Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Byliny, čaje, nápoje, odvary, tinktury

Nemocné srdce, potíže se srdcem - víno proti potížím - jak udělat, připravit (květ hlohu, víno, med, petrželí)

Petrželové víno zlepšuje prokrvování srdečního svalu. Podle uvedeného receptu připravíme víno s medem a petrželí, do kterého pak ještě přidáme 1 hrst čerstvých, vypraných hlohových květů nebo 2 polévkové lžíce sušených hlohových květů.

Číst dál: Nemocné srdce, potíže se srdcem - víno proti potížím - jak udělat, připravit (květ hlohu, víno,...

Průjem - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (listí ostružiníku)

Listy ostružiníku lze při průjmu užívat v podobě čaje. 2 čajové lžičky ostružiníkových listů spaříme 1 šálkem vařící vody a necháme asi 10 minut vyluhovat. Tento nálev pijeme po doušcích, a to podle potřeby 1 až 2 šálky.

Průjem - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (borůvky)

Borůvkový čaj pomáhá především pacientům, kteří trpí kvasnými pochody ve střevech a následnými průjmy. Při přípravě čaje používáme výhradně sušené bobule, nikdy ne čerstvé. 3 polévkové lžíce sušených borůvek přelijeme 1/2 litrem studené vody a pak uvedeme do varu.

Číst dál: Průjem - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (borůvky)

Nespavost, potíže se spánkem, usínáním ve stáří - nápoj proti potížím - čaj proti potížím - jak udělat připravit (vrbovka)

Vrbovkový čaj se doporučuje jako příprava ke spánku starších lidí. 1 polévková lžíce vrbovky se přelije 1 šálkem vařící vody a nechá se pak 5 minut vyluhovat. Asi 1/2 hodiny před spaním (nebo také k večeři) vypijeme 1 šálek neslazeného, co nejteplejšího čaje.

Nespavost, potíže se spánkem, usínáním ve stáří - nápoj proti potížím - koupel proti potížím - jak udělat, připravit (pomerančovníkový olej)

Olej z květů pomerančovníku se používá jako přísada do koupele podporující spánek. Do koupelové vody nakapeme 5 kapek pomerančovníkového oleje. Teplota vody nemá překročit 38 C a doba koupání nemá trvat déle než 1/4 hodiny.

Nechutenství ve stáří - nápoj proti potížím - jak udělat, připravit (jmelí, zeměžluč, červené víno, jalovčinky, meduňka)

Víno připravené ze jmelí pomáhá při nechutenství. Vždy po 1 plné hrsti čerstvých listů jmelí a zeměžluče rozkrájíme a přelijeme 1 litrem trpkého, přírodního červeného vína. Tuto směs necháme přes noc odstát. Pak se uvede krátce do varu a pak ještě 10 minut mírně dovaří. Potom přidáme 3 jalovčinky drcené ve hmoždíři a necháme znovu 3 minuty vařit.

Číst dál: Nechutenství ve stáří - nápoj proti potížím - jak udělat, připravit (jmelí, zeměžluč, červené...

Nervozita, podrážděnnost - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (olivové listí)

Olivový čaj se stále častěji používá pro uvolňování. 2 vrchovaté čajové lžičky olivových listů se přelijí vařící vodou. Vše necháme 10 minut vyluhovat a pak scedíme. Podle chuti můžeme tento čaj osladit medem nebo ovocným cukrem.

Číst dál: Nervozita, podrážděnnost - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (olivové listí)

Nervozita, podrážděnnost, nespavost - nápoj proti potížím - jak udělat, připravit (mléko, fenykl, med)

Kombinace mléko-fenykl-med je dobrým uspávacím prostředkem. Povaříme 2 čajové lžičky drcených fenyklových semen s 1/4 litrem plnotučného mléka, procedíme sítem a pak přimícháme po vychladnutí 2 polévkové lžíce medu. Asi 1/2 hodiny před ulehnutím směs vypijeme.

Nervozita, podrážděnnost - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (meduňka)

Meduňkový čaj byl znám jako léčivý prostředek již za Karla Velikého - zejména proti nervozitě a předráždění.
Kúra meduňkovým čajem poslouží všem osobám, které se nedokážou večer zklidnit, protože jsou přes den přetěžovány.

Číst dál: Nervozita, podrážděnnost - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (meduňka)

Nervozita, podrážděnnost, nespavost - nápoj proti potížím - jak udělat, připravit (meduňka, víno)

Meduňkové víno hrálo již dříve v lidovém léčitelství důležitou úlohu. Jako uklidňující nápoj se užívá zejména při neklidu a poruchách spánku. Do 1 litru bílého vína se přidá 50 g meduňkových listů, necháme dobře uzavřené po dobu 2 týdnů při pokojové teplotě vyluhovat.

Číst dál: Nervozita, podrážděnnost, nespavost - nápoj proti potížím - jak udělat, připravit (meduňka, víno)

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny