Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Byliny, čaje, nápoje, odvary, tinktury

Klimakterium, přechod, nadměrné pocení - jak, čím pomoci (šalvěj)

Čaj ze šalvěje reguluje především pocení. Je tedy dobrým prostředkem proti nadměrnému pocení, které se může při přechodu objevovat. 1 vrchovatá čajová lžička šalvějových listů se spaří 1/4 litrem vařící vody, nechá se 15 minut vyluhovat a pak se přes síto scedí. Pro vnitřní užití se čaj musí 5 minut vařit. Použití vnitřní. Šalvějový čaj se má jako kúra pít po 3 až 4 týdny, denně, po doušcích 2 šálky velmi teplý a neslazený. Použití zevní: Zchlazený čaj lze dobře použít k omývání obzvláště při nepříjemném pachu z pocení.

Klimakterium, přechod - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (rozmarýn)

V letech přechodu pomáhá proti různým potížím rovněž čaj z rozmarýny. 1 čajová lžička rozmarýny se spaří 1 šálkem vařící vody a nechá se 10 minut vyluhovat. Pak se čaj přecedí. Denně se mají vypít 2 až 3 šálky tohoto čaje.

Menstruační bolesti, bolest v podbřišku při menstruaci, křeče - léčivý nápoj proti potížím, bolestem - jak udělat, připravit (mochna husí, měsíček, kontryhel, mléko, máslo, skořice, cukr)

Křeče při menstruačních potížích uvolňuje také ženský nápoj: Smícháme 90 g mochny husí, po 60 g květů měsíčku a listů kontryhelu. 1 vrchovatá polévková lžíce sušené bylinné směsi se nasype do 1/4 litru studeného mléka. Mléko pak zahřejeme až do prvního vzkypění, necháme směs 5 minut vyluhovat a potom scedíme. Nyní přidáme 1 čajovou lžičku másla, 2 čajové lžičky ovocného cukru a také špetku skořice.

Číst dál: Menstruační bolesti, bolest v podbřišku při menstruaci, křeče - léčivý nápoj proti potížím,...

Menstruace slabá, opožděná - léčivý nápoj proti potížím - jak udělat, připravit (mochna, kontryhel, vrba, chrpa, pohankové semínko, petržel, bílé víno)

Ženské víno určené ženám s velmi slabou nebo opožděnou menstruací sestává z této směsi: po 80 g mochny husí a kontryhelu včetně květů, dále 50 g listů vrby stříbrné, po 30 g květů chrpy, pohankového semene a kořenů petržele. Vezmeme 3 polévkové lžíce ze sušených přísad, a dáme do 3/4 litru přírodního bílého vína a vše opatrně zahřejeme ve vodní lázni.

Číst dál: Menstruace slabá, opožděná - léčivý nápoj proti potížím - jak udělat, připravit (mochna,...

Menstruační bolesti, bolest v podbřišku při menstruaci, křeče - léčivý čaj proti potížím, bolestem - jak udělat, připravit (řebříček)

Čaj z řebříčku pomáhá při křečovitých bolestech během menstruace. 2 čajové lžičky sušené natě včetně květů se spaří 1 šálkem vařící vody, nechá se 10 minut vyluhovat a potom se scedí. Celé množství čaje vypijeme během dne. Řebříčkový čaj se může užívat také při silném krvácení!

Bolesti v podbřišku před začátkem menstruace, menzes - léčivý nápoj proti potížím - jak udělat, připravit (černé pivo, oves, chmel, mochna husí, vrba, prvosenka)

Objevují-li se bolesti v podbřišku v noci před začátkem menstruace, pomáhá pivo z ovsa a chmele. Smícháme po 50 g usušeného kvetoucího ovsa a chmele s 80 g mochny husí, 40 g listů vrby stříbrné a 35 g květů prvosenek. 3 vrchovaté polévkové lžíce sušené směsi se nasypou do 1/2 litru studeného černého piva, pomalu se uvedou do varu a potom je necháme 12 minut vyluhovat.

Číst dál: Bolesti v podbřišku před začátkem menstruace, menzes - léčivý nápoj proti potížím - jak udělat,...

Mestruační bolesti, bolestivá menstruace, bolest v podbřišku, dysmenorea - čaj proti bolestem, potížím - jak udělat, připravit (jablečníková nať)

2 čajové lžičky jablečníkové natě se přelijí 1 šálkem vařící vody, nechají 10 minut vyluhovat a pak se scedí. Denně vypijeme 1 šálek tohoto čaje.

Premenstruační syndrom, nervozita, podrážděnost - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (karbinec, třezalka, měduňka, prvosenka, kozlík)

Směs čaje z natě karbince a kozlíku pomáhá zejména proti nervovému podráždění před začátkem menstruace. Smícháme po 30 g natě karbince, třezalky s květem, meduňky, květů prvosenek a květů kozlíku. 1 vrchovatá polévková lžíce této směsi se spaří 1/2 litrem vařící vody, nechá se 10 minut vyluhovat a pak se scedí.

Číst dál: Premenstruační syndrom, nervozita, podrážděnost - čaj proti potížím - jak udělat, připravit...

Menstruační potíže, bolestivá menstruace, silné krvácení - čaj proti bolestem - jak udělat, připravit (mochna husí, mochna plazivá, dubová kůra, řebříček, kokoška pastuší tobolka)

Při silném krvácení během menstruace pomáhá čaj z mochny husí a dubové kůry. Smícháme 60 g mochny husí s 50 g mochny plazivé, 40 g dubové kůry, 30 g řebříčku s květy a 30 g natě kokošky pastuší tobolky. 3 vrchovaté čajové lžičky sušené směsi se spaří 1/2 litrem vařící vody, nechá 10 minut vyluhovat a pak se scedí.

Číst dál: Menstruační potíže, bolestivá menstruace, silné krvácení - čaj proti bolestem - jak udělat,...

Mestruační bolesti, bolestivá menstruace, bolest v podbřišku, dysmenorea, bušení srdce - čaj proti bolestem, potížím - jak udělat, připravit (buřina srdečník, kontryhel, žindava, karbinec)

Čaj z buřiny srdečníku a kontryhelu se osvědčuje, když období menstruace doprovází bušení srdce. Čaj namícháme po 30 g z buřiny srdečníku, kontryhelu, natě žindavy a karbince. 1 vrchovatou polévkovou lžíci sušených bylin spaříme 1/2 litrem vařící vody, necháme 10 minut vyluhovat a pak čajovou směs scedíme.

Číst dál: Mestruační bolesti, bolestivá menstruace, bolest v podbřišku, dysmenorea, bušení srdce - čaj...

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny