Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Přírodní kosmetika

Ztrvrdlá kůže na patách - jak, čím pomoci, odstranit (mléko, sůl do koupele, heřmánek)

Pokud máte ztrvrdlou kůži na patách, smíchejte 1/2 šálku mléka, koupelovou sůl a trochu odvaru z heřmánku. Koupel má trvat 10 až 15 minut.

Pocení nohou, potící se nohy - jak, čím pomoci, zbavit se (vrbová kůra)

Pokud se vám potí nohy svařte asi 30 až 40 g vrbové kůry v 1/2 l vody, nechte zchladnout na přijatelnou teplotu a pravidelně nohy koupejte každý večer po umytí. Do 2 týdnů se nohy přestanou potit. Místo vrby lze použít i ořechové listí.

Zápach z nohou, páchnoucí nohy - jak, čím pomoci, zbavit se zápachu (černý čaj)

Pokud vám se vám potí a páchnou nohy, louhujte 2 sáčky černého čaje v 1/2 l vody po dobu 15 minut. Nálev zřed'te 2 l vody a nohy v nálevu koupejte asi 1/2 hodiny.

Zápach z nohou, páchnoucí nohy - jak, čím pomoci, zbavit se zápachu (březové listí)

Páchnou vám nohy? Do hrnce dejte vodu, jakmile se začne vařit, vhoďte do ní 2 hrsti sušených březových listů. Ihned odstavte nádobu a nechte nálev louhovat, dokud nezchladne. Nohy v něm pak koupejte 2x týdně.

Nohy, nehty voňavé - jak to udělat, co použít (šalvěj, vilin, levandulový esenciální olej)

Jak na voňavé nehty? 2 lžíce sušené šalvěje zalijte 100 ml vody a nechte vychladnout. Přidejte do něj 50 ml výtažku z vilinu virginského a 10 kapek levandulového esenciálního oleje. Směs nalijte do láhve s rozprašovačem a dejte vychladit do ledničky. Před použitím směs řádně protřepejte. Spotřebujte do 10 dnů, aby se sprej nezkazil.

Zábal na ruce pro jemnou a vláčnou pokožku - jak připravit, udělat (bramborová kaše)

Zábal na ruce: teplou bramborovou nesolenou kaši zabalte na chvíli do ručníku na 10 minut, pak smyjte jemným mýdlem. Ruce po ní budou vláčné a jemné.

Ruce suché, maska na suché ruce - jak udělat, připravit (banán, žloutek, olivový olej)

Pokud máte suché ruce, pomůže vám tato maska. 1 banán, 1 žloutek, 2 lžíce olivového oleje rozmixujete a nechte na rukou působit 15 minut.

Uklidňující lázeň na podrážděné ruce, pokožku rukou - jak připravit, udělat (podmáslí, heřmánkový čaj)

Máte ruce zarudlé a podrážděné? Připravte si uklidňující lázeň. Do směsi z podmáslí a 1 šálku heřmánkového čaje ponořte na 10 minut ruce, poté je nakrémujte.

Koupel pro uvolnění svalů, těla - jak udělat, připravit (mléko, med)

Připravte si koupel pro uvolnění celého těla. Již po staletí je tuk, který mléko obsahuje, využíván pro pěstění krásy. Ideální je přidávat mléko do koupele, protože dokáže pokožku proměnit v samet. Nejdříve natřete celé tělo mandlovým olejem.

Číst dál: Koupel pro uvolnění svalů, těla - jak udělat, připravit (mléko, med)

Koupel pro krásnou pokožku, pleť - jak udělat, připravit (mléko, med)

Aby byla pokožka krásná a vláčná vlijete do vany 1 l mléka a 1 šálek medu. Koupel by měla trvat 15 minut. Pak se již nesprchujte.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny