Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nejnovější rada ve webu:

Různé nemoci a stavy

► Čaj proti anorexii, nechutenství, nadměrné hubenosti - příprava

Čaj ze saturejky při nadměrné hubenosti: Po 1 lžíci natě saturejky + máty peprné + 5 květů heřmánku zalijeme hrnkem vroucí vody a louhujeme 5 minut. Pak scedíme a osladíme medem a podáváme před obědem a před večeří vždy 1 šálek.

Číst dál: ► Čaj proti anorexii, nechutenství, nadměrné hubenosti - příprava

► Bylinný odvar na cukrovku, diabetes - příprava

15minutový odvar z fazole, fazolových lusků při cukrovce: 2 až 3 hrsti suchých či čerstvých fazolových lusků bez semen dáme do 1 litru studené vody, necháme přijít k varu na mírném ohni a vaříme 15 minut. Necháme stát 3 minuty, scedíme a pijeme přes den po šálcích.

► Ořechový olej na ledvinové kameny - příprava

Ořechový olej jako lék při ledvinových kamenech: suchá jádra vlašských ořechů pomeleme a smícháme se stejným množstvím oleje slunečnicového či jiného za studena lisovaného. Nejlepší účinek mají čerstvé ořechy sbírané v době dozrávání na podzim. Z ořechů lisovaný olej se dá také zakoupit, ale je dost drahý. Směs uzavřeme do nádoby z tmavého skla nebo kameniny a necháme louhovat 4 týdny.

Číst dál: ► Ořechový olej na ledvinové kameny - příprava

► Bylinkový čaj na lepší trávení, spánek, proti kašli

Čaj z mateřídoušky pro lepší trávení a spánek a proti kašli: 3 lžičky sušené nati přelijeme 1 hrnkem vroucí vody a louhujeme přikryté 15 minut. Scedíme, pijeme při potížích 2-3 šálky denně, možno přisladit medem nebo mateřídouškovým sirupem.

Chudokrevnost, nemoci krve - léčivý nápoj

Nápoj pro podporu léčby krevních chorob a chudokrevnosti: 4 díly šťávy z červené řepy + 3 díly šťávy z černého rybízu + 2 díly šťávy z kořene pampelišky + 1 díl šťávy z bezinek (krátce povařené). Bezinková nevařená šťáva se nesmí užívat v těhotenství.

Čaj pro diabetiky - příprava

Odvar z borůvkových listů jako čaj pro diabetiky: 2 lžičky řezaných borůvkových listů na 1/3 l vody vaříme 10 minut, popíjíme chladný neslazený 2 šálky denně.

► Propolisová mast na svědění genitálu, pohlavních orgánů - výroba propolisové masti

Propolisová mast proti svědění genitálu, tedy pohlavních orgánů: 12% propolisovou mast smícháme se zinkovou pastou z lékárny v poměru 2 : 1, například 100 g masti a 50 g zinkové pasty. Důkladně promícháme a do celého množství přimícháme 25 ml 3% roztoku čistého fenolu, který si necháme připravit v lékárně.

Číst dál: ► Propolisová mast na svědění genitálu, pohlavních orgánů - výroba propolisové masti

► Zánět středního ucha, bolesti ucha, uší - přírodní léčba (propolisová tinktura)

Při zánětu středního ucha: používá sepropolisová  tinktura nebo vodný extrakt propolisu, v nichž namočíme malý vatový tampon, vložíme do ucha a překryjeme suchým tamponem. Necháme působit asi 20 minut, dospělí až 1 hodinu, potom do ucha vložíme jen suchý tampon.

Číst dál: ► Zánět středního ucha, bolesti ucha, uší - přírodní léčba (propolisová tinktura)

► Astma, astmatický kašel a nespavost- přírodní léčba (propolisová tinktura)

Při astmatu,   astmatickém kašli: podáváme 20 kapek propolisové tinktury s 1 lžičkou vody 3x denně. Užívání po 4 týdnech zmírní nebo zastaví noční astmatický kašel spojený s poruchami spánku.

► Tuberkulóza, TBC - přírodní léčba

Při tuberkulóze, tedy TBC: užíváme 3x denně 30 kapek propolisové tinktury a 2x týdně inhalujeme; na inhalaci dáme do horké vody 100 kapek tinktury.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny