Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Špatné trávení - prevence proti potížím, bolestem žaludku (ananas)

Na vytrávení se doporučuje ananas. Ten pomáhá trávit zejména bílkoviny. Stačí před jídlem požít několik plátků čerstvého nebo i kompotovaného ananasu a následně snědený pokrm vám určitě nebude ležet v žaludku jako kámen.

Potíže při trávení mastných pokrmů, stravy - jak, čím pomoci (křen)

Žaludek a střeva povzbudí křen - zvyšuje vylučování trávicích enzymů, proto velice dobře doplňuje jinak obtížně stravitelné masité pokrmy. Normalizuje složení střevní mikroflóry. Stačí kousek jemně nastrouhat a sníst, ostatně je to u mnoha jídel skvělá příloha!

Zácpa, potíže s vyprazdňováním - jak, čím pomoci, ulevit (kysané zelí)

Osvědčeným mírným projímadlem je kysané zelí. Kromě toho, že jeho šťáva je přímo zásobárnou vitamínu C, má i mírně projímavý účinek. Při zácpě byste ho měli sníst denně 200 až 300 gramů a vydržet to i v případě, že potíže poleví. Čtyřtýdenní zelná kúra se vám totiž může jenom vyplatit - celkově zlepšeje kondici.

Zácpa, potíže s vyprazdňováním - jak, čím pomoci, ulevit (povidla, máslo)

Na zácpu můžete vyzkoušet švestková povidla - lžičku jich rozpusťte spolu se lžičkou másla a ještě teplou směs snězte. Kromě toho, že vám pomůže, si i pochutnáte.

Zácpa, potíže s vyprazdňováním - jak, čím pomoci, ulevit (švestky)

Na zácpu platí švestky - vezměte deset sušených švestek, namočte je zvečera do hrnku se studenou vodou a nechte přes noc vylouhovat. Ráno jednoduše vypijete výluh a švestky sníte. A pak už jen čekáte na výsledek, ten by se měl dostavit asi do tří hodin.

Průjem - jak, čím pomoci, ulevit (jablko)

Jednoduchým prostředkem na zastavení průjmu, který mohou bez potíží užít i děti, je docela obyčejné jablko. Omyjte ho a pak i se slupkou nastrouhejte nebo rozetřete a hmotu nechte na talířku chvíli ležet na vzduchu. Snězte ho až v okamžiku, kdy začne nastrouhaná hmota hnědnout.

Průjem - jak, čím pomoci, ulevit (mrkev, mrkvová šťáva)

Průjem bezpečně staví mrkev, která také tlumí křečovité bolesti v břiše. Doporučuji jíst ji nastrouhanou najemno nebo  rozvařenou na kaši. Pomůže i čerstvě vylisovaná mrkvová šťáva.

Průjem - polévka proti potížím - jak připravit, udělat (brambor, mrkev)

Také vařené brambory si dokážou poradit s průjmem. Babské rady mluví o takzvané léčivé bramboračce. To se uvaří dvě brambory a jedna mrkev, rozmixují se a mírně osolí. Vše ostatní, co byste jinak dali do bramboračky, vynechte.

Číst dál: Průjem - polévka proti potížím - jak připravit, udělat (brambor, mrkev)

Průjem - rozvar proti potížím - jak připravit, udělat (trnky)

Na průjem platí plody slivoně trnité neboli trnky. Trnky zalité trochou vody rozvařte, a když směs zchládne, zkonzumujte ji.

Bolest žlučníku, žlučníkové kameny - kúra proti bolestem - jak připravit, udělat (mléko, med)

Se žlučníkem si dokáže poradit docela obyčejné mléko. Při potížích sázejí babské rady na medové mléko, které se sice nehodí pro diabetiky, ale jinak účinkuje skvěle. Příprava je jednoduchá. Do sklenice převařeného a ještě teplého mléka vmíchejte tři lžíce medu a tento nápoj pijte vždy mezi hlavními jídly.

Číst dál: Bolest žlučníku, žlučníkové kameny - kúra proti bolestem - jak připravit, udělat (mléko, med)

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny