Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Jak ušetřit

Jak navrátit ztvrdlému tenisovému míčku pružnost a tvar (trouba)

Ztratí-li tenisový míček svou pružnost, vložte jej na 4 hodiny do trouby nastavené na nejnižší teplotu. Získá svůj původní tvar i pružnost.

Jak využít vymačkané půlky citronu (gril)

Vymačkané půlky citronu nevyhazujte do odpadků, nechte je usušit na sluníčku a poté použijte při zapalování grilu - položte je na grilovací uhlí, za pár minut se gril příjemně provoní.

Jak ustřihnout správnou velikost balícího papíru při balení dárku (stuha)

Chcete-li šetřit papír při balení dárků a neodstřihnout zbytečně příliš velký kus, můžete si pomoct jednoduchým trikem: délku a šířku knihy, parfému či CD zjistíte, když předmět ovinete dárkovou stuhou. K mírám, které získáte, přidejte 3 cm a získáte správný rozměr papíru.

► Domácí gel na nádobí - - recept, postup, návod, příprava, suroviny, ingredience

Vyrobte si domácí gel na nádobí s vůní bylinek, který odmašťuje a rozpouští vodní kámen. Postup a dávkování přesně dodržte, aby se mýdlo nesráželo a přípravek měl gelovou konzistenci.

Prostředek na mytí nádobí - příprava: Mýdlo nastrouhejte najemno a pomalu ho rozpouštějte v horké vodě. Když je zcela rozpuštěné, přidejte lžíci octa. Přidejte lžičku  sody na praní a míchejte, dokud není zcela rozpuštěná.

Číst dál: ► Domácí gel na nádobí - - recept, postup, návod, příprava, suroviny, ingredience

► Univerzální bylinkový čistič - výroba, postup

Ocet má dezinfekční účinky, odstraňuje plísně, zápach a mastnotu. Použijte ho k výrobě prostředku, který můžete použít při mytí nádobí, čištění koupelny či pro odstranění plísně.

Univerzální bylinkový čistič - příprava: Ocet nalijte do velké sklenice nebo uzavíratelné nádoby. Bylinky rozemněte nebo rozdrťte v hmoždíři, aby se z nich uvolnily silice, a přidejte je k octu. Láhev uzavřete a nechte pět dní luhovat.

Číst dál: ► Univerzální bylinkový čistič - výroba, postup

► Jak využít slupky od jablek aniž byste je vyhodili do koše nebo na kompost

Jak využít slupky od jablek, které vám jsou už k ničemu a jsou na vyhození do koše nebo na kompost? Vyrobte si domácí ovocný čaj. Zde je recept: 1 díl sušených slupek z domácích jablek + 1 díl sušených plodů rakytníku řešetlákového, které zbydou po vylisování šťávy (nebo jedlých červených jeřabin) + 1 díl sušených podrcených bobulí aronie (obarví čaj na krásnou červenou barvu). Zalijeme vroucí vodou a louhujeme 15 minut nebo pro lepší chuť čaj povaříme 7 minut a scedíme.

Číst dál: ► Jak využít slupky od jablek aniž byste je vyhodili do koše nebo na kompost

► Jak ušetřit za čistič na vanu

Co vše dokáže ocet. Máte špinavou vanu. Pokud chcete navíc dodat vaně její původní zářivě bílou barvu, pomozte si i sodou. V kombinaci s octem je nepřekonatelná.

► Jak vyrobit přírodní osvěžovač vzduchu (sůl, růžové listí)

Naskládáte-li do zavařovací sklenice střídavě vrstvy růžových listů a soli, získáte skvělý přírodní osvěžovač vzduchu.

► Jak ušetřit při čištění vodního kamene v rychlovarné konvici (současné vyčištění WC)

Prostředek proti vodnímu kameni do varné konvice poslouží i k pročištění záchodové mísy. Použitou vodu z konvice nalijte do mísy a nechte působit minimálně hodinu. Pak spláchněte a dočístěte, ale pozor, nelijte do toalety vařící vodu, mohla by prasknout.

► Jak provonět domácnost skoro zadarmo (cukr, skořice)

Možností, jak si doma navodit příjemnou atmosféru a provonit domácnost, je ohřát na pánvi hnědý cukr se skořicí - provoní byt jako celodenní pečení.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny