Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Bolesti

Majoránková mast na vymknutí, natažení svalů, zvrtnutí, odraženiny - jak udělat, připravit (majoránka, vinný líh, máslo)

Majoránková mast obsahuje četné éterické oleje, které mohou i při vymknutí, odraženinách, nataženích a zvrtnutí zmírňovat bolest. Mast můžeme zakoupit v lékárně hotovou nebo si ji připravíme sami. 3 čajové lžičky práškované majoránky se přelijí 1 polévkovou lžicí vinného lihu a nechají několik hodin ustát. Tuto směs pak promícháme se 2 polévkovými lžícemi čerstvého, neslaného másla a vše zahřejeme po dobu 5 minut ve vodní lázni.

Číst dál: Majoránková mast na vymknutí, natažení svalů, zvrtnutí, odraženiny - jak udělat, připravit...

Ischias, ústřel, lumbago - jak, čím pomoci (kopřivová metla)

Metla z kopřiv je prastarý domácí prostředek, který pomáhá proti ústřelu. Nařežeme a nasvazkujeme mladé, kvetoucí kopřivy (nezapomenout na rukavice). Po dobu 3 následujících dnů tímto svazkem šleháme bolestivé části těla.

Číst dál: Ischias, ústřel, lumbago - jak, čím pomoci (kopřivová metla)

Příušnice u dětí - obklad protim otokům, bolesti - jak udělat, připravit (pískavice)

Pískavicové obklady pomáhají zejména při nepříjemných příušnicích. Pískavici obdržíme v lékárně. 1 polévková lžíce rozemletých pískavicových semen se řádně promíchá s horkou vodou na kaši. Tuto kaši naneseme na kousek mulu, který dítěti snesitelně teplý přiložíme kolem krku. Pak vše ještě přebalíme vlněným šátkem.

Zábal hlavy při migréně, bolesti hlavy - jak udělat, připravit

Obzvláště při bolení hlavy, migréně a u všech stavů souvisejících s chorobným zúžením cév, jsou zábaly hlavy vhodným prostředkem. Obklady hlavy děláme při teplotě vody mezi 18 a 20 C. Před spaním přiložíme na čelo a hlavu dobře vyždímaný ručník, který pak překryjeme tlustým, vlněným turbanem.

Číst dál: Zábal hlavy při migréně, bolesti hlavy - jak udělat, připravit

Migréna, bolest hlavy - jak, čím pomoci, ulevit (sporýš)

V případě, že při migréně pociťujete úporné mrazení v hlavě, přikládejte na zátylek čerstvou naklepanou nať ze sporýše.

Křeče v lýtkách - jak, čím ulevit, pomoci (rum)

Míváte křeče v lýtkách? Masírujte postižené lýtko několikrát denně tak horkým rumem, jak jen snesete.

Bolesti nohou - koupel proti potížím - jak udělat, připravit (petrklíč, řepík, kokosové máslo, rozmarýnový olej)

Na bolesti nohou pomáhají nožní koupele. Připravte si odvar z petrklíče a řepíku a 20 minut nohy v něm máčejte. Pak řádně osušte a promasírujte směsí z kokosového másla a rozmarýnového oleje. Nohy zabalte do nahřátých ručníků a odpočívějte.

Bolesti ve střevech, při průjmu - jak, čím ulevit (řebříček)

Při bolesti ve střevech, zvláště při průjmu pijte přes den po lžičkách teplý odvar z řebřičkových květů.

Bolest v kříži, pod lopatkami - jak, čím ulevit (bezinkový ocet)

Bolesti v kříži nebo pod lopatkami - Kupte si bezinkový ocet, svařte jej v 1 litru vody a přikládejte obklady pokud možno horké na postižené misto.

Bolest v krku, spojená s úporným kašlem - obklad proti bolestem, potížím - jak udělat, připravit (ostružinové listí, ocet)

Na bolesti v krku, spojené s úporným kašlem, přikládejte na krk denně na noc obklad z teplé spářky z ostružinových listů, do niž jste přimíchali 2 lžíce octa.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny