Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Ztrvrdlá kůže na patách - jak, čím pomoci, odstranit (mléko, sůl do koupele, heřmánek)

Pokud máte ztrvrdlou kůži na patách, smíchejte 1/2 šálku mléka, koupelovou sůl a trochu odvaru z heřmánku. Koupel má trvat 10 až 15 minut.

Paty popraskané, hrubé - jak, čím pomoci, zbavit se, zjemnit (vazelína)

Rozpraskané paty namočíte na chvíli v teplé vodě a vetřete do nich neparfémovanou vazelínu, navlékněte si na nohy mikrotenové sáčky a nechte si je do rána. Paty se zvláční a zjemní.

Paty popraskané, hrubé - jak, čím pomoci, zbavit se, zjemnit (citronová sťáva)

Jestliže máte popraskané paty, večer po umytí teplou vodou si je namažte rozkrojeným citrónem a do postele si vezměte ponožky. Několikrát opakujte a pokožka bude jemná a měkká.

Chodidla suchá, popraskaná, unavení - jak, čím pomoci, ulevit (bramborový škrob)

Pokud máte suchá, popraskaná a unavevá chodidal, smíchejte 2 lžičky bramborového škrobu s menším množstvím teplé vody, aby vznikla lepivá hmota. Tu pak přidejte do mísy s vodou a ponořte do ní chodidla na 10 minut. Opakujte minimálně 1x týdně.

Pocení nohou, potící se nohy - jak, čím pomoci, zbavit se (vrbová kůra)

Pokud se vám potí nohy svařte asi 30 až 40 g vrbové kůry v 1/2 l vody, nechte zchladnout na přijatelnou teplotu a pravidelně nohy koupejte každý večer po umytí. Do 2 týdnů se nohy přestanou potit. Místo vrby lze použít i ořechové listí.

Zápach z nohou, páchnoucí nohy - jak, čím pomoci, zbavit se zápachu (černý čaj)

Pokud vám se vám potí a páchnou nohy, louhujte 2 sáčky černého čaje v 1/2 l vody po dobu 15 minut. Nálev zřed'te 2 l vody a nohy v nálevu koupejte asi 1/2 hodiny.

Zápach z nohou, páchnoucí nohy - jak, čím pomoci, zbavit se zápachu (březové listí)

Páchnou vám nohy? Do hrnce dejte vodu, jakmile se začne vařit, vhoďte do ní 2 hrsti sušených březových listů. Ihned odstavte nádobu a nechte nálev louhovat, dokud nezchladne. Nohy v něm pak koupejte 2x týdně.

Nohy, nehty voňavé - jak to udělat, co použít (šalvěj, vilin, levandulový esenciální olej)

Jak na voňavé nehty? 2 lžíce sušené šalvěje zalijte 100 ml vody a nechte vychladnout. Přidejte do něj 50 ml výtažku z vilinu virginského a 10 kapek levandulového esenciálního oleje. Směs nalijte do láhve s rozprašovačem a dejte vychladit do ledničky. Před použitím směs řádně protřepejte. Spotřebujte do 10 dnů, aby se sprej nezkazil.

Zarostlý nehet, infekce ze zarůstajícího nehtu - jak, čím pomoci, léčit (tmavý chléb, voda)

Někdy se stane, že vám zarůstá nehet a do rány se dostane infekce. Rozdrobte si tmavý chléb, smíchejte s trochou vody, aby vznikla kašička, naneste na kapesník a přikládejte každou 1 hodinu na postižené místo, vytáhne infekci.

Nehty křehké, lámavé - jak, čím zpevnit, pomoci (lněné semínko)

Proti třepení nehtů působí lněné semínko. Zalijte ho sklenkou vody a převařte, dokud nevznikne slizovitá tekutina. Do té namočte nehty asi na 10 minut. Pak je opláchněte a osušte. Nehty se zpevní a nebudou se třepit.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny