Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Bolesti

Napětí, bolest v prsou - jak, čím ulevit (tvaroh)

Tvarohový obklad pomáhá proti pocitům napětí v prsou. Několik polévkových lžic tvarohu natřeme na lněné plátýnko. Tvarohem potřené plátýnko se položí asi na 15 minut na prsa.

Křeče v žaludku, žaludeční křeče, bolesti - jak, čím léčit, ulevit, pomoci (bylinný obklad)

Po dvou hrstích pelyňku, šalvěje, kopretiny řimbaby a dobro mysli, po jedné hrsti routy, máty vodní, máty poleje, listů broskvoně a ořešáku, květů vratiče a komonice se nadrobno nastříhané zašijí do sáčku a ve víně nebo octu povaří.

Číst dál: Křeče v žaludku, žaludeční křeče, bolesti - jak, čím léčit, ulevit, pomoci (bylinný obklad)

Bolest břicha, žaludku - jak, čím pomoci (ohřívací láhev)

Zahřívací láhev je již od pradávna známým domácím prostředkem proti bolestem žaludku. Navíc uvolňuje křečovitě stažené svalstvo. Pryžovou zahřívací láhev naplníme vodou tak teplou, jak je pacientovi nejpříjemnější. Láhev pak omotáme šátkem a položíme na oblast žaludku.

Migréna, bolest hlavy - Bezinková zavařenina proti migréně - jak udělat, připravit

Bezinková zavařenina proti migréně - příprava: Dobře vyzrálé bezinky rozvařte v trošce vody na kaši. Poté propasírujte a šťávu zahřívejte, aby se odpařila většina vody. Přidejte cukr a směs vařte, dokud nezíská konzistenci džemu. Užívají se 2 lžíce denně.

Číst dál: Migréna, bolest hlavy - Bezinková zavařenina proti migréně - jak udělat, připravit

Bolest ucha, v uchu - jak, čím pomoci (ušní svíčky)

Ušní svíčky obdržíme v lékárně nebo ve speciálních prodejnách. Ušní svíčku vstrčíme opatrně do nemocného ucha a zapálíme ji. Vznikající teplo reguluje ušní tlak v uchu na bubínek a bolesti brzy doznívají.

Bolest ucha, v uchu - jak, čím pomoci (sůl)

Sůl je osvědčeným prostředkem proti bolestem v uchu. Solí naplníme sáček z mulu, který v troubě přiměřeně zahřejeme. Zahřátý sáček se solí se pak určitou dobu drží na bolavém uchu. V lékárně lze obdržet fyziologický roztok kuchyňské soli, který v půlhodinových intervalech kapeme do bolavého ucha.

Bolest ucha, v uchu - jak, čím pomoci (olej z divizny)

Olej z divizny - 30 g čerstvých diviznových květů, lehce rozdrobených, se dá do láhve a smíchá se 100 g čistého, zastudena vylisovaného olivového oleje. Tuto směs pak umístíme na 3 až 4 týdny na slunko a jednou denně obsah láhve řádně protřepeme. Pak se olej přecedí přes lněné plátno. Při akutních bolestech ucha se kapátkem nakapou třikrát denně 3 kapky diviznového oleje do bolavého ucha.

Bolest ucha, v uchu - jak, čím pomoci (krtičník)

Krtičník se používá jako vložka do ucha, při jeho bolesti. 2 až 3 polévkové lžíce kořenů (nebo také natě) krtičníku se přelijí 1/4 litrem vařící vody a nechají se pak ještě 10 minut vyluhovat. Zchlazený odvar nakapeme na kousek vaty, kterou strčíme do ucha.

Bolest hlavy - jak, čím ulevit, pomoci (studená koupel rukou)

Studená koupel rukou a paží může při bolestech hlavy dělat divy: vyjasňuje hlavu a povzbuzuje organismus. Držíme ruce po předloktí několik minut pod tekoucí studenou
vodou. Následně pak třeme pokožku do sucha hrubým ručníkem. Pozor. Kdo se léčí se srdeční chorobou, může tyto studené koupele paží používat pouze po konzultaci se svým lékařem nebo léčitelem!

Bolest hlavy - obklad proti potížím - jak udělat, připravit (balící papír, ocet)

Zevně pomáhá dobře proti bolestem hlavy sladový ocet na balicím papíře. Složený balicí papír namočíme do sladového octa a držíme na bolavém čele, až papír uschne.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny