Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nejnovější rada ve webu:

Zábal na nohy proti teplotě, horečce - jak připravit, udělat (ponožky, ocet)

Naprosto specifickým, ale účinným prostředkem proti horečce, jsou vlněné ponožky namočené do vlažné vody s trochou octa. Ty je potřeba mít na nohách přibližně hodinu.

Teplota, horečka - čaj proti potížím, jak udělat, připravit (květ lípy, bezu)

Při teplotě je dobrý čaj ze směsi květu lípy a bezu. Na jednu várku vám stačí jen 1 díl květu lípy a 1 díl květu bezu. Lžíci promíchaných bylinek přelijte 0,5 litrem vroucí vody a nechte 10 minut louhovat. Je nutné ho pít teplý, pro lepší chuť ho můžete dosladit medem.

Zábal na horečku, otoky, záněty - jak připravit, udělat (tvaroh)

Nejen na horečku samotnou, ale i na otoky a záněty pomáhá tvaroh, ten vytáhne horkost a uleví bolesti. Tvaroh naneste na postižené místo (v případě horečky se doporučuje čelo nebo krk), zavažte ho šátkem a nechte ho účinkovat.

Horečka, zvýšená teplota - zábal proti potížím - jak připravit, udělat (octové punčochy)

Na velmi rychlé snížení horečky se doporučují octové punčochy. Smíchejte jeden díl octa a pět dílů vody, která by měla mít pokojovou teplotu, a do této směsi namočte vlněné nebo bavlněné podkolenky, nechte je nasáknout a řádně vyždímejte.

Číst dál: Horečka, zvýšená teplota - zábal proti potížím - jak připravit, udělat (octové punčochy)

Zvýšená teplota, zábal na zvýšenou teplotu - jak udělat, připravit (ocet)

Zvýšenou teplotu můžete zahnat octovými obklady. Příprava je jednoduchá - do umyvadla nařeďte studenou vodu půl napůl s octem. Do tohoto roztoku namočte proužky plátna nebo čisté kapesníky, jemně je vymačkejte a pacientovi jimi ovažte zápěstí a kotníky. Nezapomeňte obklady často vyměňovat, dokud horečka nezmizí.

Zábal proti horečce, na horečku vhodný i pro děti - jak udělat, připravit (žitná mouka, voda)

Na horečku platí stařičký babský předpis na obklady. Připravte si těstíčko z žitné mouky a vody, které rozetřete na čtverec čistého plátna. Látku složte do trojúhelníku tak, aby těstíčko bylo uvnitř, a zabalte chodidla nemocného až po kotníky.

Číst dál: Zábal proti horečce, na horečku vhodný i pro děti - jak udělat, připravit (žitná mouka, voda)

Jak vyrobit dětský čaj proti horečce - recept, postup, návod, příprava, suroviny

Ať už máte momentálně dítě horké, nebo ne, k chuti určitě přijde čaj z čerstvých šípku. Na jednu konvičku jich budete potřebovat kolem deseti.

Číst dál: Jak vyrobit dětský čaj proti horečce - recept, postup, návod, příprava, suroviny

Nápoj proti bolesti hlavy - tipy, rady, doporučení (voda, citron)

Na bolest hlavy postačí starý osvědčený prostředek našich babiček. Šálek horké vody se šťávou z citronu působí přímo
zázračně. Výsledkem budeme překvapeni.

Horečka, zvýšená teplota - byliny, bylinky, babské rady

Bylinky vhodné na horečku a zvýšenou teplotu jsou brusinky, šišák, šanta, lípa (lipový květ), tužebník, kopretina řimbaba, lékořice, zeměžluč, šípek, třapatka (echinacea), vřes, bez (černý), vachta, kontryhel   a švédské kapky. Informace o uvedených bylinách a švédských kapkách jsou na www.BylinkyProVsechny.cz 

Viróza s horečkou a bolestmi kloubů - byliny, bylinky, babské rady

Teplota s bolestí kloubů znamená zřejmě počínající virozu. Na respirační virozy se používají čertův kořen, peťour, klanopraška, zázvor a mrkev. Informace o jednotlivých bylinkách na www.BylinkyProVsechny.cz

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny