Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Jak ušetřit

Papírový obal na vajíčka - jak, k čemu použít (baňky)

Papírový obal na vajíčka je ideální úložné místo pro křehké vánoční baňky a jiné ozdoby.

Kontaktní čočka na koberci nejde najít - jak, čím pomoci (punčocha, vysavač)

Když vám kontaktní čočka spadne a nemůžete ji najít, vezměte nylonovou punčochu a nasaďte ji na ústí trubice vysavače. Až ji vyluxujete, čočka zůstane na punčoše.

Baterie téměř vybité - jak, čím dobít bez použití nabíječky (topení, slunce)

Pokud jsou vaše elektrické baterie už pomalu vybité, položte je na dvě minutky na topení anebo je dejte na slunce a ještě chvilku vám budou sloužit.

Houbičky na úklid zašlé, tvrdé - jak to udělat, co použít, aby se daly dále používat (horká voda, olivový olej)

Houby a houbičky používané při úklidu ztvrdly a zašly. Vložte je do lázně s horkou vodou a dvěma lžícemi olivového oleje a pár hodin je tam nechte. Pak je důkladně properte v mycím prostředku na nádobí.

Staré utěrky - jak využít, použít

Kuchyňské utěrky trochu vybledly a už nejsou, co bývaly? Přeložte je napolovic, připevněte okraje k sobě a prošijte je vodorovně na stroji od rohu k rohu. A máte pevný a přitom měkký hadr na úklid.

Staré ručníky - jak, využít, použít (malé ručníky)

Z dosloužilých froté ručníků můžete ušít malé ručníčky pro hosty. Rozstříháte ručník na obdélníky tak, aby na nich nebyly části vybledlé nebo prodřené. Bleskově je na šicím stroji olemujte a na lemy, třeba i jen na dva konce, našijte barevnou atlasovou stužku.

Stará hedvábná látka - jak využít, použít (leštění)

Hedvábnou látku, kterou musíte vyřadit, protože se zničila praním nebo už prostě dosloužila, rozstříhejte na různě velké kusy a uchovejte si je, protože hedvábí je výborné na leštění a oprašování dřevěného nábytku jak lakovaného, tak voskovaného.

Staré ubrusy - jak využít, použít (prostírání)

Použijte nově staré ubrusy. Když je nastříháte na obdélníky a zapošijete okraje, mohou vám posloužit jako set prostírání na snídani nebo nedělní piknik.

Stará tričky - jak, k čemu využít, použít (pytlík na boty)

Ze starých triček uděláte parádní pytlíky na boty. Ty se hodí, když ukládáte sezonní obuv anebo když obuv balíte do zavazadla, když vyrážíte na cesty.

Kovový závit lahve nejde otevřít, odšroubovat - jak, čím pomoci (svíčka)

Pokud zápasíte s kovovým závitem lahve, která nejde otevřít, nahřejte ho zlehka svíčkou. Závit se rozšíří a snadno ho pak odšroubujete.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny