Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nejnovější rada ve webu:

Nespavost, psychika, psychické nemoci

Žaludeční neuróza - jak, čím léčit, pomoci (třezalkový olej)

Olej z třezalky se uplatní velmi dobře při uklidňování žaludeční neurózy. Třezalkový olej užíváme podle potřeby denně 1 až 2 čajové lžičky bez dalších přísad. Můžeme jej ale také užívat delší dobu jako léčebnou kúru bez dalších přísad. Pozor. Tento olej zvyšuje citlivost na světlo. Po dobu jeho užívání by se měl pacient vystříhat horského sluníčka, solária i přímého slunečního záření!

Žaludeční neuróza - jak, čím léčit, pomoci (kozlíkové kapky)

Kozlíkové kapky obdržíme v lékárnách. Pomáhají zejména při žaludečních potížích pramenících z nervozity. 30 kapek odměříme do vody a vypijeme.

Nespavost, potíže s usínáním, spánkem - jak, čím pomoci (zrnková káva)

Zrnková káva pomáhá jako uspávací prostředek u osob, u nichž uklidňující prostředky zklamaly. Jde přitom zpravidla o případy, kdy poruchy spánku či obecný neklid způsobuje špatné prokrvování mozku. Před ulehnutím ke spánku vypijeme 1 šálek dobré zrnkové kávy.

Nespavost, potíže s usínáním, spánkem - jak, čím pomoci (šlapání vody)

Šlapání vody nebo rosy či - v zimě - krátká chůze ve sněhu není jen osvěžující, ale pomáhá i při poruchách spánku, zejména při špatném usínání. Chodíme 1 až 3 minuty (v žádném případě déle! ) ve studené vodě, rose nebo sněhu. Pak si vytřeme nohy hrubým ručníkem až do zahřátí.

Nespavost, potíže s usínáním, spánkem - jak, čím pomoci (pivo, med)

Pivo s medem jsou dobrými pomocníky při usínání. Do 1/2 litru vlažného piva zamícháme 1 polévkovou lžíci medu a před spaním vše vypijeme.

Nervozita, podrážděnnost - koupel proti potížím - jak udělat, připravit (meduňka)

Meduňková koupel působí při nervozitě vyrovnávacím a uvolňovacím způsobem. Můžeme ji zakoupit hotovou v lékarně či speciálních prodejnách, ale můžeme si ji připravit také sami. 50 až 60 g meduňkových listů dáme do 1 litru studené vody, uvedeme do varu a po 10 minutách scedíme.

Číst dál: Nervozita, podrážděnnost - koupel proti potížím - jak udělat, připravit (meduňka)

Nespavost, potíže s usínáním, spánkem - koupel proti potížím - jak udělat, připravit (levandule)

Při poruchách usínání na nervovém základě lze obzvláště doporučit levadulovou koupel. Působí uvolňujícím a uklidňujícím způsobem. 50 až 60 g levandulových květů přelijeme 1 litrem vody, uvedeme do varu a pak asi po 10 minutách scedíme. Odvar přidáváme do koupele.

Číst dál: Nespavost, potíže s usínáním, spánkem - koupel proti potížím - jak udělat, připravit (levandule)

Nespavost, únava, vyčerpání organismu - koupel proti potížím - jak udělat, připravit (senné květy)

Koupel ze senných květů poslouží k uklidnění, ale pomáhá i proti celkové slabosti. 500 g senných květů se přelijí 3 litry vody, přivedou do varu a po 1/2 hodině se scedí. Výluh přidáváme do koupele. Voda by měla mít kolem 38 C a pacient by měl zůstat v koupeli asi 1/4 hodiny.

Nervozita, podrážděnost - koupel proti potížím - jak udělat, připravit (kozlík)

Kozlíková koupel působí jako podpůrné opatření velmi účinně. Kozlíkové koupele lze v lékárnách zakoupit již hotové, ale můžeme si je připravit také sami. 100 g kozlíkových kořínků se přelije 1 litrem vařící vody. Necháme 10 minut vyluhovat, pak scedíme.

Číst dál: Nervozita, podrážděnost - koupel proti potížím - jak udělat, připravit (kozlík)

Nespavost u dětí, problémy s usínáním - jak, čím pomoci (bylinkový polštářek)

Při problémech s usínáním u dětí je dobré připravit bylinkový polštářek. Smícháme plnou hrst kozlíkových kořenů, heřmánku, šalvěje, rozmarýnu, kapradí, meduňky a po 10 až 15 g květů arniky a bobulí jmelí dohromady a zašijeme do lněného plátna. Takto připravený bylinný polštářek umístíme pod polštář. Asi po 2 měsících se musí obnovit.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny