Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Stromy, keře, rostliny na zahradě

► Jak vypěstovat modrou orchidej, jak obarvit orchidej - postup, návod, zkušenosti, informace

jak vypestovat modrou orchidej jak obarvit orchidej postup navod zkusenosti informaceKaždého jistě zaujala modrá orchidej a pokládá si několik otázek. Jak vypěstovat modrou orchidej? Jak obarvit květy? Lze to vůbec udělat v domácích podmínkách? Jaké barvivo se používá? Existují semena modré orchideje? Pokud jednou rostlina odkvete, budou květy opět namodralé nebo už ne? Na to vše odpoví následující stránka:  

Číst dál: ► Jak vypěstovat modrou orchidej, jak obarvit orchidej - postup, návod, zkušenosti, informace

► Jak se zbavit mandelinky na bramborách (alkohol, bazalka)

S mandelinkou bramborovou si poradí postřik z bazalky. 250 g sušené bazalkové nati zalijte jedním litrem 40% alkoholu a nechte dva dny odstát v pokojové teplotě. Občas protřepejte, pak přefiltrujte a do roztoku přidejte 10 ml tekutého mýdla.

Číst dál: ► Jak se zbavit mandelinky na bramborách (alkohol, bazalka)

► Jak zlikvidovat mšice na rostlinách, květinách (kopřiva, kopřivová jícha)

Místo chemie můžete zkusit zlikvidovat mšice s pomocí rostliny kopřivy dvoudomé. Využijeme to, čemu se říká  kopřivová jícha. Slouží současně jako hnojivo rostlin.

► Přírodní hnojivo pro rostliny zdarma - co použít? (popel ze spáleného dřeva)

Popel ze spáleného dřeva poslouží jako výborný zdroj živin pro rostliny - proto po táboráku a opékání buřtů či pečení brambor můžete vydatně hnojit.

Růže na zahrádce dlouho kvetou - jak to udělat, co použít (pivo)

Aby růže na zahrádce dlouho a pěkně kvetly, zalijte je přibližně jednou za měsíc sklenicí piva.

Plíseň na semenech - jak, čím zabránit, předejít vzniku (silikagel)

Vložíte-li silikagel k semínkům, nenapadne je plíseň.

Plíseň, bakterie na rostlinách - zálivka proti nemocem (heřmánek)

Studený heřmánkový čaj ničí bakterie a plísně na rostlinách, a pokud s ním zaléváte čerstvě zasazená semínka, tak vám zaručeně nezvlhnou.

Čím pohnojit záhon, zabránit slimákům přístupu k rostlinám (skořápky)

Skořápky jsou skvělé hnojivo. Rozbijte je na co nejmenší kousky a posypte s nimi zeminu na záhoně. Skořápky jsou bohaté na uhličitan vápenatý. A kromě toho, slimáci nesnáší pohyb po ostrém povrchu, což skořápky jsou, takže si ušetříte práci s hubením slizkých nepřátel.

Mšice na rostlinách - postřik proti mšicím - jak udělat, připravit (kopřivy)

Na mšice můžete použít méně páchnoucí prostředek - kopřivový výluh. Asi kilo čerstvě nasekané kopřivy zalijete 10 litry vody a necháte 24 hodin louhovat v takové nádobě, aby nekvasila. Přecedíte a nanesete na napadené rostliny.

Mšice na rostlinách - postřik proti mšicím - jak udělat, připravit (česnek)

Jak na mšice? Udělejte si jednoduchý přírodní roztok na postřik. 25 stroužků česneku, které nasekejte a spařte litrem vroucí vody. Ještě čtvrt hodiny
ho nechejte pod pokličkou spařit, přeceďte a takto neředěný jej používejte na napadené listy. Fakt je, že to příliš nevoní, ale naštěstí nejen vám - i většině hmyzu.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny