Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nejnovější rada ve webu:

Nachlazení, angína, chřipka, rýma, průdušky

Bolest v krku - jak čím pomoci, ulevit (cibule, anýz)

Obklad z cibule a anýzu na bolavý krk - příprava: Cibuli nakrájejte nadrobno a poduste na mírném ohni (pod pokličkou) 10 minut společně s anýzem. Hmotu rozložte na gázu nebo bavlněný kapesník a přikládejte 1x denně na krk. Nechte působit 2 hodiny. Obklad uleví od bolesti v krku a zahojí čepy na mandlich.

Číst dál: Bolest v krku - jak čím pomoci, ulevit (cibule, anýz)

Bolest v krku, zánět krku, hrtanu - kloktadlo proti potížím - jak udělat, připravit (šalvěj, dubová kůra)

Čaj ze šalvěje se dobře uplatní jako kloktadlo. Smícháme 20 g drcené dubové kůry se stejným množstvím šalvějových listů a květů. Vše zahřejeme na malém plameni v 1 litru studené vody, necháme krátce povařit a pak 1/4 hodiny vyluhovat.

Číst dál: Bolest v krku, zánět krku, hrtanu - kloktadlo proti potížím - jak udělat, připravit (šalvěj,...

Bolest v krku, zánět hrtanu, chrapot - kloktadlo proti potížím - jak udělat, připravit (citronová šťáva, sůl, voda)

Směs citronu a soli je na bolest a zánět v krku velmi účinná. Šťávu 1 citronu smícháme s 1/2 čajové lžičky mořské či emské soli a dáme do 1 sklenice teplé, předem povařené vody. Tři až čtyřikrát denně máme touto směsí kloktat.
Pozor. Pacienti s vysokým krevním tlakem nesmějí tento prostředek užívat!

Bolest v krku, zánět krku, hrtanu - kloktadlo, inhalace proti potížím (sladový ocet, sůl)

Sladový ocet je vynikajícím kloktadlem. Může se také použít k inhalování. Ke kloktání smícháme ocet, sůl a teplou vodu. V případě inhalace dáme 1 díl sladového octa na 4 díly horké vody a vzniklou páru inhalujeme.

Bolest v krku, zánět krku, hrtanu - kloktadlo, zábal proti potížím - jak udělat, připravit (lněné semínko, mléko)

Povařené lněné semeno se hodí rovněž velmi dobře jako odvar na kloktání či zábaly krku. 3 polévkové lžíce lněného semene necháme v ledničce v šálku plnotučného mléka nabotnat, pak přidáme 2 šálky vody a necháme krátce povařit.

Číst dál: Bolest v krku, zánět krku, hrtanu - kloktadlo, zábal proti potížím - jak udělat, připravit (lněné...

Bolest v krku, zánět krku, hrtanu - jak, čím pomoci (jablečný ocet)

Ocet z jablek pomáhá  při zánětech v krku a hrtanu. Nápoj namixujeme z 1 sklenice horké vody, 1 polévkové lžíce medu a 1 čajové lžičky jablečného octa. Užíváme jej několikrát denně pomalu a po doušcích.

Bolest v krku, zánět krku, hrtanu - jak, čím pomoci (česnek, citronová šťáva, olivový olej)

Kombinace česneku s citronem při potížích v krku velmi dobře pomáhá, ale v dechu se dosti výrazně projevuje. Rozdrtíme 2 stroužky česneku a smícháme se šťávou 1 citronu a 2 polévkovými lžícemi olivového oleje. Denně užíváme třikrát po 1 čajové lžičce.

Bolest v krku, zánět krku, hrtanu - jak, čím pomoci (citronová šťáva)

Citronová šťáva se při krčních zánětech nasazuje již od dávných dob. Šťávu můžeme pít, ale může se používat i jako osvědčené kloktadlo. Šťávu ze 1/4 citronu smícháme s asi 1/8 litru teplé, předem převařené vody. Touto neslazenou směsí kloktáme třikrát denně asi po dobu 1 minuty.

Kašel, bolest v krku - jak, čím pomoci (cibulové mléko)

Mléko s cibulí náleží mezi staré domácí léčivé prostředky proti bolení v krku a proti kašli 3 velké cibule se rozkrájí na drobno a se slupkami (odstraní se pouze nejsvrchnější) se navrství do hliněného hrnce. Pak přidáme 1 hřebíček, 1 čajovou lžičku hnědého cukru a 1 větévku tymiánu.

Číst dál: Kašel, bolest v krku - jak, čím pomoci (cibulové mléko)

Rýma, zánět dutin, dýchacích cest - inhalace proti potížím - jak udělat, připravit (fenykl, kopr)

Směs fenyklu a kopru se používá k inhalaci při rýmě, zánětech čelních a čelistních dutin. Smícháme 20 g sušené fenyklové natě a 80 g sušených koprových vrcholků. 1 polévková lžíce této směsi se rozsype na plech na pečení a v troubě zahřeje na 250 C.

Číst dál: Rýma, zánět dutin, dýchacích cest - inhalace proti potížím - jak udělat, připravit (fenykl, kopr)

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny