Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nejnovější rada ve webu:

Jak ušetřit

Univerzální domácí čistič - jak připravit, udělat (čpavek, saponát, soda)

Vyrobte si domácí přípravek, který vyčistí každou špínu a zároveň provoní váš byt. Do lahve s rozprašovačem nalijte jedno víčko od PET lahve čpavku, jedno víčko běžného saponátu a přidejte dvě lžíce jedlé sody.

Číst dál: Univerzální domácí čistič - jak připravit, udělat (čpavek, saponát, soda)

Univerzální krém - jak udělat, vyrobit (včelí vosk, olivový olej)

Univerzální krém: Potřebujete 30 g včelího vosku, 200 ml olivového oleje, a pokud chcete, aby krém voněl, tak přidejte 5 kapek esenciálního oleje. Vosk si nastrouhejte na vydezinfikovaném struhadle do nádoby nejlépe nerezové, také vydezinfikované.

Číst dál: Univerzální krém - jak udělat, vyrobit (včelí vosk, olivový olej)

Letní směs do ostřikovačů - jak udělat, připravit (destilovaná voda, ocet)

Pokud vám právě došla voda do ostřikovače a nechcete utrácet, zkuste tenhle tip. Na letní směs smíchejte 1 díl destilované vody a 1 díl octa (skvěle čistí od nalepených muchl). Nalijte do lahve a protřepejte. Pak už jen nalijte do nádoby ostřikovače.


Zimní směs do ostřikovačů - jak připravit, udělat (destilovaná voda, alkohol, prostředek na nádobí)

Pokud vám právě došla voda do ostřikovače a nechcete utrácet, zkuste tenhle tip. Na zimní směs smíchejte 900 ml destilované vody, 100 ml alkoholu (čím větší mráz, tím víc alkoholu), kapka prostředku na nádobí.

Číst dál: Zimní směs do ostřikovačů - jak připravit, udělat (destilovaná voda, alkohol, prostředek na nádobí)

Domácí prášek do myčky - jak připravit, udělat (soda, soda na praní, sůl, kyselina citronová)

Domácí prášek do myčky: 300 g jedlé sody, 300 g práškové sody na praní, 150 g hrubozrnné kuchyňské soli, 150 g kyseliny citronové. Všechny tyhle prášky smíchejte a dejte do pěkné dózy s víčkem. Pozor, do nádoby s práškem se nesmí dostat vlhkost, jinak vám kyselina citronová ztvrdne v jednu velkou tabletu.

Číst dál: Domácí prášek do myčky - jak připravit, udělat (soda, soda na praní, sůl, kyselina citronová)

Domácí impregnace - jak připravit, udělat (lanolin, prací prostředek)

Na domácí impregnaci budete potřebovat půl lžičky 100% lanolinu a 1 lžičku pracího prostředku. Lanolin zalijte trochou vařící vody a přidejte prací prostředek a zamíchejte. Vznikne mléčná tekutina. Rozřeďte teplou vodou do 2 litrů. Látku nebo boty, které chcete impregnovat, do ní namočte a nechte přes noc. Další den usušte (každopádně nedávejte sušit na slunce).

Domácí čistič na toaletu, WC - jak udělat, připravit (soda, ocet)

Jak vyčistit toaletu? Nasypte jedlou sodu do WC a zalijte octem. Nechte vybublat a vyšumět, pár minut působit a pak umyjte WC štětkou. Soda nejen odstraňuje vodní kámen, ale pohlcuje pachy, a pokud byste chtěli váš trůnní sál trochu provonět, můžete přidat do směsi pár kapek esenciálního oleje s antiseptickým účinkem (tea tree, pomeranč, levandule, skořice).

Domácí zubní pasta - jak udělat, připravit (soda, sůl, esenciální olej)

Tuhle pastu se nedoporučuje používat denně, soda brousí zubní sklovinu. Nádherně vám však vybělí zuby. Na domácí zubní pastu potřebujete půl hrnku jedlé sody, 3 lžičky soli (tohle dodá pastě drsnost, pokud vám ale vadí slaná chuť, můžete vynechat).

Číst dál: Domácí zubní pasta - jak udělat, připravit (soda, sůl, esenciální olej)

Repelent proti hmyzu - jak udělat (levandule)

Jako repelent je nejjednodušší vzít květy levandule, trochu promnout a pak se jimi natřít za ušima, na krku a na zápěstí.

Domácí tekuté mýdlo - jak udělat, vyrobit (mýdlo, voda, esenciální olej)

Máte zbytky toaletních mýdel, nějaká hotelová mýdla, nebo jste alergik a žádné tekuté mýdlo vám nevyhovuje nebo jen chcete ušetřit či mít mýdlo podle svých představ? Vezměte tedy kostičku mýdla či zbytky mýdla (asi 150 g), 4 hrnky vody (cca 1 l), pár kapek esenciálního oleje (nemusí být). Převařte vodu, pak ji odstavte a vmíchejte do ní najemno postrouhané mýdlo. Nechte rozpustit. Po vychladnutí začne mýdlo houstnout. Pokud není dost husté, přidejte mýdlo, pokud je husté příliš, přidejte vodu. Do výsledné hmoty můžete kápnout pár kapek esenciálního oleje, pokud je vůně to, co pro vás mýdlo dělá mýdlem. Přelijte do lahvičky s pumpičkou, a je to.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny