Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nejnovější rada ve webu:

Nespavost, psychika, psychické nemoci

Čaj na nespavost, uklidnění - byliny, bylinky, příprava

Čaj z bazalky proti nespavosti a k celkovému uklidnění: 1 lžíci bazalky zalijeme 1 hrnkem vroucí vody a louhujme 5 minut, scedíme a pijeme podle potřeby max. 3x denně 1 šálek po jídle a před spaním.

Šťáva na únavu, stres, rekonvalescenci organismu - byliny, bylinky, léčba

Čerstvě vylisovaná šťáva z černého rybízu při únavě, stresu a v rekonvalescenci: Nejúčinnější je čerstvě vylisovaná šťáva z plodů sbíraných v době jejich plné zralosti, pijeme podle potřeby.

Nervový čaj s třezalkou - příprava

Nervový čaj (nálev) s třezalkou podle Janči a Zentricha - příprava: 1 lžíci směsi zalijeme 1 hrnkem vroucí vody a louhujeme 10 minut. Pijeme max. 3x denně nejméně 3 týdny a nejdéle 3 měsíce. Kratší léčba nemá smysl. Pozor na přecitlivělost na sluneční záření, kterou může třezalka vyvolat, pokožku chráníme kvalitními opalovacími krémy s filtrem a při léčbě se vyhýbáme nadměrnému slunění.

Číst dál: Nervový čaj s třezalkou - příprava

► Čaj na nespavost, uklidnění nervů, bolest hlavy, strach

Čaj při nespavosti, pro uklidnění nervů, bolestí hlavy a pocitu strachu: Po 1 lžičce lipového květu + majoránky + meduňky přelijeme hrnkem vroucí vody a louhujeme 5 minut. Scedíme a pijeme 1 šálek po jídle či před spaním.

Číst dál: ► Čaj na nespavost, uklidnění nervů, bolest hlavy, strach

► Nespavost - byliny, bylinky, léčba, babské rady (meduňka)

Čaj a koupel z meduňky proti nespavosti: Po 1 čajové lžičce květů lípy + majoránky + meduňky přelijeme velkou sklenicí vroucí vody a necháme louhovat 10 minut. Zároveň si připravíme koupel: 2-4 hrsti meduňky vložíme do 3 litrů studené vody, zahřejeme a přikryté povaříme 15 minut, louhujme 10 minut, scedíme a vlijeme do koupele do vody asi 37 C.

Číst dál: ► Nespavost - byliny, bylinky, léčba, babské rady (meduňka)

► Jak zlepšit usínání, nespavost, problémy se spánkem (med, mateří kašička)

Při nespavosti před spaním užíváme lžičku medu s mateří kašičkou v poměru 1 g mateří kašičky na 250 g medu. Zlepšuje spánek i tělesnou kondici.

Koupel proti únavě - jak udělat, připravit (smetana, med)

Kleopatřina koupel proti únavě:   Smícháme 100 ml smetany s šálkem medu a přidáme do teplé lázně. Pokožka bude jemná a relaxační koupel příjemně osvěží všechny smysly.

Nespavost, potíže se spánkem, usínáním - nápoj proti potížím - jak udělat, připravit (med, voda)

Na nespavost rozmícháme jednu polévkovou lžíci medu ve sklenici teplé převařené vody. Užíváme hodinu až půldruhé hodiny před spaním.

Dobrý spánek - jak to udělat, co použít (mléko, med)

Ve 2,5 dl teplého mléka rozmícháme 1 lžíci medu a vypijeme půl hodiny před spaním.

Žaludeční neuróza - jak, čím léčit, pomoci (třezalkový olej)

Olej z třezalky se uplatní velmi dobře při uklidňování žaludeční neurózy. Třezalkový olej užíváme podle potřeby denně 1 až 2 čajové lžičky bez dalších přísad. Můžeme jej ale také užívat delší dobu jako léčebnou kúru bez dalších přísad. Pozor. Tento olej zvyšuje citlivost na světlo. Po dobu jeho užívání by se měl pacient vystříhat horského sluníčka, solária i přímého slunečního záření!

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny