Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Přírodní kosmetika

Šalvějový ocet na posílení vlasů, jako pleťová voda - jak připravit, udlělat (šalvěj, citron, vinný ocet)

Šalvějový ocet používáme  ve zředěné podobě jako pleťovou vodu na obličej a na oplachování vlasů pro jejich posílení. Dvě snítky šalvěje a kůru z chemicky neošetřeného citronu naložíme do 1 l bílého vinného octa, dobře protřepeme a uzavřeme. Postavíme na chladné místo a před použitím necháme 3 týdny odstát. Šalvějovýrn octem můžeme ochucovat saláty nebo jej používat jako kosmetický prostředek.

Ocet z mateřídouškových květů na vlasy, jako pleťová voda - jak připravit, udělat (květy mateřídoušky, moštový ocet)

Ocet z mateřídouškových květů se ve zředěné podobě hodí jako nápoj, prostředek na oplachování vlasů či jako pleťová voda. Používáme výlučně otrhané květy. Vložíme je v hojném množství do keramického nebo skleněného hrnce, přelijeme zahřátým, avšak ne příliš horkým moštovým octem tak, aby byly všechny květy zakryté.

Číst dál: Ocet z mateřídouškových květů na vlasy, jako pleťová voda - jak připravit, udělat (květy...

Maceškový ocet na nečistou pleť - jak připravit, udělat (macešky, vinný ocet)

Maceškový ocet působí jako nápoj výborně na nečistou pleť. Tři hrsti květů bez stonků dáme do láhve a přelijeme cca 1 l vinného octa. Dobře uzavřeme a postavíme na několik dní na slunné místo. Poté scedíme a uchováváme, v chladu. Ocet má zvláštní kořeněný ráz.

Koncentrovaná fialková koupel s octem - jak připravit, udělat

Koncentrovaná fialková koupel s octem: Potřebujeme 600 ml jablečného octa, 600 ml destilované vody a 100 g fialek. Přísady opatrně přivedeme k varu. Poté sejmeme hrnec z ohně a směs necháme 12 hodin louhovat. Nakonec obsah přefiltrujeme a přelijeme do lahví. Uvedené množství postačí na 3 koupele.

Tužebníková stahující vodička na obličej, kůži v obličeji - jak připravit, udělat

Tužebníková vodička slouží jako stahující vodička na kůži v obličeji. 1 hrst tužebníku přelijeme 1/4 l vroucí vody a necháme vychladnout. Poté přefiltrujeme a smícháme s 1 lžičkou vilínu virginského. Vodičku nalijeme do malé lahvičky a uskladníme v ledničce. Používáme denně.

Omlazující pleťová maska - jak připravit, udělat (soda, med)

Na omlazující pleťovou masku smíchejte 100 g jedlé sody a 125 g medu. Vytvořte směs, naneste na obličej a nechejte 5 minut působit.

Omlazující pleťová maska - jak připravit, udělat (tvaroh, zakysaná smetana, vejce)

Na omlazující pleťovou masku smícejte 1 tvaroh, zakysanou smetanu a 1 vejce. Vytvořte směs, naneste na obličej a nechejte 5 minut působit.

Protizánětlivá maska na obličej, pleť - jak připravit, udělat (jablko, med)

Pokud máte strach ze zanícení pokožky obličeje, použijte tuto pleťovou masku. Smíchejte 1 nastrouhané jablko a 1 lžíci medu, nechejte působit 20 minut.

Pleť projasněná, vypnutá - maska na obličej - jak připravit, udělat (žloutek, olivový olej)

1 žloutek s olivovým olejem nechte působit 10 minut. Pleť bude krásně vypnutá.

Pleť projasněná, vypnutá - maska na obličej - jak připravit, udělat (zelený čaj, křen)

Pleť se rozjasní a vypne, když smícháte 2 lžičky zeleného čaje a trochu nastrouhaného křenu. Nechejte působit 15 minut.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny