Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nejnovější rada ve webu:

Opravy, údržba domácnosti

Vlhkost ve sklepě, komoře - jak, čím odstranit, zbavit se (křída, punčocha)

Máte vlhký sklípek či komoru? Zavěste asi 10 kusů křídy do punčochy ke stropu. Po měsíci ji vyměňte. Spolehlivě odstraní přebytečnou vlhkost.

Plot očuraný od psů - jak, čím zabránit, zamezit, předejít (pepř, louh, savo)

Jak bojovat proti očuranému plotu od psů? Pokud si páníčkové s pejsky urychlují venčení a nechají své čtyřnohé kamarády, aby vám občurávali plot, posypte jej mletým pepřem, případně na zem rozsypte i celý pepř.

Číst dál: Plot očuraný od psů - jak, čím zabránit, zamezit, předejít (pepř, louh, savo)

Tapety špinavé, flekaté - jak, čím umýt (škrob, voda, zubní kartáček)

Jak vyčistit špinavé tapety? Do škrobu kápněte pár kapek vody tak, aby škrob zůstal stále hustý a šel natřít na tapetu, neměl by však stékat dolů. Vzniklým roztokem potřete špinavou skvrnu a nechte ji zaschnout.

Číst dál: Tapety špinavé, flekaté - jak, čím umýt (škrob, voda, zubní kartáček)

Tapeta uvolněná, odlepená - jak, čím přilepit (stříkačka, lepidlo na tapety)

Uvolněné tapety snad no opravíte. Jednorázovou stříkačku naplňte lepidlem na tapety. Uvolněnou tapetu na příslušném místě propíchněte a opatrně aplikujte lepidlo. Tapetu zlehka přitiskněte.

Jak se zbavit, odstranit vzduchové bublin při tapetování (jehla, nůž, žiletka, lepidlo)

Pokud se vám při tapetování utvořily vzduchové bubliny, propíchněte je jehlou a vytlačte vzduch. Větší bubliny rozřízněte ostrým nožem nebo žiletkou. Pod tapetu naneste štětečkem trochu lepidla, papír přitiskněte ke zdi a přebytečné lepidlo odstraňte vlhkým hadříkem.

Žlutohnědé skvrny na zdi, omýtce - jak, čím odstranit

Nevzhledné žlutohnědé či nahnědlé zdi vznikají nejčastěji prostupem dehtových skvrn z kouře nebo průsakem vody z poškozených rozvodů. Stává se však, že si jejich vznik zapříčiníte sami, když použijete nátěr, který není odolný proti skvrnám, nebo pokud voda obsažená v nátěrové hmotě rozpustí zbarvující latky v podkladu a ty proniknou do nového nátěru.

Číst dál: Žlutohnědé skvrny na zdi, omýtce - jak, čím odstranit

Jak si zhotovit šablony pro originální design při malbě bytu (naříznutý váleček)

Jak si zhotovit šablony pro originální design? Pokud naříznete pěnový váleček podélně i napříč na více místech, při tažení shora dolů vám vzniknou různě dlouhé pruhy.

Jak si zhotovit šablony pro originální design při malbě bytu (šňůra, gumička)

Jak si zhotovit šablony pro originální design? Na pevný gumový váleček navlékněte kolem dokola šňůru nebo gumičku.  

Stěny mastné, zastříkané mastnotou - jak, čím vyčistit (křída, saponát)

Mastné stříkance přetřete křídou v silnější vrstvě, nechte do druheho dne vsáknout. Poté přebytečnou křídu oprašte štětcem, skvrny zmizí. Zdi na závěr omeťte od prachu čistým smetákem, je možné je omýt vlhkým hadrem, který se namáčí do vody s běžným saponátem.

Špína, mastnota na stěnách - jak, čím odstranit (modrá skalice, hladká mouka, voda)

Nechce se vám znovu malovat kvůli ohmataným zdím na inkriminovaných místěch? Nasypte do 1 litru vařící vody 40 g modré skalice a postupně vmíchejte 1 kg hladké mouky. Vypracujte nelepivou hmotu, která vypadá jako guma.

Číst dál: Špína, mastnota na stěnách - jak, čím odstranit (modrá skalice, hladká mouka, voda)

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny