Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Průjem u dětí - jak, čím pomoci (jablko)

Syrové jablko je nejjednodušším a nejlevnějším domácím prostředkem proti průjmu. Nastrouháme neoloupané jablko a po zhnědnutí je podáváme dítěti.

Nadýmání u kojenců - majoránková mast - jak udělat, připravit (majoránka, máslo, vinná tresť)

Majoránková mast se doporučuje kojenců, kteří často trpí nadýmáním. Tuto mast lze zakoupit v lékárně nebo také připravit doma. 1 čajová lžička práškované majoránky se přelije 1 čajovou lžičkou vinné tresti (obojí lze obdržet v lékárně) a nechá několik hodin odstát. Pak přidáme 1 čajovou lžičku neslaného čerstvého másla a vše zahřejeme na 10 minut ve vodní lázni.

Číst dál: Nadýmání u kojenců - majoránková mast - jak udělat, připravit (majoránka, máslo, vinná tresť)

Nadýmání u kojenců spojené se zácpou - jak, čím pomoci (fenykl)

Fenykl se má podávat jako domácí léčivý prostředek zejména tehdy, je-li nadýmání kojence spojené se zácpou. Můžeme jej podávat v podobě medu nebo také čaje. Do obvyklé výživy v láhvi přidáme 1 čajovou lžičku dobrého fenyklového medu (obdržíme ve zvláštních prodejnách).

Mléčný zábal při zánětu, bolesti žlučníku - jak udělat, připravit

Mléčný zábal pomáhá při zánětech žlučníku. Šátek (dostatečně velký, aby pokryl prostor mezi hrudní kostí a pravou částí těla) se ponoří do čerstvého, studeného mléka. Má být dostatečně vlhký, ale nemá kapat. Takto připravený šátek položíme na pravý oblouk žeber tak, aby byl asi 2 cm překryt. Zábal obnovíme, jakmile se zahřeje.

Nechutenství, žaludeční nevolnost - nápoj proti potížím - jak připravit, udělat (víno, mošt, kořen omanu)

Nechutenství, žaludeční nevolnost: Nechte cerovat ve směsi z 1/2 l vína a 1/2 l moštu 25 g posekaného kořene omanu, pak sceďte a pijte ráno na lačný žaludek.

Zánět žaludku - jak, čím pomoci (med, máslo)

Vmíchejte do lžíce dobrého přeškvařeného horkého másla 1 lžíci medu a užívejte tuto směs tak horkou, jak snesete.

Bolest ve střevech, žaludku - nápoj proti potížím - jak udělat, připravit (kmín, zázvor, bílé víno)

Na bolesti ve střevech a v žaludku uvařte v bílém víně kmín a zázvor, přecedte a pijte ještě vlažné 1 šálek celý den po douškách.

Kocovina, nevolnost po velkém množství vypitého alkoholu - jak, čím pomoci (ocet, jedlá soda, voda)

Přehnali jste to s pitím a teď trpíte kocovinou? Pomůže vám caca-cola. Pokud ji ale nemáte, vystačíte s octem, vodou a jedlou sodou. Ačkoliv to může působit šíleně, tak tenhle elixír opravdu funguje. Z octa a vody vytvořte jemně nakyslý nápoj, do něj nasypte jedlou sodou, kterou nápoj zneutralizujete. Na přípravu si raději vezměte větší sklenici, protože po přidání sody se vyvalí velká pěna.

Číst dál: Kocovina, nevolnost po velkém množství vypitého alkoholu - jak, čím pomoci (ocet, jedlá soda, voda)

Průjem - čaj proti potížím - jak připravit, udělat (borůvky)

Jak zastavit průjem? Připraví se čaj z 5 g nakrájených suchých plodů borůvek nebo z jedné lžíce listů, které se ponechají vyluhovat v 200 ml vroucí vody. Průjem je pro tělo nejen nepříjemný, ale může mu i škodit, protože způsobuje dehydrataci organismu.

Číst dál: Průjem - čaj proti potížím - jak připravit, udělat (borůvky)

Nadýmání, plynatost - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (tymián)

Tymiánový čaj je vhodný při nadměrném kvašení ve střevech, včetně křečí a nadýmání. Tymiánový čaj lze připravit velmi snadno. Stačí jednu zarovnanou čajovou lžičku sušené tymiánové nati zalít 2,5-3 dl vařící vody a poté nechat 10 minut louhovat pod pokličkou.

Číst dál: Nadýmání, plynatost - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (tymián)

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny