Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nejnovější rada ve webu:

Přírodní kosmetika

Levandulová koupelová sůl - jak udělat, připravit (levandulové květy, sůl)

Levandulová koupelová sůl: Připravte si 1 hrst sušených levandulových květů a 500 g mořské soli. Levandulové květy důkladně promícháme se solí v dobře uzavíratelné nádobě a ponecháme 1 týden stát. Pak tuto směs naplníme do sáčku, který zavěsíme na 1/4 hodiny do vody na koupání.

Číst dál: Levandulová koupelová sůl - jak udělat, připravit (levandulové květy, sůl)

Pokožka nečistá, podrážděná - Koupel se slézem a otrubami - jak udělat, připravit

Koupel se slézem a otrubami: Připravte si po jedné hrsti slézových květů a pšeničných otrub (asi 700 g). Byliny dáme do sáčku, který na 1/4 hodiny zavěsíme do vřelé vody na koupání.

Pokožka nečistá, podrážděná - Měsíčková koupel - jak udělat, připravit

Měsíčková koupel: Potřebujeme 50 g sušeného měsíčku, 1/2 litru vody, 3 polévkové lžíce medu. Květy přelijeme vařící vodou, necháme 20 minut vyluhovat. Vše přefiltrujeme, smícháme s medem a pak nalejeme do koupele.

Pokožka nečistá, podrážděná - Syrovátková koupel - jak udělat, připravit

Syrovátková koupel: 2-3 litry syrovátky Syrovátku nalejeme do vody na koupání.

Pokožka nečistá, podrážděná - Kvasnicová koupel - jak udělat, připravit

Na kvasnicovou koupel je potřeba 80 g pekařských kvasnic, 1/8 litru mléka a 1 čajová lžička cukru. Kvasnice necháme vykynout a pak přidáme do koupele. Ta má trvat asi 15 minut.

Pokožka nečistá, podrážděná - Otrubová koupel - jak udělat, připravit

Otrubová koupel: Potřebujeme 250 g pšeničných otrub a 3 litry mléka. Vše dohromady povaříme, tekutinu přelijeme přes mul a vymačkáme do vody na koupání. Koupeme se asi 20 minut.

Pokožka suchá, smíšená - Koupel s mandlovým mlékem - jak udělat, připravit

Koupel s mandlovým mlékem: Připravíme si 2 polévkové lžíce jemně mletých mandlí, 125 ml plnotučného mléka a 75 ml mandlového oleje. Mandlovou moučku smícháme s mlékem a olejem a přilejeme do vody na koupání.

Koupel s mlékem a medem pro všechny druhy pokožky - jak udělat, připravit

Koupel s mlékem a medem je vhodná pro všechny druhy pokožky. Potřebujete 1 šálek medu a 2 litry plnotučného mléka. Med napřed rozpustíme v teplém mléce a pak vše nalijeme do vody na koupání.

Pokožka jemná, hladká - koupel s podmáslím - jak udělat, připravit

2-3 l podmáslí nalejeme do vany. Pak necháme natékat vodu se stoupající teplotou. Podmáslí nemá vločkovatět. Po koupání se jen lehce osušíme.

Pokožka hrubá, pórovitá - octová koupel - jak udělat, připravit

Octové koupele jsou velmi dobré pro hrubě pórovitou kůži: 1/2 litru octa postačí na celkovou koupel. Vybíráme pro svou koupel pokud možno dobrý ovocný ocet.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny