Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nachlazení, angína, chřipka, rýma, průdušky

Zánět průdušek, záněty v těle - zábal proti potížím, bolestem - jak připravit, udělat (cibule, tvaroh)

Na jakýkoli zánět na těle můžete s úspěchem přiložit výborný obklad z cibule a měkkého tvarohu. Důležité je, aby suroviny, které chcete použít, byly čerstvé a měly teplotu těla. Tvaroh tedy předtím, než ho rozbalíte, ponořte v mikroténovém sáčku do teplé vody.

Číst dál: Zánět průdušek, záněty v těle - zábal proti potížím, bolestem - jak připravit, udělat (cibule,...

Zánět průdušek - zábal proti potížím - jak udělat, připravit (cibule, anýz, sádlo)

Se záněty průdušek, které se projevují až nepříjemnou bolestí na hrudi, si poradí tento zábal: oloupejte cibuli, jemně ji nasekejte a poduste ve vodě s anýzem. Pak namažte hrudník sádlem (nejlépe domácím a nesoleným) a nahoru položte vrstvu cibule.

Číst dál: Zánět průdušek - zábal proti potížím - jak udělat, připravit (cibule, anýz, sádlo)

Kašel, zahlenění, pocení - čaj proti potížím - jak připravit, udělat (bez, lipový květ, mateřídouška)

Kašel vás nebude trápit dlouho, pokud budete pít bezový čaj. Ke květu bezu je dobré přidat lipový květ a mateřídoušku, podpoříte tak pocení a odhlenění. Čaj musíte pít teplý třikrát denně, hlavně však nezapomeňte vypít šálek, než ulehnete do postele!

Kašel - zábal proti kašli - jak udělat, připravit (sádlo, muškátový oříšek)

S kašlem se rychle vypořádá muškátový zábal. Pokud ho necháte přiložený celou noc, kašel se rychle zlepší. Vezměte nesolené vepřové sádlo a v tenké vrstvě ho naneste na kousek plátna. Na něj nasypte asi půl lžičky strouhaného muškátového oříšku, plátno přiložte na prsa a obalte vlněnou šálou.

Číst dál: Kašel - zábal proti kašli - jak udělat, připravit (sádlo, muškátový oříšek)

Chřipka - koupel nohou proti chřipce - jak udělat, připravit (voda, plnotučná hořčice)

Někdo pozná přicházející chřipku podle toho, že mu je náhle zima od nohou. Zkuste je důkladně prohřát: do nádoby nalijte horkou vodu, v ní rozmíchejte 200 gramů plnotučné hořčice a nohy deset minut koupejte. Pak je pečlivě omyjte, osušte, navlékněte si teplé ponožky a vypoťte se pod dekou, nejlépe s šípkovým čajem.

Rýma zastydlá, zaražená - jak, čím spustit, pomoci (teplé a studené koupele)

Nechce-li se vám rýma delší dobu spustit a stále vám "sedí v hlavě", tedy je zastydlá, pak si připravte dva kbelíky a vyhřátou postel. Rada je následující: do jednoho kbelíku nalijte studenou a do druhého horkou vodu. Střídavě ponořujte ruce až po lokty do studené a pak do teplé vody.

Číst dál: Rýma zastydlá, zaražená - jak, čím spustit, pomoci (teplé a studené koupele)

Rýma, ucpané dutiny - inhalace proti potížím - jak připravit, udělat (máta peprná)

Jak na rýmu? Máte-li doma éterický olej z máty peprné, kápněte tři kapky na kapesník a vdechujte jeho vůni. Kapky oleje můžete též přidat do vany při koupeli nebo do horké vody, jejíž páry inhalujete pod ručníkem. S počtem užívaných kapek to nepřehánějte!

Rýma, ucpané dutiny - inhalace proti potížím - jak připravit, udělat (tea tree olej)

Rýmou ucpané dutiny dokážou být pěkně nepříjemné. Kvůli nim vás trápí nejenom huhlavý hlas, ale především úporné bolesti hlavy. Na tento neduh se doporučuje tea tree - čajovníkový olej. Jeho použití je velmi široké, ale v případě rýmy byste ho měli inhalovat.

Číst dál: Rýma, ucpané dutiny - inhalace proti potížím - jak připravit, udělat (tea tree olej)

Boles na prsou při nachlazení - zábal proti potížím - jak připravit, udělat (sádlo, špek)

Bolest na prsou je nepříjemná a může mít mnoho příčin. Pokud vás taková bolest trápí například jen v souvislosti s kašlem nebo nachlazením a není důvod obávat se vážnějších chorob, třeba srdečních, zkuste docela obyčejnou babskou radu.

Číst dál: Boles na prsou při nachlazení - zábal proti potížím - jak připravit, udělat (sádlo, špek)

Nachlazení u dětí - jak, čím pomoci (šípkový čaj, koupel nohou)

Nachlazeným dětem se doporučuje šípkový čaj (kvůli doplnění vitamínu C, při nachlazení jeho množství v těle klesá a šípek je jím doslova nabitý) a horké koupele nohou. Taková koupel totiž prokrví tělo, zejména nos a hrtan. Potřebujete kbelík, který naplňte příjemně teplou vodou a nemocného do něj asi na pět minut postavte.

Číst dál: Nachlazení u dětí - jak, čím pomoci (šípkový čaj, koupel nohou)

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny