Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Bolesti

Bolest ucha, uší - obklad proti potížím, bolestem (sůl)

Jednoduchá babská rada na bolest v uchu si bere na pomoc docela obyčejnou kuchyňskou sůl. Solí naplňte sáček z plátýnka a v troubě ho přiměřeně zahřejte. Přiměřeně znamená tak, aby ho nemocný udržel chvíli na bolavém uchu. Teplo reguluje ušní tlak a bolesti doznívají.

Bolest ucha, uší při chřipce - jak, čím pomoci, zbavit bolesti (česnek)

Pálí nebo bolí vás v uších při chřipce? Pomůže vám i česnek. Ze stroužku odkrojte tenký plátek, obalte ho tenounce vatou a tento tampónek vložte do ucha - ne přiliš hluboko, abyste ho mohli pohodlně vyjmout. Několikrát za den tampón vyměňte a bolest zmizí.

Bolest ucha, uší - jak, čím pomoci, zbavit bolesti (cibule)

Bolest v uchu podle babských rad vyléčí také cibule. Oloupejte ji, nastrouhejte a dejte na vatu, kterou přiložíte na ucho. Vatu i celou hlavu ovažte šátkem. Do rána bude po bolesti.

Bolest ucha, uší - jak, čím pomoci, zbavit bolesti (francovka)

Bolest v uchu je nepříjemná - přímo se zařezává do hlavy. Trápí malé děti i dospělé, často při nachlazení. Jak na ni? Vezměte malý smotek vaty, pokapejte ho obyčejnou francovkou a vložte do ucha. To potom přikryjte kouskem suché vaty a hlavu převažte šátkem.

Pálení, bolest chodidel po dlouhé chůzi, stání - koupel proti potížím - jak připravit, udělat (káva)

Pálí vás chodidla? Třeba proto, že jste dlouho stáli nebo chodili? Dopřejte svým nohám večerní odpočinkovou koupel. Do zhruba litru vařící se vody vsypte polévkovou lžíci mleté kávy nebo kávových zrn. Nechte přejít varem a počkejte, až odvar natolik vychladne, že do něj bez potíží vložíte nohy - měl by však být co nejteplejší. Nohy koupejte asi dvacet minut.

Číst dál: Pálení, bolest chodidel po dlouhé chůzi, stání - koupel proti potížím - jak připravit, udělat (káva)

Bolest kolen, nohou - zábal proti bolestem - jak připravit, udělat (zelí)

Na bolavá kolena platí zelí. Večer, než půjdete spát, vezměte dva pěkné listy z hlávky zelí a vykrojte z nich tvrdé středové košťály. Listy vložte mezi dva čisté tužší papíry a několikrát přejeďte povrch nahoře ležícího papíru teplou žehličkou. Zelné listy vyjměte, přiložte na kolena, překryjte je igelitem a celé to ovažte plenou nebo kusem plátna. Je dobré, když navrch přijde teplá šála nebo šátek.

Číst dál: Bolest kolen, nohou - zábal proti bolestem - jak připravit, udělat (zelí)

Bolest zad, svalů - obklad proti potížím - jak udělat, připravit (brambory)

Pokud vás prostě bolí záda, aniž byste přesně cítili kde, zkuste horký bramborový zábal k uvolnění ztuhlých svalů. Uvaříte šest brambor, horké je zabalíte do pleny či do utěrky, přes látku rozmačkáte vidličkou nebo lžící a vše přiložíte na bolavé místo.

Bolest hlavy, krční páteře - cvik proti potížím - jak udělat, cvičit

Na bolest krční páteře vám pomůže jednoduchý cvik. Posaďte se a položte si pravou patu na koleno levé nohy. Pak začněte s uvolňováním kloubu palce u pravé nohy. Kružte jím klidně i silně do stran, ale vždy pozvolným tahem, masírujte ho a procvičujte. Když v kloubu křupne, měla by zmizet i bolest v zádech. Počítejte s tím, že zpočátku kloub bolí, po týdnu se ale začnete cítit lépe.

Číst dál: Bolest hlavy, krční páteře - cvik proti potížím - jak udělat, cvičit

Bolest kloubů, revmatismus, bolest zad - obklad proti bolestem - jak udělat, připravit (brambory, křen, sádlo)

Křenová placka - snad nejoblíbenější lék našich babiček. Přikládala se hlavně na revmatické klouby a bolavá záda. Vezměte čtyři velké brambory (nesmějí být zelené ani naklíčené), nastrouhejte je a vymačkejte z nich vodu. Přidejte čtyři polévkové lžíce čerstvého nastrouhaného křenu, promíchejte a hmotu vložte do gázy, kapesníku, dětské pleny nebo kousku plátna.

Číst dál: Bolest kloubů, revmatismus, bolest zad - obklad proti bolestem - jak udělat, připravit (brambory,...

Bolest kloubů, zad, hlavy - obklad proti bolestem - jak připravit, udělat (sůl)

Jednoduchá rada na bolavé klouby nebo záda: nasucho ohřejte na pánvi sůl a rychle ji zabalte do pleny nebo kapesníku. Snesitelně teplý balíček přikládejte na klouby nebo kříž, účinkuje i na bolesti hlavy.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny