Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Přírodní kosmetika

► Růžová koupel, koupel z růže šípkové pro jemnou pokožku - příprava koupele

Růžová koupel z kytice rostlin růže šípkové: Pokud dostanete kytici vonných růží a je vám líto, když ve váze uvadá, můžete si z ní ještě připravit růžovou lázeň: 2-4 hrsti květů růží svaříme asi 5 minut ve skleněné konvici v 1,5 litru vody a scezené vlijeme do připravené koupele, vychlazený odvar poslouží jako pleťová voda na obličej. Do koupele lze použít také pár kapek růžové esence či oleje, provoní vám celou koupelnu.

► Domácí růžový olej pro jemnou pokožku, pleť - recept, příprava

Domácí růžový olej z květů: Asi 30 g čistých okvětních růžových lístků dáme s 330 ml kvalitního olivového oleje do skleněné lahvičky a uzavřené necháme týden na slunci. Pak přecedíme a používáme k ošetření pleti, pár kapek oleje vmíchaných do pleťového krému zjemní a zklidní suchou a podrážděnou pokožku.

► Čistící pleťová maska - výroba, suroviny (tvaroh, med, mléko)

Směs tvarohu, trochy mléka a lžičky medu poslouží jako perfektní čisticí a dezinfekční pleťová maska. Naneste asi na půl hodiny a pak opláchněte vlažnou vodou.

Medové pleťové mléko - jak udělat, připravit (kiwi, lipový čaj, med, plnotučné mléko)

Medové pleťové mléko: Rozmixujeme 1 oloupané kiwi, 125 ml čerstvě uvařeného lipového čaje, 2 čajové lžičky medu a 125 ml plnotučného mléka. Směs přecedíme přes pláténko (gázu), abychom tekutinu zbavili tuhých ovocných částí. Pleťové mléko můžeme použít hned nebo ho uložit do chladničky na později. Toto množství stačí na 2 až 3 použití.

Číst dál: Medové pleťové mléko - jak udělat, připravit (kiwi, lipový čaj, med, plnotučné mléko)

Levandulová koupelová sůl - jak udělat, připravit (levandulové květy, sůl)

Levandulová koupelová sůl: Připravte si 1 hrst sušených levandulových květů a 500 g mořské soli. Levandulové květy důkladně promícháme se solí v dobře uzavíratelné nádobě a ponecháme 1 týden stát. Pak tuto směs naplníme do sáčku, který zavěsíme na 1/4 hodiny do vody na koupání.

Číst dál: Levandulová koupelová sůl - jak udělat, připravit (levandulové květy, sůl)

Pokožka nečistá, podrážděná - Koupel se slézem a otrubami - jak udělat, připravit

Koupel se slézem a otrubami: Připravte si po jedné hrsti slézových květů a pšeničných otrub (asi 700 g). Byliny dáme do sáčku, který na 1/4 hodiny zavěsíme do vřelé vody na koupání.

Pokožka nečistá, podrážděná - Měsíčková koupel - jak udělat, připravit

Měsíčková koupel: Potřebujeme 50 g sušeného měsíčku, 1/2 litru vody, 3 polévkové lžíce medu. Květy přelijeme vařící vodou, necháme 20 minut vyluhovat. Vše přefiltrujeme, smícháme s medem a pak nalejeme do koupele.

Pokožka nečistá, podrážděná - Syrovátková koupel - jak udělat, připravit

Syrovátková koupel: 2-3 litry syrovátky Syrovátku nalejeme do vody na koupání.

Pokožka nečistá, podrážděná - Kvasnicová koupel - jak udělat, připravit

Na kvasnicovou koupel je potřeba 80 g pekařských kvasnic, 1/8 litru mléka a 1 čajová lžička cukru. Kvasnice necháme vykynout a pak přidáme do koupele. Ta má trvat asi 15 minut.

Pokožka nečistá, podrážděná - Otrubová koupel - jak udělat, připravit

Otrubová koupel: Potřebujeme 250 g pšeničných otrub a 3 litry mléka. Vše dohromady povaříme, tekutinu přelijeme přes mul a vymačkáme do vody na koupání. Koupeme se asi 20 minut.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny