Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Přírodní kosmetika

Vrásky na kůži, obličeji - jak, čím pomoci, zmírnit (podmáslí)

Jak jednoduchá je prastará babiččina rada na vrásky: denně omývejte pleť podmáslím.

Vrásky v obličeji - pleťová maska - jak udělat, připravit (saturejka, podmáslí, ovesné vločky)

Také saturejka si poradí s vráskami. Připravte si omlazující pleťovou masku: vezměte hrst čerstvé saturejky, posekejte ji a smíchejte se třemi lžícemi kefíru nebo podmáslí. Vmíchejte ještě lžíci ovesných vloček, vše vlijte do malých skleniček, které uzavřete a nechte stát v teple asi tak dvanáct hodin.

Číst dál: Vrásky v obličeji - pleťová maska - jak udělat, připravit (saturejka, podmáslí, ovesné vločky)

Vrásky na krku - maska, zábal proti vráskám - jak připravit, udělat (tvaroh)

Vrásky na krku o vás řeknou víc, než byste si přáli. Ne vždycky schováte krk v roláku nebo šátku, proto je dobré vědět, co na mladistvý vzhled kůže na krku užívaly naše babičky. Účinné látky proti vráskám obsahuje především tvaroh. Ten trochu zřeďte mlékem, rozetřete na plátno, přiložte na krk a převažte igelitem.

Číst dál: Vrásky na krku - maska, zábal proti vráskám - jak připravit, udělat (tvaroh)

Vrásky v obličeji - maska na obličej - jak udělat, připravit (lesní jahody)

Udržet si mladistvou pleť a potlačit první vrásky vám samozřejmě pomohou různé krémy a emulze, ale i babská rada doporučující jahodník obecný. Pozor, nejsou to ty jahody, kterých se nemůžete počátkem léta nasytit téměř na každé zahrádce, ale malinké jahůdky lesní.

Číst dál: Vrásky v obličeji - maska na obličej - jak udělat, připravit (lesní jahody)

Pleťová voda pro starší, unavenou pleť - jak udělat, připravit (heřmánek)

Starší a unavené pleti prospějete, budete-li používat pleťovou vodu s obsahem heřmánku. Nemusíte ji pracně shánět, můžete si ji jednoduše udělat sami. Stačí do destilované nebo přefiltrované vody vložit lžíci heřmánku, třeba i sušeného, nechat deset minut povařit a dalších čtyřiadvacet hodin stát.

Číst dál: Pleťová voda pro starší, unavenou pleť - jak udělat, připravit (heřmánek)

Pleť svěží, omlazená - omlazující krém - jak připravit, udělat (meruňka, krém)

Svou pokožku oživíte a dodáte jí lesk, když do neparférnovaného pleťového krému přimícháte půlku rozmačkané meruňky. Silnou vrstvu krému s meruňkou naneste na obličej, krk a dekolt a nechte dvacet minut působit. Pak zbytky ovoce setřete, krém vklepte do obličeje a opláchněte vlažnou vodou.

Pleť svěží, omlazená - osvěžující nápoj - jak připravit, udělat (mléko, med, vanilka)

Vypijte si před spaním skleničku teplého mléka, do kterého zamíchejte lžičku medu a trošku vanilky. Nejenže vás záhy navštíví spánek, ale ráno se málem nepoznáte - vaše pleť bude viditelně svěžejší.

Pleť hydratovaná, omlazená - maska na obličej (okurka)

Salátová okurka má podle jedné babské rady přímo omlazující efekt. Nejznatelnější to bude na pleti: potřebujete-li během chvíle dostat unavenou pleť do kondice (například před plesem nebo důležitou schůzkou), přiložte na obličej plátky okurky.

Číst dál: Pleť hydratovaná, omlazená - maska na obličej (okurka)

Kůže, pokožka jemná, hydratovaná - tělová koupel - jak připravit, udělat (mléko)

Vaše kůže ocení i mléko, a nemusí být ani oslí, které s oblibou užívaly dámy v dávné historii. Stačí obyčejné plnotučné, které vlijete do vany s vodou. Mléčná koupel zvláčňuje kůži a navíc ušetříte za kosmetiku - nebudete muset nanášet hydratační mléko.

Číst dál: Kůže, pokožka jemná, hydratovaná - tělová koupel - jak připravit, udělat (mléko)

Zjemňující maska na dekolt a krk - jak udělat, připravit (máslo)

Skvělá zjemňující maska, kterou nemusíte nanášet jenom na obličej. Pomůže vám vylepšit i dekolt a krk. Nahřejte čerstvé máslo, aby bylo vlažné, naneste ho na obličej nebo dekolt a nechte dvacet minut působit. Poté ho setřete papírovým kapesníkem.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny