrojí těch nejcitlivějších maminek. Běžně si vaříme tři druhy vývaru; kuřecí, hovězí a rybí vývar. V kuřecím najdeme niacin, riboflavin, selen a bílkoviny, v hovězím pak trochu bílkovin, naicin a také riboflavin. Rybí vývar obsahuje trochu omega-3 nenasycených kyselin, trochu bílkovin a naicin. Je vhodné tyto vývary, pokud vám to žaludek dovolí, střídat a v průběhu těhotenství konzumovat všechny tři. Jako vložku do vývaru doporučujeme těhotným ženám uvařenou naturální rýži, dochucenou mletým zázvorem, který také napomáhá k uklidnění žaludku. Další chutná vložka vhodná pro budoucí maminky jsou houby šitake, na jemno nakrájená pažitka či jarní cibulka. Pro sytost pak kousky tofu nebo povařeného kuřecího masa. Vývar samozřejmě nemusíte jen podávat jako polévku, ale můžeme v něm vařit těstoviny, dochutit omáčky, využít při dušení masa apod.

Zázvor jako prevence proti ranní nevolnosti

Zázvor jako prevence proti ranní nevolnosti. Schopnost zázvoru potlačovat nevolnosti souvisí s jeho schopností zvyšovat pohyblivost zažívacího traktu. Zázvor má také protizánětlivé účinky a pozitivně ovlivňuje centrální nervový systém, působí na receptory serotoninu, které spouštějí pocit štěstí a spokojenosti.

Těhotenská nevolnost a zázvor

Bylo studiemi prokázáno, že ženy, které dostaly 4x po sobě dávku 250 mg zázvoru, významně jim pomohl při ranních nevolnostech a zvracení.

Bylinky podporující tvorbu mateřského mléka, mlékotvorné bylinky - seznam

Mlékotvorné bylinky (byliny podporující kojení, laktaci) jsou kmín, nať jestřabiny, bazalky, list barvínku, semeno petržele, fenykl, anýz, kopřiva, pískavice řecké seno a peťour. Více informací o jednotlivých bylinkách na www.BylinkyProVsechny.cz BYLINKY NEVHODNÉ při kojení (byliny zastavující laktaci) jsou máta a šalvěj.
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny