Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nejnovější rada ve webu:

Zácpa, tuhá stolice, pomalá činnost střev - jak, čím pomoci, ulevit (sušené švesky, fíky)

Sušené švestky a fíky jsou přírodními prostředky proti pomalé funkci střev. Večer přelijeme 3 až 5 sušených švestek a jeden usušený fík ve sklenici vlažnou vodou tak, aby plody byly ponořené, a necháme je přes noc stát. Ráno na lačný žaludek výluh vypijeme a plody sníme.

Číst dál: Zácpa, tuhá stolice, pomalá činnost střev - jak, čím pomoci, ulevit (sušené švesky, fíky)

Zácpa, tuhá stolice, pomalá činnost střev - jak, čím pomoci, ulevit (studená koupel nohou)

Proti chronické zácpě může dobře zapůsobit vykoupání ve studené vodě. Vysokou vaničku na koupání nohou (nebo také kbelík) naplníme studenou vodou tak, aby nohy byly až do půle lýtek ve vodě. Během koupele je třeba s nohama neustále hýbat. Po 2 minutách potom nohy řádně osušíme.

Zácpa, tuhá stolice, pomalá činnost střev - jak, čím pomoci, ulevit (ricinový olej)

Ricinový olej je osvědčeným domácím prostředkem proti zácpě. Je ve svých účincích velmi spolehlivý a přitom ale mírný. Dostaneme jej v lékárně. Spolkneme 1 až 2 polévkové lžíce ricinového oleje a po 2 až 4 hodinách pocítíme jeho projímavé účinky.

Číst dál: Zácpa, tuhá stolice, pomalá činnost střev - jak, čím pomoci, ulevit (ricinový olej)

Zácpa, tuhá stolice, pomalá činnost střev - jak, čím pomoci, ulevit (otruby, lněné semínko)

Směs zdravotních pšeničných otrub a lněných semen je osvědčeným prostředkem proti zácpě. Ráno sníme 2 až 3 polévkové lžíce pšeničných otrub s větším množstvím vody. Nebo smícháme 1 polévkovou lžíci pšeničných otrub s 1 polévkovou lžící lněných semen a tuto směs pak užíváme denně dva až třikrát.

Zácpa, tuhá stolice, pomalá činnost střev - jak, čím pomoci, ulevit (lněné semínko)

Lněná semínka jsou již od pradávna domácím prostředkem proti zácpě. Jejich účinek se však nedostaví okamžitě, ale až po dvou až třech dnech. Vždy ráno a večer užíváme dvě polévkové lžíce lněných semen (rozmačkaná nebo hrubě rozemletá) s 1/2 litrem vody.

Číst dál: Zácpa, tuhá stolice, pomalá činnost střev - jak, čím pomoci, ulevit (lněné semínko)

Zácpa, tuhá stolice, pomalá činnost střev - jak, čím pomoci, ulevit (kyselé zelí)

Již naši prarodiče znali kyselé zelí jako osvědčené mírné projímadlo. Obsahuje totiž mnoho balastních látek, které povzbuzují pohyb střev. Ideální je zakoupit syrové kyselé zelí přímo ze sudu. Sterilizované zelí ztratí svým nezbytným zahřátím mnoho vitaminů.

Číst dál: Zácpa, tuhá stolice, pomalá činnost střev - jak, čím pomoci, ulevit (kyselé zelí)

Zácpa, tuhá stolice, pomalá činnost střev - jak, čím pomoci, ulevit (karlovarská sůl)

V lékárně zakoupená karlovarská sůl se osvědčuje proti pomalé činnosti střev. Ráno užíváme na lačný žaludek na 1 velkou špičku nože. Vhodné je také rozpuštění 1/2 nebo 1 čajové lžičky karlovarské soli ve sklenici vody, kterou pak vždy ráno vypijeme.

Špatné trávení, potíže s trávením - jak, čím pomoci, ulevit (švédské kapky)

Švédské kapky obdržíme v lékárně. Jsou velmi starým domácím prostředkem proti slabému trávení všeobecně. Před jídlem užíváme 1/2 až 1 čajovou lžičku švédských kapek s troškou vody.

Špatné trávení, potíže s trávením - jak, čím pomoci, ulevit (chilli)

Chilli je ostré koření, které zvyšuje množství trávicích šťáv. Po užití čili probíhá trávení rychleji a důkladněji.

Špatné trávení, potíže s trávením - jak, čím pomoci, ulevit (ananas)

Ananas pomáhá zejména tehdy, když dochází ke špatnému strávení bílkovin. Před jídlem sníme několik plátků ananasu (syrového nebo kompotu z plechovky).

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny