Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nejnovější rada ve webu:

Olej na bolest břicha, zácpu u kojenců, větších dětí - byliny, bylinky, léčba

Fenyklový éterický olej k masážím proti bolení bříška a zácpěu kojenců a větších dětí: Smícháme 2 lžíce základního oleje slunečnicového nebo mandlového + 1 kapku éterického oleje z fenyklu (nebo heřmánku, kopru a levandule). Olejem masírujeme jemnými krouživými pohyby dítěti bříško ve směru hodinových ručiček. Účinné látky se pokožkou rychle vstřebají a dítě se zklidní.

Číst dál: Olej na bolest břicha, zácpu u kojenců, větších dětí - byliny, bylinky, léčba

Čaj proti nadýmání u dětí - byliny, bylinky, léčba

Bříškový čaj proti nadýmání i u dětí: Směs semen a bylin ze stejného dílu kmínu + fenyklu + meduňky + heřmánku + mateřídoušky + koprového semínka (nebo anýzu). 1 lžičku směsi přelijeme 1 šálkem (menším dětským hrnkem) vroucí vody a louhujeme 10 minut. Podáváme jen při potížích dětem asi od 2 let max. 2 šálky denně, ne dlouhodobě. Kojencům, které trápí "prdíky" pomůže, když pije fenyklový čaj maminka pravidelně, účinné látky pak přecházejí do mateřského mléka.

Číst dál: Čaj proti nadýmání u dětí - byliny, bylinky, léčba

Čaj pro zvýšení tvorby mateřského mléka

Čaj pro zvýšení tvorby mateřského mléka: 1 lžička podrceného semene fenyklu dáme do 1 hrnku studené vody, necháme přejít varem a louhujeme 10 minut. Pijeme vždy 1 sklenici po obědě a po večeři.

Koupel na atopický ekzém u dětí - byliny, bylinky, léčba

Koupel z květů červených jeřabin při atopickém ekzému u dětí: 2 hrsti květů čerstvých nebo sušených sbíraných dopoledne v plném květu spaříme vroucí vodou 1 litrem a louhujeme 10 minut. Pak scedíme, zchladíme studenou vodou a vlijeme do vaničky.

Sušené červené jeřabiny proti průjmu - příprava, užívání

Sušené červené jeřabiny proti průjmu: Usušené jeřabiny pomeleme na prášek a podáváme několikrát denně 1/2 až 1 lžičku při potížích. Nepoužíváme v těhotenství, při kojení a pro děti.

Sirup na onemocnění ledvin, podporu trávení - příprava

Léčivý sirup z červených jeřabin při nemocech ledvin a na podporu trávení: Cerstvé sladkoplodé jeřabiny opereme a odšťavíme. Pokud nemáme odšťavovač, stačí plody pomlít na masovém mlýnku či rozmixovat a pak vylisovat přes plátěný sáček. Získanou šťávu smícháme s cukrem či medem v poměru 1: 1 a pomalu povaříme do zhoustnutí. Podáváme 3-4 lžičky denně

Léčivý kompot na cévní nemoci, posílení organismu - příprava

Léčivý kompot z černých jeřabin: 1 kg dobře omytých čerstvých jeřabin + 750 g cukru. Vše smícháme a uskladníme v malých skleničkách v chladnu. Nevaříme. Pro celkové posílení a při cévních potížích jíme 2 lžíce kompotu v 250 g bílého jogurtu nebo kefíru 1x denně 6 dnů v týdnu po dobu 3-6 týdnů.

Zvýšení imunity, odolnosti organismu (rakytníková tinktura)

Tinktura z rakytníku pro zvýšení imunity: Do sklenice vody nebo do čaje nakapeme 20-40 kapek tinktury 2-3x denně, ne však večer. Pro těhotné a kojící matky a děti kapeme do horkého bylinkového čaje, aby se obsažený líh vypařil, a pijeme zchladlé.

Prevence proti chřipce, infekčním nemocem, srdečním nemocem, zvýšení imunity (rakytníkový med)

Rakytníkový med jako prevence proti chřipce a infekčním nemocem, srdečním nemocem a pro zvýšení imunity: Zralé bobulky rakytníku opereme studenou vodou a smícháme s kvalitním medem. Pojídáme po lžičkách přes zimu kvůli vitamínům. Komu vadí tvrdá semínka, může s medem smíchat jen vylisovanou šťávu. Užívá se obvykle 1 lžíce denně jako prevence, především v období chřipkových epidemií.

Zvýšení imunity, nemoci očí, rekonvalecence (sušené rozmeleté plody)

Sušené rozemleté plody rakytníku pro zvýšení imunity, při rekonvalescenci a očních nemocech: Prášek podáváme ráno a v poledne po 1 lžičce a zapijeme vodou.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny