Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Přírodní kosmetika

Mastná pleť - tonikum na mastnou pleť - jak udělat, připravit (křen, líh)

Jak na mastnou pleť? Naše babičky si věděly rady i s akné. A stačil jim zcela obyčejný křen. Zkuste to také. Vyrobte si pleťové tonikum. Potřebujete 2 lžíce nastrouhaného kořene křenu, 300 ml 60% lihu, destilovanou nebo převařenou vodu.

Číst dál: Mastná pleť - tonikum na mastnou pleť - jak udělat, připravit (křen, líh)

Lupy ve vlasech, hlavě - vlasové tonikum proti lupům - jak připravit, udělat (křen, líh)

Nezabírají vám šampony proti lupům? Zkuste si vyrobit domácí vlasové tonikum. Potřebujete 2 lžíce nastrouhaného kořenu křenu a 300 ml 60% lihu. Křen zalijete lihem a vše necháte 14 dní na teplém místě louhovat. Nesmíte zapomenout 2x denně protřepávat, aby se uvolnily léčivé látky.

Číst dál: Lupy ve vlasech, hlavě - vlasové tonikum proti lupům - jak připravit, udělat (křen, líh)

Peeling na černé tečky, ucpané póry, akné - jak připravit, udělat (sůl, olivový olej)

Pokud se vám ucpávají póry a tvoří se akné, měli byste pravidelně používat peeling tvořený ze 4 lžic soli a 2 lžic olivového oleje. Kaši jemně vmasírujte do pokožky a po minutě opláchněte vodou a mýdlem.

Pleťová maska na mastnou pleť - jak připravit, udělat (droždí, mléko)

Na mastnou pleť je výborná speciální drožďová maska. Na ni vám stačí pouze droždí a trochu mléka. Po nanesení ji nechte působit půl hodiny. Pro ty nejlepší výsledky je dobré opakovat aplikaci dvakrát týdně.

Pleťová maska na mastnou pleť - jak připravit, udělat (jablko, jogurt, skořice, med)

Pokud se vaše pleť hodně mastí nebo je problematická, je potřeba o ni opravdu pravidelně pečovat. Jednou týdně si vytvořte speciální masku. Smíchejte rozmixované jablko se lžičkou jogurtu, medu, ovesných vloček a 1/2 lžičky skořice. Vytvořenou masku vmasírujte do pokožky a její zbytky důkladně opláchněte.

Šalvějový ocet na posílení vlasů, jako pleťová voda - jak připravit, udlělat (šalvěj, citron, vinný ocet)

Šalvějový ocet používáme  ve zředěné podobě jako pleťovou vodu na obličej a na oplachování vlasů pro jejich posílení. Dvě snítky šalvěje a kůru z chemicky neošetřeného citronu naložíme do 1 l bílého vinného octa, dobře protřepeme a uzavřeme. Postavíme na chladné místo a před použitím necháme 3 týdny odstát. Šalvějovýrn octem můžeme ochucovat saláty nebo jej používat jako kosmetický prostředek.

Ocet z mateřídouškových květů na vlasy, jako pleťová voda - jak připravit, udělat (květy mateřídoušky, moštový ocet)

Ocet z mateřídouškových květů se ve zředěné podobě hodí jako nápoj, prostředek na oplachování vlasů či jako pleťová voda. Používáme výlučně otrhané květy. Vložíme je v hojném množství do keramického nebo skleněného hrnce, přelijeme zahřátým, avšak ne příliš horkým moštovým octem tak, aby byly všechny květy zakryté.

Číst dál: Ocet z mateřídouškových květů na vlasy, jako pleťová voda - jak připravit, udělat (květy...

Maceškový ocet na nečistou pleť - jak připravit, udělat (macešky, vinný ocet)

Maceškový ocet působí jako nápoj výborně na nečistou pleť. Tři hrsti květů bez stonků dáme do láhve a přelijeme cca 1 l vinného octa. Dobře uzavřeme a postavíme na několik dní na slunné místo. Poté scedíme a uchováváme, v chladu. Ocet má zvláštní kořeněný ráz.

Koncentrovaná fialková koupel s octem - jak připravit, udělat

Koncentrovaná fialková koupel s octem: Potřebujeme 600 ml jablečného octa, 600 ml destilované vody a 100 g fialek. Přísady opatrně přivedeme k varu. Poté sejmeme hrnec z ohně a směs necháme 12 hodin louhovat. Nakonec obsah přefiltrujeme a přelijeme do lahví. Uvedené množství postačí na 3 koupele.

Tužebníková stahující vodička na obličej, kůži v obličeji - jak připravit, udělat

Tužebníková vodička slouží jako stahující vodička na kůži v obličeji. 1 hrst tužebníku přelijeme 1/4 l vroucí vody a necháme vychladnout. Poté přefiltrujeme a smícháme s 1 lžičkou vilínu virginského. Vodičku nalijeme do malé lahvičky a uskladníme v ledničce. Používáme denně.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny