Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Bolesti

Jak zmírnit bolest hlavy (černá káva, citronová šťáva)

Bolest hlavy často zažene šálek černé kávy, do níž stříkneme trochu citronové šťávy.

Jak zmírnit migrénu (vata, kafr)

Malý kousek kafru zabalený do vaty si strčíme do ucha - záchvat migrény tak buď zmírníme, nebo se ho zcela zbavíme.

Jak zmírnit bolest hlavy po pití alkoholu (káva, citronová šťáva)

Bolí-li vás po probdělé noci s alkoholem hlava, vypijte šálek překapávané kávy (bez cukru a bez mléka) se dvěma čajovými lžičkami citronové šťávy. Udělá se vám lépe.

Jak odstranit křeč v lýtku

Když vás chytne křeč do lýtka, dejte si ukazováček mezi nos a horní ret a bod mačkejte. Křeč rychle zmizí. Možná se tomu pousmějete, ale je to mnohokrát vyzkoušené.

► Bolest hlavy, migréna, bolest uší - byliny, bylinky, léčba

Tinktura z kopretiny řimbaby při bolestech hlavy, migréně a při ušních zánětech: Při nástupu migrény nakapeme 5-10 kapek do lžíce vody a vypijeme každou půlhodinu. Po záchvatu v léčbě pokračujeme 3x denně, podáváme 10-15 kapek. Do půl roku léčby většinou migrény vymizí. Nepoužíváme v těhotenství a při kojení.

Číst dál: ► Bolest hlavy, migréna, bolest uší - byliny, bylinky, léčba

Bolest uší - byliny, bylinky, léčba

Čerstvá netřesková šťáva jako lék při nemocech uší: Netřeskové listy rozdrtíme v porcelánovém lékárenském hmoždíři a do šťávy namočíme vatový tampon, který vložíme do ucha při nedoslýchavosti, zvonění v uších. Při ušních zánětech u dětí nakapeme 2-3x denně do ucha několik kapek čerstvé šťávy.

Číst dál: Bolest uší - byliny, bylinky, léčba

► Bylinný polštářek na bolest - polštářek na obklady

Bolest tišící polštářek z meduňky: Plátěný lněný či bavlněný polštářek naplníme řezaným suchým listím meduňky. Před použitím nahřejeme a přikládáme na bolestivá místa při revmatismu, otocích a pohmožděninách.

Medová masáž proti bolestem - jak udělat, připravit, postupovat

Medová masáž proti bolestem: Tato masáž nejen zkrášluje, ale má i detoxikační účinky a pomáhá proti bolestem. Rozpustíme med a ještě teplým se necháme masírovat. Masáž by měla být pomalá a trvat aspoň 20 minut. Med se přidává postupně podle potřeby, aby zůstával teplý. Výborně působí při onemocnění svalů a kloubů, bolestech hlavy, nespavosti, depresích a pomáhá i při menstruačních bolestech.

Bolest kloubů - jak, čím ulevit, zmírnit, léčit (med, skořice, propolis)

Bolestivé klouby: Kus bílého plátna natřeme medem a přiložíme na bolestivé místo. Obklad přikryjeme utěrkou a upevníme. Účinek můžeme zvýšit tím, že do medu přidáme mletou skořici a přiměřené množství propolisové tinktury.

Artritida - nápoj proti bolestem - jak udělat, připravit (med, skořice, voda)

Pokud vás trápí artritida, v šálku horké vody rozpustíme 2 lžíce medu a 1 čajovou lžičku skořice. Pijeme pravidelně ráno a večer. Pomáhá zmírnit a odstranit bolest.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny