Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Spotřebiče v domácnosti

Nože mixéru zanesené, špinavé - jak, čím umýt, očistit (voda)

Na ostrém noži mixéru se často usazují kousky potravin. Naplňte mixér horkou vodou s trochou prostředku na mytí nádobí a zapněte. Zbytky se z nože uvolní a pak stačí jen nádobu vypláchnout a nůž opláchnout.

Mikrovlnka, mikrovlnná trouba čistá, vyčištěná - jak to udělat, co použít (pára)

Naprosto ekologicky vyčistíte mikrovlnku tak, že do ní vložíte misku s vodou a zapnete na nejvyšší výkon. Voda vytvoří páru, která se usadí na vnitřních stěnách mikrovlnné trouby. Orosené stěny setřete obyčejným hadříkem.

Číst dál: Mikrovlnka, mikrovlnná trouba čistá, vyčištěná - jak to udělat, co použít (pára)

Trouba mastná, zamaštěná - jak, čím vyčistit, odmastit (voda, citron)

Na odmaštění trouby se vám skvěle osvědčí miska s vodou, do které přidejte kousky citronu. Troubu poté pomalu zahřívejte, až budete mít prostor zaplněný párou. Pak už stačí troubu jednoduše setřít hadříkem a případně dočistit houbičkou se saponátem.

Trouba zašlá, špinavá, připálená - jak, čím vyčistit (soda, citronová šťáva)

V případě špinavé trouby se vám skvěle osvědčí jedlá soda, smíchejte ji s vodou případně pro větší účinnost s citronovou šťávou. Směs je lepší mít raději hustší. Pomocí ní skvěle vyčistíte nejen připečené těsto, ale je vhodná i na skleněnou část dvířek (tento prostředek můžete použít i na mikrovlnku).

Trouba zašlá, špinavá, připálená - jak, čím vyčistit (sůl)

Ačkoliv to možná odkládáte, dříve nebo později budete muset troubu vyčistit. Jedním z nejjednodušších způsobů je na znečištěná místa silně nasypat sůl a zahřívat do jejího zhnědnutí. Spáleniny půjdou díky tomu jednodušeji dolů.

Sklokeramicá deska špinavá, flekatá - jak, čím vyčistit (šťáva z cibule)

Pokud máte sklokeramickou desku, dříve nebo později na ní budete mít zaschlé kruhy. Pokud se jich chcete jednoduše zbavit, použijte cibulovou šťávu, kterou po nanesení necháte působit přes noc. Ráno setřete mokrým hadříkem.

Pračka špinavá, ucpaná - jak, čím vyčistit, zbavit usazenin, mastnoty (ocet)

Na tom, abyste měli krásně vyprané prádlo, vám jistě záleží, a proto byste neměli zapomínat na péči o pračku. Pokud se vám nechce vydávat peníze za drahé čisticí prostředky, vyzkoušejte tuto radu. Půl litru až litr octu (podle velikosti pračky) nalijte do pračky, a zapněte vyvařování (pochopitelně bez prádla).

Číst dál: Pračka špinavá, ucpaná - jak, čím vyčistit, zbavit usazenin, mastnoty (ocet)

Pračka špinavá, ucpaná - jak, čím vyčistit, zbavit usazenin, mastnoty (ocet)

Na tom, abyste měli krásně vyprané prádlo, vám jistě záleží, a proto byste neměli zapomínat na péči o pračku. Pokud se vám nechce vydávat peníze za drahé čisticí prostředky, vyzkoušejte tuto radu. Do zásobníku dejte půl hrnku sody a pusťte pračku na prázdno na krátký prací program.

Číst dál: Pračka špinavá, ucpaná - jak, čím vyčistit, zbavit usazenin, mastnoty (ocet)

Vodní kámen v rychlovarné konvici, kávovaru - jak, čím vyčistit, odstranit (ocet)

Jak vyčistit rychlovarnou konvici nebo kávovar? Udělejte si octovou vodu v poměru 3 díly vody a 1 díl octa. Zapněte konvici či kávovar. Nechte vařit. Vylijte a ještě několikrát propláchněte, u kávovaru nechte překapat alespoň 3x čistou vodu.

Odolné skvrny, fleky na sporáku, v troubě - jak, čím vyčistit, odstranit (ocet)

Pokud máte na sporáku skvrny, které už nejdou vydrhnout ani tekutým pískem, zkuste na ně nalít ocet. Ten nechte působit několik hodin. Kyselina octová změkčí zuhelnatělé části a ty pak už setřete pouhou houbičkou.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny