Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nejnovější rada ve webu:

Bolesti

Bolest hlavy - jak, čím ulevit (espresso, citronová šťáva)

Ačkoliv se to může zdát zvláštní, tak na bolest hlavy výborně funguje šálek silného espressa s pár kapkami citronové šťávy.

Bolest hlavy - jak, čím ulevit (tužka)

Jak na bolest hlavy? Dejte si tužku mezi zuby, ne že byste do ní kousali, stačí ji jen volně vložit. Díky tomu se uvolní svaly a bolest ustoupí.

Bolest hlavy - obklad proti potížím - jak, připravit, udělat (křen, voda, šátek)

Křenový obklad opravdu dobře zabírá na bolest hlavy. Potřebujete 3 lžíce nastrouhaného kořene křenu, 3 lžíce vody, lněnou utěrku. Křen smíchejte s vodou, hotovou směs zabalte do utěrky a přiložte na týl. Nechte 10 minut působit.

Bolest nohou od celodenního stání, chození - jak, čím ulevit

Ať už celý den stojíte v práci na nohou, nebo jste byli na delším výletě, večer vás každopádně bolí nohy. Jak jim ulevit? Po příchodu domů je dobré nohy několikrát střídavě osprchovat teplou a studenou vodou, osušit je, a sednout si s nohama v poloze mírně nahoru.

Číst dál: Bolest nohou od celodenního stání, chození - jak, čím ulevit

Bolest zad - jak, čím ulevit (míček)

Většině z nás se někdy stane, že když někde tahá těžké věci, tak nás najednou chytne urputná bolest zad. Pro okamžité uvolnění zad vám pomůže následující trik. Položte se na záda na pevnou podložku s mírně pokrčenými koleny. Pod záda (hned vedle bolestivého místa) si dejte míček, ideální je tenisák (je zároveň pevný a pružný) nebo si kupte míček s gumovými trny nebo overball.

Číst dál: Bolest zad - jak, čím ulevit (míček)

Bolest ucha, uší - obklad proti potížím, bolestem (sůl)

Jednoduchá babská rada na bolest v uchu si bere na pomoc docela obyčejnou kuchyňskou sůl. Solí naplňte sáček z plátýnka a v troubě ho přiměřeně zahřejte. Přiměřeně znamená tak, aby ho nemocný udržel chvíli na bolavém uchu. Teplo reguluje ušní tlak a bolesti doznívají.

Bolest ucha, uší při chřipce - jak, čím pomoci, zbavit bolesti (česnek)

Pálí nebo bolí vás v uších při chřipce? Pomůže vám i česnek. Ze stroužku odkrojte tenký plátek, obalte ho tenounce vatou a tento tampónek vložte do ucha - ne přiliš hluboko, abyste ho mohli pohodlně vyjmout. Několikrát za den tampón vyměňte a bolest zmizí.

Bolest ucha, uší - jak, čím pomoci, zbavit bolesti (cibule)

Bolest v uchu podle babských rad vyléčí také cibule. Oloupejte ji, nastrouhejte a dejte na vatu, kterou přiložíte na ucho. Vatu i celou hlavu ovažte šátkem. Do rána bude po bolesti.

Bolest ucha, uší - jak, čím pomoci, zbavit bolesti (francovka)

Bolest v uchu je nepříjemná - přímo se zařezává do hlavy. Trápí malé děti i dospělé, často při nachlazení. Jak na ni? Vezměte malý smotek vaty, pokapejte ho obyčejnou francovkou a vložte do ucha. To potom přikryjte kouskem suché vaty a hlavu převažte šátkem.

Pálení, bolest chodidel po dlouhé chůzi, stání - koupel proti potížím - jak připravit, udělat (káva)

Pálí vás chodidla? Třeba proto, že jste dlouho stáli nebo chodili? Dopřejte svým nohám večerní odpočinkovou koupel. Do zhruba litru vařící se vody vsypte polévkovou lžíci mleté kávy nebo kávových zrn. Nechte přejít varem a počkejte, až odvar natolik vychladne, že do něj bez potíží vložíte nohy - měl by však být co nejteplejší. Nohy koupejte asi dvacet minut.

Číst dál: Pálení, bolest chodidel po dlouhé chůzi, stání - koupel proti potížím - jak připravit, udělat (káva)

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny