Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nemocné srdce, potíže se srdcem - víno proti potížím - jak udělat, připravit (květ hlohu, víno, med, petrželí)

Petrželové víno zlepšuje prokrvování srdečního svalu. Podle uvedeného receptu připravíme víno s medem a petrželí, do kterého pak ještě přidáme 1 hrst čerstvých, vypraných hlohových květů nebo 2 polévkové lžíce sušených hlohových květů.

Číst dál: Nemocné srdce, potíže se srdcem - víno proti potížím - jak udělat, připravit (květ hlohu, víno,...

Nemocné srdce, potíže se srdcem, srdeční slabost - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (květ hlohu)

Hlohový čaj  se doporučuje s oblibou v podobě kúry. Samozřejmě, nelze srdeční slabost způsobenou stářím zmírnit jedním jediným šálkem hlohového čaje. Nápoj však nevykazuje ani při delším soustavném pití žádné vedlejší účinky.

Číst dál: Nemocné srdce, potíže se srdcem, srdeční slabost - čaj proti potížím - jak udělat, připravit...

Nemocné srdce, potíže se srdcem, tlak u srdce - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (galgán, majoránka, semena celeru, bílý pepř, med)

Galgánový kořen pomáhá, často velmi rychle, při lehčích srdečních stázích spojených s dušností. 6 g práškovaného galgánu se smíchá s práškovanou majoránkou a semeny celeru (obojí po 12 g) a k tomu přidáme ještě 4 g mletého bílého pepře.

Číst dál: Nemocné srdce, potíže se srdcem, tlak u srdce - čaj proti potížím - jak udělat, připravit...

Vysoký krevní tlak - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (ostropestřec, rozrazil, arnika, třezalka, meduňka)

Čajová směs ostropestřece a prhy pomáhá při vysokém krevním tlaku. Smícháme po 30 g semena ostropestřece a natě rozrazilu i se semeny a po 20 g květů arniky (prhy), natě třezalky včetně květů a natě meduňky.

Číst dál: Vysoký krevní tlak - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (ostropestřec, rozrazil, arnika,...

Nemocné srdce, potíže se srdcem, tlak u srdce - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (mateřídouška, kmín, buřina srdečník, mochna husí, yzop)

Čajová směs mateřídoušky a kmínu pomáhá zejména při tlaku u srdce a v břiše (plyny). Smícháme 15 g lístků mateřídoušky s 10 g kmínu a po 30 g buřiny srdečníku a mochny husí a přidáme 15 g natě yzopu. 2 vrchovaté polévkové lžíce uvedené směsi spaříme 1/2 litrem vařící vody, necháme 1/4 hodiny vyluhovat a scedíme.

Číst dál: Nemocné srdce, potíže se srdcem, tlak u srdce - čaj proti potížím - jak udělat, připravit...

Nemocné srdce, potíže se srdcem, zúžení cév - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (buřina srdečník, mochna husí, divizna, pýr, meduňka, prha)

Čajová směs z buřiny srdečníku a pýru pomáhá při srdečních stenozách. Smícháme 50 g buřiny srdečníku a po 30 g mochny husí, květů divizny, kořenů pýru, natě meduňky a květů prhy (arniky). Všechny části rostlin používáme v sušeném stavu.

Číst dál: Nemocné srdce, potíže se srdcem, zúžení cév - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (buřina...

Nemocné srdce, potíže se srdcem - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (jmelí)

Čaj ze jmelí ulevuje srdci tím, že snižuje krevní tlak. Nesmí se proto užívat při tlaku nízkém. 1 vrchovatá čajová lžička jmelí se přelije 1/4 litrem studené vody a vše by se mělo vyluhovat asi 10 až 12 hodin. Pak se tento výluh za studena scedí.

Číst dál: Nemocné srdce, potíže se srdcem - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (jmelí)

Průjem u dětí - jak, čím pomoci (jablko)

Syrové jablko se osvědčuje proti průjmu i u dětí. Jablko omyjeme a pak i se slupkou nastrouháme. Konzumujeme ale teprve tehdy, až nastrouhaná dužnina začíná hnědnout (oxidovat).

Průjem - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (listí ostružiníku)

Listy ostružiníku lze při průjmu užívat v podobě čaje. 2 čajové lžičky ostružiníkových listů spaříme 1 šálkem vařící vody a necháme asi 10 minut vyluhovat. Tento nálev pijeme po doušcích, a to podle potřeby 1 až 2 šálky.

Průjem - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (borůvky)

Borůvkový čaj pomáhá především pacientům, kteří trpí kvasnými pochody ve střevech a následnými průjmy. Při přípravě čaje používáme výhradně sušené bobule, nikdy ne čerstvé. 3 polévkové lžíce sušených borůvek přelijeme 1/2 litrem studené vody a pak uvedeme do varu.

Číst dál: Průjem - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (borůvky)

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny