Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nejnovější rada ve webu:

Jak ořezat tužku na obočí, aby se nedrolila (lednice)

Kosmetickou tužku na obočí nebo oční konturu ořežeme tak, že ji uložíme na chvíli do ledničky, aby se ochladila a při ořezávání se příliš nedrolila.

Lakování nehtů - jak, čím podpořit rychlé zaschnutí laku (studená voda)

Pokud spěcháte, až si dolakujete nehty, ponořte prsty do ledové vody. Lak rychle zatvrdne!

Tenké rty, křivý chrup - jakou zvolit rtěnku, abychom opticky zakryly nedokonalosti

Na tenké rty a pro ústa s nedokonalým chrupem je lepší zvolit rtěnku světlou a lesklou.

Tužky na líčení se lámou - jak, čím zabránit, zamezit lámavosti (mrazák)

Tužky na líčení jsou staré a snadno se lámou? Zachráníte je tak, že je necháte hodinu v mrazáku. Až je budete muset ořezat, už se vám lámat nebudou.

Jak to udělat, co použít, aby se zasychající řasenka dala dále používat a dobře malovala - tipy, rady, doporučení (olivový olej)

Když řasenka začíná vysychat, přidáme do náplně několik kapek olivového oleje a můžeme ji dále používat.

Jak předejít zbarvení nehtů od výrazného barevného laku na nehty

Častým problémem s nehty je jejich nepříjemné zbarvení po výrazných barvách laků. Co s tím? Nanášejte vždy jako první vrstvu lak bezbarvý, nejlépe speciální podkladový, vyživující a zvlhčující. Stará, částečně setřená vrstva barevného laku vypadá velmi nehezky, proto nehty raději odlakujte hned, jak zpozorujete první nedokonalost. Je lepší používat odlakovače bez acetonu a s obsahem ochranných látek, vitaminu E nebo lanolinu.

Číst dál: Jak předejít zbarvení nehtů od výrazného barevného laku na nehty

Jak odlakovávat nehty - tipy, rady, doporučení

Součástí odličování (i když ne každodenního) může být také odlakování nehtů. Oprýskaný lak vám totiž pěknou vizitku rozhodně nedělá. Odlakování často působí ženám potíže, protože vysušuje jemnou kůžičku kolem nehtů.
Z toho důvodu vám doporučujeme používat šetrnější odlakovače bez acetonu, které jsou vhodné dokonce i na umělé nehty. Kůžičku ochráníte také tím, že na ní ještě PŘED odlakováním nanesete vyživující olej.

Správné odličování rtů a krku - tipy, rady, doporučení

Možná se budete divit, ale i rty je nutné odličovat a čistit. Během dne na nich ulpí mnoho nečistot a bakterií. Ty mohou mít na svědomí pálení rtů, praskání koutků nebo zvýšený výskyt vrásek kolem úst. Stejně jako pleť, i rty můžete odlíčit micelární vodou s Aloe vera. Odličte si také krk, o kterém se říká, že je odrazem vašeho stáří. Jemná kůže na krku potřebuje stejnou péči jako pleť na obličeji.

Jak správně postupovat při odličování obličeje - postup, návod

Při odličování na pleť netlačte. Jemnými krouživými pohyby směrem od středu obličeje do krajů odstraňuje nečistoty a zbytky make-upu. Doporučujeme pleť před čištěním navlhčit vlažnou vodou. Vždy začněte odlíčením očí. Použijte speciální tonikum a odličování očí, vyhnete se tak nepříjemnému podráždění. Právě pleť kolem očí je totiž nejcitlivější. Na voděodolné řasenky platí olejové odličovače. Pokud byste odlíčení očí odbyli, "odměnou" vám budou zarudlé oči, štípání až zánět spojivek. Následně pokračujte odličováním největších ploch - čela a  tváří. Použijte například kvalitní micelární vodu s Aloe vera, která na pleti nezanechává mastný film a hydratuje ji. Obsahuje micely, což jsou aktivní částice, které na sebe navazují nečistoty. A jak poznáte, že můžete s odličováním skončit? Dokud nebude poslední používaný tampónek čistý.

Jak udržet lak na nehty nakloněný aniž by se rozlil (skřipec do vlasů)

Pokud potřebujete mít skoro prázdný lak na nehty nakloněný při lakování, dejte ho do spony do vlasů.  

Číst dál: Jak udržet lak na nehty nakloněný aniž by se rozlil (skřipec do vlasů)

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny