Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Bylinkový čaj na plynatost, poruchu trávení - příprava, postup (fenykl, kmín, hřebíček)

Při poruchách trávení nebo při bolestivé plynatosti pijte teplý fenyklový, kmínový nebo hřebíčkový čaj: na jeden šálek počítejte jednu čajovou lžičku suchého koření. Nasypte ho do vody a vodu přiveďte do varu. Nechte krátce odstát, sceďte a po doušcích vypijte.

Jak pomoci od kocoviny, nevolnosti způsobené alkoholem (osolená okmínovaná voda z brambor)

Osolená a okmínovaná voda z brambor pozitivně působí na podrážděný žaludek, například při kocovině.

►Bylinný čaj proti nadýmání, průjem, poruchu zažívání - příprava, léčba

Čaj ze saturejky proti nadýmání, průjmu a při poruchách zažívání: 1 lžíci sušené natě rostliny saturejky zalijeme 1/2 litrem vroucí vody, louhujeme 10 minut a scedíme, pijeme po jídle.

► Dieta při průjmu u dětí a dospělých - co jíst

Mrkev s rýží jako dieta při průjmu u dětí i dospělých: 500 g očištěné mrkve nakrájíme nadrobno a dusíme v trošce osolené vody do měkka, smícháme s rozvařenou bílou rýží a jíme 1 až 2 dny, než se průjem zlepší. Při déle trvajícím průjmu u malých dětí hrozí dehydratace a je potřeba vyhledat lékaře.

► Bylinkový čaj proti nadýmání, průjmu, pro lepší trávení

Čaj skořicový zahřívající a pro lepší trávení a proti nadýmání a průjmu: 1 lžičku mleté skořice zalijeme šálkem vroucí vody a louhujeme přikryté 10 minut, scedíme a pijeme teplé. Pro zahřátí a proti průjmu můžeme skořici přidat i do černého čaje.

► Čaj proti nadýmání, bolení bříška u dětí i dospělých - příprava, složení (jablko, kmín)

Čaj proti nadýmání a bolení bříška u dětí i dospělých: 2 díly jablečných slupek + 1 lžička semínek kmínu, vaříme 7 minut a scedíme.

► Přírodní bylinné projímadlo pro děti, těhotné ženy - byliny, bylinky

Čaj ze lněného semene jako šetrné projímadlo pro děti a pro těhotné matky: 2 lžičky rozdrcených semen povaříme krátce v hrnku vody a necháme stát 10 minut. Pijeme vlažný 2-3 šálky denně, nebo lze přidat do obilné kaše či do jogurtu pro lepší chuť.

Číst dál: ► Přírodní bylinné projímadlo pro děti, těhotné ženy - byliny, bylinky

► Nemoci žaludku, žaludeční potíže - byliny, bylinky, léčba

Výluh ze lněného semene zastudena pro léčení žaludku: Čerstvě namleté semeno namočíme do studené vody asi na 1 hodinu až vytvoří sliz, vypijeme 1-4 šálky denně. Namleté semeno rychle žlukne, nedá se proto skladovat.

Číst dál: ► Nemoci žaludku, žaludeční potíže - byliny, bylinky, léčba

► Čaj proti nadýmaní, křečím, na lepší trávení (kmín, koriandr, fenykl, anýz, kmín, kopr)

Čaj z kmínu a dalšího koření proti nadýmaní a křečím a pro lepší trávení: 25 g semen koriandru + 25 g semen fenyklu + 20 g semen anýzu + 20 g semen kmínu nebo kopru. V hmoždíři promícháme a rozdrtíme vždy jen potřebnou dávku těsně před použitím, aby vonné silice nevyprchaly.

Číst dál: ► Čaj proti nadýmaní, křečím, na lepší trávení (kmín, koriandr, fenykl, anýz, kmín, kopr)

► Domácí olejíček - bolest břicha, zácpa kojenců, větších dětí - byliny, bylinky, přírodní léčba

Fenyklový éterický olej k masážím proti bolení bříška a zácpěu kojenců a větších dětí: Smícháme 2 lžíce základního oleje slunečnicového nebo mandlového + 1 kapku éterického oleje z fenyklu (nebo heřmánku, kopru a levandule). Olejem masírujeme jemnými krouživými pohyby dítěti bříško ve směru hodinových ručiček. Účinné látky se pokožkou rychle vstřebají a dítě se zklidní.

Číst dál: ► Domácí olejíček - bolest břicha, zácpa kojenců, větších dětí - byliny, bylinky, přírodní léčba

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny