Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nejnovější rada ve webu:

Kocovina, nevolnost po velkém množství vypitého alkoholu - jak, čím pomoci (ocet, jedlá soda, voda)

Přehnali jste to s pitím a teď trpíte kocovinou? Pomůže vám caca-cola. Pokud ji ale nemáte, vystačíte s octem, vodou a jedlou sodou. Ačkoliv to může působit šíleně, tak tenhle elixír opravdu funguje. Z octa a vody vytvořte jemně nakyslý nápoj, do něj nasypte jedlou sodou, kterou nápoj zneutralizujete. Na přípravu si raději vezměte větší sklenici, protože po přidání sody se vyvalí velká pěna.

Číst dál: Kocovina, nevolnost po velkém množství vypitého alkoholu - jak, čím pomoci (ocet, jedlá soda, voda)

Popálení od kopřiv - jak, čím zmírnit svědění, pálení (jitrocel, šťovík)

Aby byl při popálení kopřivou co nejrychleji pryč nepříjemný palčivý pocit na kůži, rozhlédněte se kolem sebe a utrhněte list jitrocele nebo šťovíku. Stačí, když některým z nich neprodleně postižené místo potřete a bolest okamžitě zmizí.

Říznutí při holení, vaření - jak, čím zastavit krvácení (med)

Drobné říznutí se nevyhne nikomu, a je jedno zda se tak stane u holení nebo při vaření večeře. Důležité je vždy ránu umýt a ideálně vydezinfikovat. Potom můžete například ránu zakápnout medem, který urychlí proces léčení, navíc až uschne, bude fungovat jako přírodní náplast.

Jizvy na kůži, pokožce - jak, čím urychlit léčbu, zmírnit viditelnost (sádlo)

Aby se jizvy rychleji léčily je dobré je promazávat. Použijte sádlo a výsledky se brzy dostaví, a to nejen díky samotnému tuku, ale také díky masírování, které je s tím spojeno. Pokud vám vadí vůně sádla, pak ho zkuste ovonět. Rozpusťte ho ve vodní lázni, přidejte bylinky a vařte přibližně hodinu. Bylinky si vyberte podle sebe, vhodná je například levandule nebo měsíček.

Třezalkový olej na popáleniny, popálenou kůži - jak udělat, připravit (třezalka, olivový olej)

Třezalka je dobrá na popáleniny. Připravte si Janův olej. Květy třezalky, natrhané za slunečného dne, volně naplňte do lahve až po hrdlo a zalijte jemným olivovým olejem. Květy musí být v oleji ponořené. Dobře uzavřenou lahev postavte na několik týdnů na slunko nebo na teplé místo. Po čase se olej zbarví do červena. Potom přefiltrujte přes hadřík, zbytek vylisujte, olej uschovávejte v tmavých lahvičkách.

Číst dál: Třezalkový olej na popáleniny, popálenou kůži - jak udělat, připravit (třezalka, olivový olej)

Pihy na obličeji, kůži - jak, čím vybělit (křen, smetana)

Nejste spokojení, že vám s prvním sluníčkem vyskáčou pihy? Zkuste přírodní bělidlo na pihy. Potřebujete 2,5 lžíce nastrouhaného křenu a 200 ml smetany. Ingredience smíchejte, vařte po dobu 3 minut a pak ještě nechejte
půl hodiny louhovat.

Číst dál: Pihy na obličeji, kůži - jak, čím vybělit (křen, smetana)

Mastná pleť - tonikum na mastnou pleť - jak udělat, připravit (křen, líh)

Jak na mastnou pleť? Naše babičky si věděly rady i s akné. A stačil jim zcela obyčejný křen. Zkuste to také. Vyrobte si pleťové tonikum. Potřebujete 2 lžíce nastrouhaného kořene křenu, 300 ml 60% lihu, destilovanou nebo převařenou vodu.

Číst dál: Mastná pleť - tonikum na mastnou pleť - jak udělat, připravit (křen, líh)

Oči suché, málo vlhčené - jak, čím pomoci, ulevit (sáčky černého čaje)

Máte suché oči? Pokud nechcete jít do lékárny a utrácet za "osvědčené" oční kapky, zkuste čajovou kúru. Uvařte si (porcovaný) černý čaj, čaj vypijte a vyjmutý čajový sáček nechte zchladnout a položte jej na oko.

Číst dál: Oči suché, málo vlhčené - jak, čím pomoci, ulevit (sáčky černého čaje)

Monokl na oku - jak, čím pomoci, zmírnit otok (studený obklad)

Jak skrýt následek pádu nebo rvačky? Přiložte po incidentu na oko studený obklad. Modročerné zbarvení okolo oka je totiž způsobeno vnitřním krvácením. Studený obklad zmírní otok okolo oka a stáhne cévy. Obklad přikládejte každou hodinu na deset minut po dobu dvaceti čtyř hodin.

Zánět očí, zarudnutí bělma, pálení očí - obklad proti potížím - jak, připravit, udělat (fenykl)

Nálev z fenyklových semen se používá hlavně na oční výplachy a obklady při zánětech očí, které se projevují zarudnutím očního bělma a pálením. Nálev si připravíte z 2 čajových lžiček fenyklových semen (nejlépe podrcených), ty zalijete šálkem vroucí vody a necháme 10-15 minut odstát, scedíte.

Číst dál: Zánět očí, zarudnutí bělma, pálení očí - obklad proti potížím - jak, připravit, udělat (fenykl)

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny