Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nejnovější rada ve webu:

Nespavost, psychika, psychické nemoci

Nespavost, potíže s usínáním, spánkem - jak, čím pomoci (banán, mléko)

Trpíte nespavostí? Zkuste asi půl hodiny před spaním sníst 1-2 banány a zapít to vlažným mlékem. Obě ingredience můžete společně i rozmixovat. Tento koktejl má osvědčený účinek. Pozor, fungovat bude ale jen v tom případě, když do něj nebudete přidávat cukr!

Nespavost, potíže s usínáním, spánkem - jak, čím pomoci (med z černého bezu)

Velmi příjemný a chutný lék na nespavost je "med" z černého bezu. Jeho příprava je velmi jednoduchá. Z čerstvě natrhaných květů odstřihněte stonky, květy zalijte litrem vody a přidejte oloupaný a nakrájený citrón. Směs čtvrthodinku povařte a nechte čtyřiadvacet hodin odstát. Potom ji přeceďte přes husté sítko, přidejte asi kilogram cukru a vše svařte do medové hustoty.

Číst dál: Nespavost, potíže s usínáním, spánkem - jak, čím pomoci (med z černého bezu)

Nespavost, potíže s usínáním, spánkem, nervozita - čaj proti potížím (meduňka)

Jednoduchým nápojem přivolávajícím spaní nebo klid mysli je meduňkový čaj. Silice obsažená v meduňce totiž působí sedativně na centrální nervový systém. Proto je tento čaj vhodný při nervovém podráždění a nespavosti. Potřebujete na něj kávovou lžičku sušené meduňky na šálek vody. Čaj pijte vpodvečer a večer, nejpozději však dvě hodiny před spaním.

Číst dál: Nespavost, potíže s usínáním, spánkem, nervozita - čaj proti potížím (meduňka)

Nespavost, potíže s usínáním, spánkem - nápoj proti potížím (mléko, med, vanilka)

Spánek přivolává také vhodný nápoj před spaním - zkuste si ohřát hrneček mléka a přidat do něj lžíci medu a kousek vanilky. Kromě toho, že vás ukolébá, budete mít ráno viditelně svěžejší pleť.

Nespavost, potíže s usínáním, spánkem, nervozita - koupel proti potížím (třezalkový olej)

Večerní koupel můžete vylepšit třezalkovým olejem, pokud potřebujete uklidnit mysl a přivolat spánek. Tento olej kápněte do vody, která by měla mít pro vás co nejpříjemnější teplotu.

Nespavost, potíže s usínáním, spánkem, nervozita - jak, čím pomoci (meduňkové víno)

Při neklidu a poruchách spánku je vhodné popíjet meduňkové víno. Potřebujete litr kvalitního bílého vína a padesát gramů meduňkových listů, které v něm nechte dva týdny louhovat při pokojové teplotě. Pak víno sceďte a popíjíte denně dvě až tři likérové sklenky pro dobré spaní.

Nespavost, potíže s usínáním, spánkem, nervozita - jak, čím pomoci (mařinkové víno)

Při nespavosti můžete, dříve než sáhnete po prášku, vyzkoušet mařinku. Dokáže uklidnit jak při podrážděnosti, tak při nervovém vypětí. Doporučuji před usnutím mařinkové víno. Svažte několik stonků mařinky a nechte je zavěšené do druhého dne zavadnout. Pak je vložte do láhve s litrem kvalitního bílého vína, dobře uzavřete a nechte asi dvanáct hodin macerovat.

Číst dál: Nespavost, potíže s usínáním, spánkem, nervozita - jak, čím pomoci (mařinkové víno)

Nespavost, potíže s usínáním, spánkem - koupel proti potížím (levandule)

Levandule je mistr na přivolávání spánku. Éterický olej nebo odvar ze sušené bylinky můžete přidat do večerní koupele (pozor, neměla by být moc horká). Hrst sušených bylinek zašitá do malého plátěného sáčku, který položíte pod polštář, také uklidní a přivolá spánek.

Nespavost, potíže s usínáním, spánkem - jak, čím pomoci (dobromysl, meduňka, levandule)

Spát se musí, aby si organismus odpočinul, ale ne vždycky nám to usínání jde lehce. Babských rad na přivolání spánku je mnoho, ta nejjednodušší zní: navoďte si před spaním dobrou mysl, všechno špatné nechte na druhý den. Stačí k tomu pár kapek éterického oleje z dobromysli, meduňky nebo levandule, které si nakapejte na polštář. Spolehlivě vám navodí příjemné usínání.

Nespavost u dětí - jak, čím pomoci, uspat (meduňka)

Máte neklidné nebo hyperaktivní dítě, jemuž jako by se spánek vyhýbal? Pomozte si nenápadně meduňkou - silice v ní obsažená působí na centrální nervový systém sedativně. Takže stačí koupit éterický olej z meduňky a užívat ho v aromalampě, či prostě přidat dvě kapky do koupele nebo kápnout na polštář. Také meduňkový čaj pomůže dítěti se večer zklidnit (kávová lžičká sušené meduňky na šálek vody).

Číst dál: Nespavost u dětí - jak, čím pomoci, uspat (meduňka)

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny