Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nejnovější rada ve webu:

Byliny, čaje, nápoje, odvary, tinktury

Vysoký cholesterol - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (ocet, česnek, med)

Jak snížit hladinu cholesterolu? Uvařte si speciální čaj. Do 2 lžic octa přidejte 1/2 lžičky utřeného česneku
a tři lžičky medu a zalijte horkou vodou. Co se týká octa, je nejlepší používat ten jablečný, kromě toho, že nemá tak pronikavou chuť, byla prokázaná jeho přímá souvislost při snižování cholesterolu (ale i váhy a i dalších potíží).

Číst dál: Vysoký cholesterol - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (ocet, česnek, med)

Čaj na ledvinové kameny, písek v měchýři, ledvinách - jak připravit, udělat (kopřiva)

Na ledvinové kameny, písek v měchýři a ledvinách je výborný čaj z kopřivy. Připravíte si ho tak, že 2 lžičky čerstvých nebo sušených kopřiv přelijete čtvrt litrem vody a necháte přejít varem. Pak na 10 minut přiklopíte pokličkou.

Číst dál: Čaj na ledvinové kameny, písek v měchýři, ledvinách - jak připravit, udělat (kopřiva)

Čaj proti nadměrnému pocení - jak připravit, udělat (brutnák, listy jahodníku)

Proti nadměrnému pocení pijte nálev z brutnáku a listu jahodníku. Příznivě ovlivňují nadměrné pocení (obden se střídá nálev z brutnáku a jahodníku, pije se 4-6x denně). Nálev připravíte tak, že lžíci sušené bylinky přelijete 300 ml vroucí vody.

Číst dál: Čaj proti nadměrnému pocení - jak připravit, udělat (brutnák, listy jahodníku)

Čaj při žloutence, jaterních chorobách - jak udělat, připravit (čekanka, mařinka, pampeliška, rozrazil)

Při žloutence a jaterních chorobách se doporučuje pít čaj z čekanky a dalších bylinek. Smícháte 1 lžíci květů čekanky, 1 lžíci mařinky vonné, 2 lžíce pampelišky a 2 lžíce rozrazilu, 1 lžičku směsi spaříte 250 ml vroucí vody, necháte 5 minut vylouhovat, scedíte, pije se vlahé, 2-3 šálky denně.

Čaj na zlepšením látkové výměny, na zánět močového měchýře, žlučníkové potíže - jak udělat, připravit (čekanka)

Pro zlepšení látkové výměny, ale i chorobám močového měchýře, žlučníkových potíží a po žloutence je skvělý odvar nebo čaj z čekanky. Odvar připravíte z 1 lžičky jemně nasekané usušené čekanky, kterou povaříte v 250 ml vody, necháte 10 minut odstát, přecedíte a popíjíte chladný, ráno a večer 1 šálek.

Čaj na prochladnutí, při bronchitidě, pneumonii - jak udělat, připravit (černý bez)

Při prochladnutí, bronchitidě a pneumonii si udělejte čas z květu černého bezu. Dvě čajové lžičky zalijte 250 ml vařící vody. Nechte vyluhovat 15-30 minut. Přecezený výluh užívejte denně dva až tři šálky. Při nachlazení pijte horký čaj, případně oslazený medem.

Číst dál: Čaj na prochladnutí, při bronchitidě, pneumonii - jak udělat, připravit (černý bez)

Žaludeční vředy - čaj proti potížím - jak připravit, udělat (kostival, měsíček lékařský, truskavec ptačí)

Při žaludečních vředech se doporučuje směs ze 100 g kostivalu, 50 g měsíčku a 50 g truskavce ptačího, kterou připravte jako čaj, vyluhujte a pijte po doušcích.

Tinktura z kostivalu na revma, revmatismus, otoky kloubů, bércové vředy - jak udělat, připravit (kořen kostivalu, pálenka)

Jak na revmatismus, otoky kloubů, bércové vředy, léčení ran? Vyrobte si tinkturu z kostivalu. Kořeny kostivalu umyjte a kartáčem očistěte, nadrobno rozřežte. Volně jimi naplňte lahev až po hrdlo, zalejte režnou nebo jinou ovocnou pálenkou.

Číst dál: Tinktura z kostivalu na revma, revmatismus, otoky kloubů, bércové vředy - jak udělat, připravit...

Kaštanová tinktura na bolest nohou, kloubů, artritidu - jak udělat, připravit (kaštany, líh)

Bolí vás nohy, klouby, trpíte artritidou, máte ostruhy? Pokrájejte asi 20 kaštanů na kousky tak, aby prošly hrdlem lahve. Lahev, nejlépe tmavou, jimi zcela naplňte a zalijte 0,5 l čistého lihu. Takto připravený léčebný prostředek nechte asi čtrnáct dnů až měsíc uložený v temné místnosti, občas protřepte.

Číst dál: Kaštanová tinktura na bolest nohou, kloubů, artritidu - jak udělat, připravit (kaštany, líh)

Menopauza, přechod - čaj proti potížím (kontryhel)

Pokud máte problémy s menopauzou a nechcete užívat hormonální preparáty, pak pijte 2x denně čaj z kontryhelu. 1 šálek ráno a 1 večer.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny