Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nejnovější rada ve webu:

Nachlazení, angína, chřipka, rýma, průdušky

Ucpaný nos při rýmě - jak, čím uvolnit, pomoci (sůl, voda)

Na protažení ucpaného nosu si připravte roztok z kuchyňské soli v poměru 1 lžička soli na 200 ml vlažné vody. Nasajte napřed jednou nosní dírkou, tekutina pročistí nosohltan, vyplivněte. Pak druhou dírkou. Zopakujte třikrát.

Číst dál: Ucpaný nos při rýmě - jak, čím uvolnit, pomoci (sůl, voda)

Křenový sirup na kašel, nemoci z nachlazení provázené kašlem - jak připravit, udělat (křen, cibule, med)

Účinným levným prostředkem při nachlazení a kašli je křenový sirup. Potřebujete 1 lžíci nadrobno nastrouhaného kořene křenu, 1 lžíci nasekané cibule, 4 lžičky medu a 5 lžic vody. Všechny uvedené přísady smícháte a povaříte 4 minuty, necháte vychladnout a přecedíte přes plátno.

Číst dál: Křenový sirup na kašel, nemoci z nachlazení provázené kašlem - jak připravit, udělat (křen,...

Zábal na průdušky, průduškový zábal - jak udělat, připravit (olej, vata)

Na zánět průdušek vám pomůže tento zábal. Na plotně rozehřejte olej, musí být opravdu hodně teplý (po přiložení musí pokožka trochu pálit), do něj namočte vatu a tu položte na hrudník, překryjte ji igelitem, a nakonec ještě ručníkem.

Číst dál: Zábal na průdušky, průduškový zábal - jak udělat, připravit (olej, vata)

Extrakt na kašel, nemoci z nachlazení provázené kašlem - jak připravit, udělat (křen, alkohol)

Na kašel je výborný křenový extrakt. Stačí křen nastrouhat a zalít čistým destilátem, v něm ho nechte louhovat cca 6 hodin. Takto vytvořený extrakt si přidávejte do čaje (vždy jen jednu nebo dvě lžičky).

Cibulový sirup na kašel, nemoci z nachlazení provázené kašlem - jak připravit, udělat (cibule, med)

Jak se zbavit kašle? Dopředu si připravte sirup z cibule. Ten vytvoříte tak, že cibuli nakrájíte nadrobno, vsypete do misky a zalijete medem. Díky němu cibule pustí šťávu, která výborně tlumí kašel. Ti odolnější z vás, si sirup nemusí slévat a tekutinu jedí i s cibulí.

Číst dál: Cibulový sirup na kašel, nemoci z nachlazení provázené kašlem - jak připravit, udělat (cibule, med)

Rýma, ucpané dutiny - jak, čím ulevit (cibule)

Abyste se v noci nedusili ucpaným nosem, připravte si cibulový pytlíček. Do lněného nebo bavlněného sáčku (může být i šátek) dejte jednu nadrobno nakrájenou cibuli, a pořádně ji v něm rozmačkejte. Takto připravený sáček si dejte blízko k polštáři, a váš spánek bude volnější.

Rýma, ucpané dutiny - jak, čím ulevit (inhalace)

Rýma je prevít a v podstatě se nedá léčit. Ale to neznamená, že si nemůžete ulevit. Ideální variantou je proto takzvaná vodoléčba. Na ni nemusíte mít drahé inhalátory, stačí vám lavor a ručník. Do lavoru nalejte horkou vodu, do které kápněte 1 kapku levandulového, 1 kapku tymiánového éterického oleje a přidejte k tomu ještě 2 lžíce mořské soli.

Číst dál: Rýma, ucpané dutiny - jak, čím ulevit (inhalace)

Bolest v krku - jak, čím pomoci, ulevit (sádlo, muškátový oříšek)

Na bolest v krku vám taky může pomoct šátek se sádlovým obkladem, který posypte strouhaným muškátovým oříškem.

Bolest v krku - jak čím pomoci, ulevit (med, citronová štáva)

Když vás přepadne bolest v krku, můžete buď sáhnout po chemii, nebo využít přírodní prostředky. Velmi účinná je směs medu a citronové šťávy (1 lžička medu a 1/2 citronu). Tyto ingredience stačí jen smíchat a pravidelně užívat.

Priessnitzův obklad na bolest v krku - jak udělat, připravit

Priessnitzův obklad je studený zapařovací obklad, který se přikládá na povrch určité oblasti těla s cílem dosáhnout lokálního prokrvení, a tím ke zrychlení hojivých procesů v těle. Používá se třeba při zánětu mandlí, hrtanu, vysoké horečce, suchém dráždivém kašli, revmatických obtížích nebo k relaxaci kosterního svalstva. Potřebujete bavlněnou látku, např. utěrku nebo obyčejný ručník dlouhý tak, aby obepnul místo, které chcete léčit.

Číst dál: Priessnitzův obklad na bolest v krku - jak udělat, připravit

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny