Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Domácnost

► Domácí gel na nádobí - - recept, postup, návod, příprava, suroviny, ingredience

Vyrobte si domácí gel na nádobí s vůní bylinek, který odmašťuje a rozpouští vodní kámen. Postup a dávkování přesně dodržte, aby se mýdlo nesráželo a přípravek měl gelovou konzistenci.

Prostředek na mytí nádobí - příprava: Mýdlo nastrouhejte najemno a pomalu ho rozpouštějte v horké vodě. Když je zcela rozpuštěné, přidejte lžíci octa. Přidejte lžičku  sody na praní a míchejte, dokud není zcela rozpuštěná.

Číst dál: ► Domácí gel na nádobí - - recept, postup, návod, příprava, suroviny, ingredience

► Univerzální bylinkový čistič - výroba, postup

Ocet má dezinfekční účinky, odstraňuje plísně, zápach a mastnotu. Použijte ho k výrobě prostředku, který můžete použít při mytí nádobí, čištění koupelny či pro odstranění plísně.

Univerzální bylinkový čistič - příprava: Ocet nalijte do velké sklenice nebo uzavíratelné nádoby. Bylinky rozemněte nebo rozdrťte v hmoždíři, aby se z nich uvolnily silice, a přidejte je k octu. Láhev uzavřete a nechte pět dní luhovat.

Číst dál: ► Univerzální bylinkový čistič - výroba, postup

► Jak zabránit odbarvení tmavého oblečení, prádla (odvar z dubové kůry)

Odvar z dubové kůry k ustálení pouštějící barvy tmavého prádla: černé a tmavé prádlo, které pouští barvu může být tělu škodlivé. Škodlivost barvy se zmírní vymácháním prádla ve 20minutovém odvaru z dubových větviček nasbíraných v lese, necháme v lázni 30 minut a pak už barva nepouští. Takto bychom měli ošetřit všechno nové černé spodní prádlo, které chceme na těle nosit.

Číst dál: ► Jak zabránit odbarvení tmavého oblečení, prádla (odvar z dubové kůry)

► Jak využít slupky od jablek aniž byste je vyhodili do koše nebo na kompost

Jak využít slupky od jablek, které vám jsou už k ničemu a jsou na vyhození do koše nebo na kompost? Vyrobte si domácí ovocný čaj. Zde je recept: 1 díl sušených slupek z domácích jablek + 1 díl sušených plodů rakytníku řešetlákového, které zbydou po vylisování šťávy (nebo jedlých červených jeřabin) + 1 díl sušených podrcených bobulí aronie (obarví čaj na krásnou červenou barvu). Zalijeme vroucí vodou a louhujeme 15 minut nebo pro lepší chuť čaj povaříme 7 minut a scedíme.

Číst dál: ► Jak využít slupky od jablek aniž byste je vyhodili do koše nebo na kompost

► Jak se zbavit plísně na okně, rámu okna

Ocet má desítky různých využití. Mimo jiné zatočí s problémem, kterým je plíseň na oknech a na rámech oken. Naplňte bílý vinný ocet do ostřikovače a zasaženou zeď postříkejte. Plíseň zahyne.

► Jak vyčistit flek, skvrnu od líčidla z oblečení - rady, tipy, zkušenosti

Pokud zašpiníte oblečení od líčidla, ihned skvrnku vytřete chlebovou střídou a vyperte ve vlažné vodě.

► Jak, čím odstranit, vyčistit zaschlou krev, skrvnu, flek od krve

Zaschlá kreve se odstraňuje těžko. Fleky nebo skvrny od krve lze odstranit čerstvě nastrouhaným křenem.

► Jak odstranit flek od oleje, mastnoty ze zdi - zkušenosti, rady, tipy, návod

Skvrny či fleky od mastnoty nebo oleje ze zdi odstraníme obyčejnou křídou. Znečištěná místa potřeme tlustým nánosem křídy a ponecháme do druhého dne. Pak ji jen lehce oprášíme.

► Jak ušetřit za čistič na vanu

Co vše dokáže ocet. Máte špinavou vanu. Pokud chcete navíc dodat vaně její původní zářivě bílou barvu, pomozte si i sodou. V kombinaci s octem je nepřekonatelná.

► Jak zabránit zrezivění, zreznutí šroubů, matic (ocet)

Zakápnete-li zrezlé šrouby a matice octem, prodloužíte jim životnost.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny