Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Bolesti

Bolest hlavy, migréna, bolest uší - byliny, bylinky, léčba

Tinktura z řimbaby při bolestech hlavy, migréně a při ušních zánětech: Při nástupu migrény nakapeme 5-10 kapek do lžíce vody a vypijeme každou půlhodinu. Po záchvatu v léčbě pokračujeme 3x denně, podáváme 10-15 kapek. Do půl roku léčby většinou migrény vymizí. Nepoužíváme v těhotenství a při kojení.

Číst dál: Bolest hlavy, migréna, bolest uší - byliny, bylinky, léčba

Bolest uší - byliny, bylinky, léčba

Čerstvá netřesková šťáva jako lék při nemocech uší: Netřeskové listy rozdrtíme v porcelánovém lékárenském hmoždíři a do šťávy namočíme vatový tampon, který vložíme do ucha při nedoslýchavosti, zvonění v uších. Při ušních zánětech u dětí nakapeme 2-3x denně do ucha několik kapek čerstvé šťávy.

Číst dál: Bolest uší - byliny, bylinky, léčba

► Bylinný polštářek na bolest - polštářek na obklady

Bolest tišící polštářek z meduňky: Plátěný lněný či bavlněný polštářek naplníme řezaným suchým listím meduňky. Před použitím nahřejeme a přikládáme na bolestivá místa při revmatismu, otocích a pohmožděninách.

Medová masáž proti bolestem - jak udělat, připravit, postupovat

Medová masáž proti bolestem: Tato masáž nejen zkrášluje, ale má i detoxikační účinky a pomáhá proti bolestem. Rozpustíme med a ještě teplým se necháme masírovat. Masáž by měla být pomalá a trvat aspoň 20 minut. Med se přidává postupně podle potřeby, aby zůstával teplý. Výborně působí při onemocnění svalů a kloubů, bolestech hlavy, nespavosti, depresích a pomáhá i při menstruačních bolestech.

Bolest kloubů - jak, čím ulevit, zmírnit, léčit (med, skořice, propolis)

Bolestivé klouby: Kus bílého plátna natřeme medem a přiložíme na bolestivé místo. Obklad přikryjeme utěrkou a upevníme. Účinek můžeme zvýšit tím, že do medu přidáme mletou skořici a přiměřené množství propolisové tinktury.

Artritida - nápoj proti bolestem - jak udělat, připravit (med, skořice, voda)

Pokud vás trápí artritida, v šálku horké vody rozpustíme 2 lžíce medu a 1 čajovou lžičku skořice. Pijeme pravidelně ráno a večer. Pomáhá zmírnit a odstranit bolest.

Artritida - masážní pasta proti bolesti - jak udělat, připravit (med, skořice, voda)

Trápívá vás artritida? Připravíme pastu z jednoho dílu medu a dvou dílů vlažné vody a přidáme čajovou lžičku mleté skořice. Touto pastou masírujeme postižené části těla - bolest by vesměs měla ustoupit do 15 minut.

Napětí, bolest v prsou - jak, čím ulevit (tvaroh)

Tvarohový obklad pomáhá proti pocitům napětí v prsou. Několik polévkových lžic tvarohu natřeme na lněné plátýnko. Tvarohem potřené plátýnko se položí asi na 15 minut na prsa.

Křeče v žaludku, žaludeční křeče, bolesti - jak, čím léčit, ulevit, pomoci (bylinný obklad)

Po dvou hrstích pelyňku, šalvěje, kopretiny řimbaby a dobro mysli, po jedné hrsti routy, máty vodní, máty poleje, listů broskvoně a ořešáku, květů vratiče a komonice se nadrobno nastříhané zašijí do sáčku a ve víně nebo octu povaří.

Číst dál: Křeče v žaludku, žaludeční křeče, bolesti - jak, čím léčit, ulevit, pomoci (bylinný obklad)

Bolest břicha, žaludku - jak, čím pomoci (ohřívací láhev)

Zahřívací láhev je již od pradávna známým domácím prostředkem proti bolestem žaludku. Navíc uvolňuje křečovitě stažené svalstvo. Pryžovou zahřívací láhev naplníme vodou tak teplou, jak je pacientovi nejpříjemnější. Láhev pak omotáme šátkem a položíme na oblast žaludku.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny