Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Různé nemoci a stavy

Ořechový olej na ledvinové kameny - příprava

Ořechový olej jako lék při ledvinových kamenech: Suchá jádra vlašských ořechů pomeleme a smícháme se stejným množstvím oleje slunečnicového či jiného za studena lisovaného. Nejlepší účinek mají čerstvé ořechy sbírané v době dozrávání na podzim. Z ořechů lisovaný olej se dá také zakoupit, ale je dost drahý. Směs uzavřeme do nádoby z tmavého skla nebo kameniny a necháme louhovat 4 týdny.

Číst dál: Ořechový olej na ledvinové kameny - příprava

Chudokrevnost, nemoci krve - léčivý nápoj

Nápoj pro podporu léčby krevních chorob a chudokrevnosti: 4 díly šťávy z červené řepy + 3 díly šťávy z černého rybízu + 2 díly šťávy z kořene pampelišky + 1 díl šťávy z bezinek (krátce povařené). Bezinková nevařená šťáva se nesmí užívat v těhotenství.

Čaj pro diabetiky - příprava

Odvar z borůvkových listů jako čaj pro diabetiky: 2 lžičky řezaných borůvkových listů na 1/3 l vody vaříme 10 minut, popíjíme chladný neslazený 2 šálky denně.

► Propolisová mast na svědění genitálu, pohlavních orgánů - výroba propolisové masti

Propolisová mast proti svědění genitálu, tedy pohlavních orgánů: 12% propolisovou mast smícháme se zinkovou pastou z lékárny v poměru 2 : 1, například 100 g masti a 50 g zinkové pasty. Důkladně promícháme a do celého množství přimícháme 25 ml 3% roztoku čistého fenolu, který si necháme připravit v lékárně.

Číst dál: ► Propolisová mast na svědění genitálu, pohlavních orgánů - výroba propolisové masti

► Zánět středního ucha, bolesti ucha, uší - přírodní léčba (propolisová tinktura)

Při zánětu středního ucha: používá sepropolisová  tinktura nebo vodný extrakt propolisu, v nichž namočíme malý vatový tampon, vložíme do ucha a překryjeme suchým tamponem. Necháme působit asi 20 minut, dospělí až 1 hodinu, potom do ucha vložíme jen suchý tampon.

Číst dál: ► Zánět středního ucha, bolesti ucha, uší - přírodní léčba (propolisová tinktura)

► Astma, astmatický kašel a nespavost- přírodní léčba (propolisová tinktura)

Při astmatu,   astmatickém kašli: podáváme 20 kapek propolisové tinktury s 1 lžičkou vody 3x denně. Užívání po 4 týdnech zmírní nebo zastaví noční astmatický kašel spojený s poruchami spánku.

► Tuberkulóza, TBC - přírodní léčba

Při tuberkulóze, tedy TBC: užíváme 3x denně 30 kapek propolisové tinktury a 2x týdně inhalujeme; na inhalaci dáme do horké vody 100 kapek tinktury.

► Zánět jater, zánět ledvin - přírodní léčba bez léků

Při zánětu jater nebo zánětu ledvin: užíváme 40 kapek propolisové tinktury v 1 dl vody, bylinkového čaje nebo ovocné či zeleninové šťávy, a to 2x denně každý druhý den až do vyléčení.

► Zánět s horečkou - přírodní léčba bez léků a chemie

Při všech zánětech vyvolávajících horečku: 3x denně užíváme po 30 kapkách propolisové tinktury.

► Zánět v těle - přírodní léčba bez léků a chemie

Při zánětlivých procesech v těle: propolisovou tinkturu užíváme nejméně 3 týdny, pokud v průběhu této doby nedojde ke zlepšení, užívání ukončíme.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny