Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Jak ušetřit

Starý odpadkový koš - jak využít, použít (stojan na deštníky)

Vysloužilý koš na odpadky poslouží jako stojan na deštník - potřebujete jen štětec a barvy nebo samolepicí tapetu. Kovovou nádobu natřete zevnitř bezbarvým lakem, aby při kontaktu s vodou nezrezivěla.

Zbylá voda v konvici - jak využít, použít

Jestliže vám ve varné konvici zbyla voda, můžete ji použít buď na napařování při žehlení nebo zalití pokojových rostlin - převařená voda totiž obsahuje méně vodního kamene a žádný chlor.

Originální květináče do zahrady, na balkon - jak udělat, vyrobit (gumáky)

Barevné dětské gumovky, které už dosloužily, poslouží jako originální květináče. Zavěste je či přichyťte k plotu vaší zahrady nebo zábradlí balkonu, lze je i postavit na okno. Naplňte je zeminou a zasadte do nich vhodné rostliny.

Číst dál: Originální květináče do zahrady, na balkon - jak udělat, vyrobit (gumáky)

Kapání vosku ze svíce, svíčky - jak, čím zabránit, předejít (sůl)

Dejte svíčky na několik hodin do osolené vody. Pak je nechte oschnout. Nebude z nich kapat vosk. Navíc, když rozehřátý vosk okolo knotu na hořící svíci posolíte, vydrží svítit déle.

Svíčky déle vydrží, pomaleji shoří - jak to udělat, co použít (mrazák)

Svíčky vydrží déle, když je ještě před zapálením vložíte v sáčku do mrazáku, můžete je tam nechat i měsíc.

Byt voňavý, protovoněný po celý den - jak to udělat, co použít (parfém, žárovka)

Pokud parfémem, který máte jistě doma, potřete žárovku, necháte zaschnout a potom rozsvítíte, voní celý byt.

Domácí osvěžovač vzduchu - jak připravit, udělat (sůl, plátky růží)

Do sklenice vkládejte na střídačku plátky růžových lístků a prokládejte je solí. Nechte je asi den uležet. Po odšroubování víčka vám vycházející esence pěkně provoní domov. Na noc sklenici zase zavřete.

Domácí osvěžovač vzduchu - jak připravit, udělat (soda, esenciální olej)

Do sklenice s víčkem, které hustě proděravíte, nasypte 100 g jedlé sody a nakapejte na ni 10 kapek esenciálního oleje. Náplň měňte podle potřeby.

Tekutý písek na vany, umyvadla, dřezy a nerezové spotřebiče - jak připravit, udělat (soda, kastilské mýdlo, glycerin, citronový esenciání olej)

Tekutý písek na vany, umyvadla, dřezy a nerezové spotřebiče: v misce smíchejte 125 g jedlé sody s 5-6 kávovými lžičkami tekutého kastilského mýdla (mýdlo na bázi olivového oleje), 1 lžičku glycerinu a pár kapek např. citronového esenciálního oleje.

Číst dál: Tekutý písek na vany, umyvadla, dřezy a nerezové spotřebiče - jak připravit, udělat (soda,...

Sprej na plíseň - jak vyrobit, udělat (borax, hřebíčkový esenciální olej, tea-tree olej)

Sprej na plíseň: v rozprašovači rozpusťte 250 ml teplé vody, 2 lžičky boraxu, přidejte 10 kapek hřebíčkového esenciálního oleje a 1 polévkovou lžíci esenciálního oleje tea-tree a dobře protřepejte. Sprej nastříkejte na místa náchylná k plesnivění a nechte uschnout (neomývejte).

Číst dál: Sprej na plíseň - jak vyrobit, udělat (borax, hřebíčkový esenciální olej, tea-tree olej)

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny