Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Byliny, čaje, nápoje, odvary, tinktury

Čaj proti nadýmání, křečím, kašli, migréně, na uklidnění - byliny, bylinky, léčba

Čaj z majoránky proti nadýmání, křečím, kašli, při migréně a pro uklidnění: 2 lžičky drcené sušené majoránky přelijeme 1 hrnkem vroucí vody a louhujeme 15 minut. Pijeme teplé 1 šálek denně, tento čaj mohou pít i malé děti. Kombinovat se dá s kmínem, fenyklem, anýzem a badyánem.

Čaj na obklady při nachlazení, proti pocení, snížení tvorby mateřského mléka - byliny, bylinky, léčba

Čaj z šalvěje k pití, kloktání i k obkladům při nachlazení, proti pocení a pro snížení tvorby mateřského mléka: 2-3 lžičky sušených listů šalvěje zalijeme hrnkem vroucí vody a louhujeme 15 minut. Po vychladnutí přidáme 1 lžičku lihové tinktury z šalvěje. Pijeme vlažné 1-2 šálky denně, ne však v těhotenství ani dlouhodobě, nejdéle 3 dny. Proti pocení užíváme čaj ze šalvěje po lžících každé 2 hodiny.

Čaj na trávení, nadýmání, únavu, vyčerpanost, nízký tlak, žlučník - byliny, bylinky, léčba

Čaj z rozmarýny při špatném trávení, nadýmání, únavě, vyčerpanosti, nízkém tlaku a nemocech žlučníku: 1 lžičku pokrájených čerstvých nebo sušených lístků rozmarýny zalijeme 1 šálkem vroucí vody a louhujeme 10 minut. Pijeme maximálně 2 šálky denně při potížích, ne však dlouhodobě. Nesmí se používat v těhotenství, při kojení, při epilepsii a vysokém krevním tlaku.

Číst dál: Čaj na trávení, nadýmání, únavu, vyčerpanost, nízký tlak, žlučník - byliny, bylinky, léčba

Čaj na zlepšení trávění, funkci jater - byliny, bylinky, léčba

Čaj z květů slunečnice pro zlepšení trávení a jaterní činnosti: 1 lžíci čerstvých či sušených okvětních lístků přelijeme 1 hrnkem vroucí vody a louhujeme 10 minut. Scedíme a pijeme teplé max. 3 šálky denně. Pro lepší trávení lze kombinovat s mátou peprnou, třezalkou, kopřivou, zeměžlučí a kořenem anděliky či puškvorce. Květová tinktura na stejné obtíže se používá 2 - 4x denně po 20 až 40 kapkách.

Čaj na cukrovku, chudokrevnost, poruchu menstruace, zažívání, kloktadlo na afty, bolest v krku, angínu

Čaj z listů nebo oplodí ořešáku k pití při cukrovce, chudokrevnosti, poruchách menstruace a zažívání, na kloktání při zánětech ústní dutiny, aftech, bolestech krku a angíně: 3 lžičky sušených či čerstvých pokrájených listů přelijeme 1 hrnkem vroucí vody a louhujeme 15 minut. Scedíme a popíjíme max. 2 šálky denně nebo vychladlým nálevem kloktáme.

Nápoj na únavu, bolest svalů, kloubů, vysoký krevní tlak, nemoci srdce a ledvin, obezitu, ochlazení organismu

Léčivý nápoj při únavě, bolestech svalů a kloubů, vysokém krevním tlaku, srdečních a ledvinových potížích, při obezitě a pro ochlazení v horkém počasí: 2 čajové lžičky pravého jablečného octa smícháme s 1 lžičkou medu ve sklenici pramenité vody a vypijeme.

Čaj pro nastávající matky pro zahřátí

Čaj zimní zahřívací pro maminky: 1 čerstvé pokrájené jablko i s jadřincem + kousek skořice + 3 hřebíčky, vaříme 7 minut a scedíme. Místo jablka můžeme použít jablečný džus zředěný 1:1 vodou.

Čaj na běžné pití pro děti

Čaj lesní na běžné pití pro děti: 2 díly jablečných slupek + po jednom dílu listů z lesního maliníku, ostružiníku a jahodníku. Zalijeme vroucí vodou a louhujeme 15 minut a scedíme.

Čaj proti bolení bříška, na podporu tvorby mateřského mléka při kojení

Čaj z kmínu proti bolení bříška a na podporu tvorby mateřského mléka při kojení: 1/2 lžičky semen od každé byliny: fenykl + kmín + anýz, podrtíme v hmoždíři a zalijeme vroucí vodou, louhujeme 15 minut a scedíme nebo vaříme celá semena 7 minut a scedíme.

Číst dál: Čaj proti bolení bříška, na podporu tvorby mateřského mléka při kojení

Čaj na bolení břicha, podporu tvorby mateřského mléka při kojení

Čaj (odvar) z kmínu a jablek proti bolení bříška a na podporu tvorby mateřského mléka při kojení: 1 malá lžička semen kmínu + 1 lžíce jablečných slupek (sušených či čerstvých) povaříme 7 minut a louhujeme 10 minut. Pijeme proti nadýmání a při kojení 1x až 3x denně 1 šálek.

Číst dál: Čaj na bolení břicha, podporu tvorby mateřského mléka při kojení

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny