Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nábytek

Mytí nábytku - jak, čím mýt, aby se dokonale leskl (dětský šampon)

Leštěný nábytek bude vypadat dokonale po omytí dětským šarnponem - stačí ho nalít do teplé vody, omýt a vyleštit.

Roztírání tekutého vosku po nábytku - jak, čím rozetřít snadno a jednoduše

Při roztírání tekutého vosku po nábytku je lepší použít měkký a co nejčistší štětec, který umožní rozetřít lehký a stejně tenký povlak. Nechte den zaschnout a pak vyleštěte měkkým a suchým hadrem.

Leštění starého nábytku - jak, čím naleštit, vyleštit (včelí vosk, lněný olej, terpentýnová esence)

Pokud chcete starý nábytek naleštit, namísto vosku zekoupeného v obchodě si můžete vyrobit perfektní přípravek tak, že rozpustíte 20 g včelího vosku v 50 g lněného oleje, a když je směs ještě vlažná, zamíchejte do ní 50 g terpentýnové esence.

Vodonálepka přilepená na dřevě - jak, čím odstranit, odlepit (ocet)

Vodonálepka přilepená na dřevě: abyste ji odstranili, přetřete ji po povrchu houbičkou napuštěnou bílým octem.

Přilepený papír na dřevě - jak, čím odstranit, odlepit (olivový olej)

Přilepený papír na dřevě: pokud se na váš psací stůl přilepil papír, nepokoušejte se ho seškrabat žádným způsobem, protože byste nábytek zničili. Místo toho nakapejte na papír pár kapek olivového oleje a nechte ho působit 30 minut. Pak papír jemně třete měkkým hadrem a uvidíte, že se papír snadno odlepí.

Čistění lakovaného dřeva, nábytku - jak, čím vyčistit, umýt (ocet)

Při čistění lakovaného dřeva použijte roztok vlažné vody a octa (1 šálek na každý litr vody). Pak přejeďte jemným suchým hadrem.

Pletivo na pletených židlých volné, povolené - jak, čím napnout (horká voda)

Když pletivo na židlích začne povolovat (jak se stává pouze ve středové části sedadla), polijte ho bohatě celé horkou vodou a nechte ji uschnout pokud možno na slunci. Tak bude zas jako nové.

Proutěný venkovní nábytek zašlý, zažloutlý - jak, čím vybělit, obnovit barvy (citron, sůl)

Pokud proutí na venkovním nábytku zažloutlo, můžete ho drhnout plátky citronu a pak ho opláchnout slanou vodou. Nechte schnout ve stínu.

Sedací souprava, nábytek ze slámy, proutí - jak pečovat, udržovat (sůl)

Pokud máte slaměnou nebo proutěnou sedací soupravu, často je oprašujte štětcem s tvrdými štětinami. Tu a tam ho vykartáčujte a podle potřeby omývejte slanou vodou (100 g soli na litr vody). Nechte je oschnout ve stínu, na dobře větraném místě.

Dřevěný nábytek zašlý, vybledlý - jak, čím oživit barvy (vazelína)

Dřevěný nábytek může být časem vlivem slunečního světla zašlý a strakatý, zvlášť stojí-li u okna. Do původního stavu a k bývalému lesku jej přivedete s pomocí staré dobré vazelíny. Měkkým hadříkem vetřete větší množství do dřeva, až se podaří oživit povrchovou úpravu.

Číst dál: Dřevěný nábytek zašlý, vybledlý - jak, čím oživit barvy (vazelína)

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny