Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nejnovější rada ve webu:

Různé nemoci a stavy

Cukrovka, zvýšený obsah cukru v krvi - jak, čím snížit, pomoci (sušené borůvky)

Ale skvělý prostředek pro snížení hladiny cukru v krvi, který vám jistě i lékař pochválí, je odvar ze sušených borůvek. Tři lžíce suchých plodů se vaří v jednom litru vody asi 15 minut. Odvar se používá jako podpůrný lék ke snižování hladiny cukru v krvi, podobně jako lusky fazolu, bezinky, pažitka, celer.

Kýchání - jak, čím zabránit, zamezit

Znáte to - kýchání na vás přijde v tom nejméně vhodném okamžiku, když potřebujete vypadat seriózně. Rada, jak zachovat dekorum, je prostá: jakmile vás začne lechtat v nose, rychle zmáčkněte ukazováčkem místo zhruba uprostřed prohlubně mezi horním rtem a nosem a chvilinku na něj tlačte.

Číst dál: Kýchání - jak, čím zabránit, zamezit

Krvácení z nosu - co dělat, jak zastavit krvácení

Krvácíte-li z nosu, sedněte si na židli a předkloňte hlavu. Tak lehce zjistíte intenzitu krácení. Krev nikdy nepolykejte. Přiložte na zátylek studený obklad, chlad snižuje přítok krve.

Vysoký cholesterol - čím snížit (zelený čaj)

Alespoň deset šálků zeleného čaje denně způsobuje asi pětadvacetiprocentní pokles cholesterolu v krvi a sníží riziko infarktu.

Špatný krevní oběh, kornatění tepen - jak, čím pomoci, léčit (česnek)

Šťáva vymačkaná z česneku podporuje krevní oběh a působí preventivně proti kornatění tepen. Užíváme 12 až 18 kapek denně po dobu 3 týdnů.

Vysoký krevní tlak - jak, čím pomoci (česnek v citronové šťávě)

Jde o jeden z nejúčinnějších léků, neboť česnek a citron vzájemně posilují své léčebné působení. Není však dobrý pro osoby se žaludečními onemocněními. Je indikován k jednoměsíční léčbě.

Číst dál: Vysoký krevní tlak - jak, čím pomoci (česnek v citronové šťávě)

Zadržování tekutin v těle, špatný krevní oběh - jak, čím léčit, pomoci (česnekový odvar)

Chceme-li podpořit náš krevní oběh a zmírnit problémy se zadržováním tekutin, je dobré užívat česnek v tekuté formě, neboť má očistné účinky.

Číst dál: Zadržování tekutin v těle, špatný krevní oběh - jak, čím léčit, pomoci (česnekový odvar)

Polknutá rybí kost - jak, čím ji bezpečně dostat z těla (kysané zelí)

Proti polknuté rybí kůstce pomáhá sníst hodně kysaného zelí. To se omotá kolem kosti a dostatečně ji obalí. Tak nás na své pouti trávicím traktem nemůže píchnout ani zranit.

Krvácení z nosu - jak zastavit (citronová šťáva)

Menší krvácení z nosu zastavíme, kápneme-li si do něj několik kapek zředěné citronové štávy.

Krvácení z nosu - jak zastavit

Krvácení z nosu se obvykle zastaví samo, ale raději se vždy pokusíme je zkrátit. Lehce předkloníme hlavu (naprosto nesprávné je hlavu zaklánět krev se nám pak hromadí v nose), stiskneme nosní křídla palcem a ukazováčkem asi na

Číst dál: Krvácení z nosu - jak zastavit

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny