Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Jestřabinová tinktura na cukrovku, diabetes - jak připravit, udělat (jestřabina, pálenka)

2-3 lžičky jestřabinové tinktury denně podpoří léčbu diabetu a pomohou snížit zvýšené hodnoty cukru v krvi. 20 g sušené natě nebo o trochu více natě čerstvé naložíme do 100 ml ovocné pálenky. Odstavíme na dva týdny na tmavé a chladné místo.

Číst dál: Jestřabinová tinktura na cukrovku, diabetes - jak připravit, udělat (jestřabina, pálenka)

Špatné trávení - prevence proti potížím, bolestem žaludku (ananas)

Na vytrávení se doporučuje ananas. Ten pomáhá trávit zejména bílkoviny. Stačí před jídlem požít několik plátků čerstvého nebo i kompotovaného ananasu a následně snědený pokrm vám určitě nebude ležet v žaludku jako kámen.

Potíže při trávení mastných pokrmů, stravy - jak, čím pomoci (křen)

Žaludek a střeva povzbudí křen - zvyšuje vylučování trávicích enzymů, proto velice dobře doplňuje jinak obtížně stravitelné masité pokrmy. Normalizuje složení střevní mikroflóry. Stačí kousek jemně nastrouhat a sníst, ostatně je to u mnoha jídel skvělá příloha!

Zácpa, potíže s vyprazdňováním - jak, čím pomoci, ulevit (kysané zelí)

Osvědčeným mírným projímadlem je kysané zelí. Kromě toho, že jeho šťáva je přímo zásobárnou vitamínu C, má i mírně projímavý účinek. Při zácpě byste ho měli sníst denně 200 až 300 gramů a vydržet to i v případě, že potíže poleví. Čtyřtýdenní zelná kúra se vám totiž může jenom vyplatit - celkově zlepšeje kondici.

Zácpa, potíže s vyprazdňováním - jak, čím pomoci, ulevit (povidla, máslo)

Na zácpu můžete vyzkoušet švestková povidla - lžičku jich rozpusťte spolu se lžičkou másla a ještě teplou směs snězte. Kromě toho, že vám pomůže, si i pochutnáte.

Zácpa, potíže s vyprazdňováním - jak, čím pomoci, ulevit (švestky)

Na zácpu platí švestky - vezměte deset sušených švestek, namočte je zvečera do hrnku se studenou vodou a nechte přes noc vylouhovat. Ráno jednoduše vypijete výluh a švestky sníte. A pak už jen čekáte na výsledek, ten by se měl dostavit asi do tří hodin.

Průjem - jak, čím pomoci, ulevit (jablko)

Jednoduchým prostředkem na zastavení průjmu, který mohou bez potíží užít i děti, je docela obyčejné jablko. Omyjte ho a pak i se slupkou nastrouhejte nebo rozetřete a hmotu nechte na talířku chvíli ležet na vzduchu. Snězte ho až v okamžiku, kdy začne nastrouhaná hmota hnědnout.

Průjem - jak, čím pomoci, ulevit (mrkev, mrkvová šťáva)

Průjem bezpečně staví mrkev, která také tlumí křečovité bolesti v břiše. Doporučuji jíst ji nastrouhanou najemno nebo  rozvařenou na kaši. Pomůže i čerstvě vylisovaná mrkvová šťáva.

Průjem - polévka proti potížím - jak připravit, udělat (brambor, mrkev)

Také vařené brambory si dokážou poradit s průjmem. Babské rady mluví o takzvané léčivé bramboračce. To se uvaří dvě brambory a jedna mrkev, rozmixují se a mírně osolí. Vše ostatní, co byste jinak dali do bramboračky, vynechte.

Číst dál: Průjem - polévka proti potížím - jak připravit, udělat (brambor, mrkev)

Průjem - rozvar proti potížím - jak připravit, udělat (trnky)

Na průjem platí plody slivoně trnité neboli trnky. Trnky zalité trochou vody rozvařte, a když směs zchládne, zkonzumujte ji.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny