Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Spotřebiče v domácnosti

Jak vyčistit myčku na nádobí snadno a levně (prášek na praní)

Potřebujete vyčistit myčku? Nejprve pečlivě vyčistěte košíky a filtry. Následně nasypte do dveří myčky (na místo, kam se dává tableta na mytí nádobí) prášek na praní a nechte projít jeden mycí cyklus (stačí teplota kolem 40 °C).

► Jak vyrobit osvěžovač vzduchu do lednice, ledničky snadno a levně

Jak vyrobit osvěžovač vzduchu do lednice, ledničky? Na talířek nasypte trochu mleté kávy a talířek postavte dolů do lednice. Vůně kávy na sebe naváže nepříjemné pachy.

► Jak se zbavit zápachu v lednici, ledničce a vlhkosti (čajový sáček)

Vložíte-li použitý sáček čaje do chladničky, bude absorbovat pachy ze všech potravin a udržovat rovnováhu vlhkosti. Výsledkem bude trvalá příjemná vůně.

► Jak, čím vyčistit mikrovlnka, mikrovlnná trouba (citronová šťáva)

Mastnotu z mikrovlnky, tedy mikrovlnné trouby lehce odstraníte, když v ní zahřejete misku s vodou a citronovou šťávou.

Nože mixéru zanesené, špinavé - jak, čím umýt, očistit (voda)

Na ostrém noži mixéru se často usazují kousky potravin. Naplňte mixér horkou vodou s trochou prostředku na mytí nádobí a zapněte. Zbytky se z nože uvolní a pak stačí jen nádobu vypláchnout a nůž opláchnout.

Mikrovlnka, mikrovlnná trouba čistá, vyčištěná - jak to udělat, co použít (pára)

Naprosto ekologicky vyčistíte mikrovlnku tak, že do ní vložíte misku s vodou a zapnete na nejvyšší výkon. Voda vytvoří páru, která se usadí na vnitřních stěnách mikrovlnné trouby. Orosené stěny setřete obyčejným hadříkem.

Číst dál: Mikrovlnka, mikrovlnná trouba čistá, vyčištěná - jak to udělat, co použít (pára)

Trouba mastná, zamaštěná - jak, čím vyčistit, odmastit (voda, citron)

Na odmaštění trouby se vám skvěle osvědčí miska s vodou, do které přidejte kousky citronu. Troubu poté pomalu zahřívejte, až budete mít prostor zaplněný párou. Pak už stačí troubu jednoduše setřít hadříkem a případně dočistit houbičkou se saponátem.

Trouba zašlá, špinavá, připálená - jak, čím vyčistit (soda, citronová šťáva)

V případě špinavé trouby se vám skvěle osvědčí jedlá soda, smíchejte ji s vodou případně pro větší účinnost s citronovou šťávou. Směs je lepší mít raději hustší. Pomocí ní skvěle vyčistíte nejen připečené těsto, ale je vhodná i na skleněnou část dvířek (tento prostředek můžete použít i na mikrovlnku).

Trouba zašlá, špinavá, připálená - jak, čím vyčistit (sůl)

Ačkoliv to možná odkládáte, dříve nebo později budete muset troubu vyčistit. Jedním z nejjednodušších způsobů je na znečištěná místa silně nasypat sůl a zahřívat do jejího zhnědnutí. Spáleniny půjdou díky tomu jednodušeji dolů.

Sklokeramicá deska špinavá, flekatá - jak, čím vyčistit (šťáva z cibule)

Pokud máte sklokeramickou desku, dříve nebo později na ní budete mít zaschlé kruhy. Pokud se jich chcete jednoduše zbavit, použijte cibulovou šťávu, kterou po nanesení necháte působit přes noc. Ráno setřete mokrým hadříkem.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny