Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nejnovější rada ve webu:

Zdravé jídlo, strava

Čím nahradit prášek do pečiva (vinný kámen)

Pokud chcete zdravou alternativu prášku do pečiva, použijte vinný kámen. Lze ho koupit v běžném obchodě nebo v internetových eshopech.

Číst dál: Čím nahradit prášek do pečiva (vinný kámen)

Strava při oslabení organismu (Mrkvové hranolky) - recept, postup, návod

Při jakémkoli oslabení organismu jsou nadměrně zatěžovaná naše játra. Při infekci bychom jim proto měli dopřát trochu úlevy v podobě stravy, ve které omezíme všechna tučná, příliš kořeněná a smažená jídla. A naopak přidáme více nízkotučných mléčných výrobků a mrkve.

Číst dál: Strava při oslabení organismu (Mrkvové hranolky) - recept, postup, návod

Strava při oslabení organismu (Mrkvový tvaroh) - recept, postup, návod

Při jakémkoli oslabení organismu jsou nadměrně zatěžovaná naše játra. Při infekci bychom jim proto měli dopřát trochu úlevy v podobě stravy, ve které omezíme všechna tučná, příliš kořeněná a smažená jídla. A naopak přidáme více nízkotučných mléčných výrobků a mrkve.

Číst dál: Strava při oslabení organismu (Mrkvový tvaroh) - recept, postup, návod

Proč jíst kapustu a její vliv na naše zdraví

Kapusta snižuje riziko rakoviny, pomáhá předcházet srdečnímu infarktu a mozkové mrtvici, upravuje krevní tlak, snižuje riziko vzniku očních zákalů, obsahuje živiny a působí proti chudokrevnosti.

Proč jíst rajčata, vliv rajčat na naše zdraví

Rajská jablíčka osvěžují nervy, léčí slezinu a ledviny a jsou vhodná zelenina pro ty, kteří trpí chorobou jater. Děti by měly sníst alespoň jedno rajče, protože podporují stavbu těla.

Brambory a zdraví - jaké látky obsahují brambory

Plátky syrových brambor přiložené na čelo mohou zmírnit bolest hlavy. Zázraky dělají i s oteklýma očima. Teplý obklad z vařených brambor pomáhá při bolesti v krku, kašli, revmatických potížích a zánětu šlachové pochvy, ale i při podráždění kůže, poruchách prokrvení a zánětech, bolestech břicha, křečích a také zánětech močového měchýře.

Číst dál: Brambory a zdraví - jaké látky obsahují brambory

Čím osladit bílý jogurt aby byl zdravější

Příliš mnoho cukru škodí vazivové tkáni a ovlivňuje vznik a progresi vrásek pleti obličeje. Raději ho používejte jen výjimečně. Vždyť bílý jogurt skvěle osladí i ovoce.

Který olej je nejzdravější v kuchyni

Pokud ve vaší kuchyni kraluje jen slunečnicový olej, je na čase ho vyměnit. Tento druh totiž obsahuje jen velmi málo blahodárných omega 3 mastných kyselin. Opravdové zdravé oleje jsou ze lněného semínka, řepky a konopí.

Koření proti stárnutí - kurkuma, skořice, zázvor

Některé koření dokáže oddálit proces stárnutí: je to hlavně kurkuma, skořice a zázvor. Doporučená denní dávka se pohybuje kolem půl lžičky.

Dieta proti volným radikálům

Takzvané volné radikály jsou agresivní molekuly kyslíku, které v kůži podporují zánětlivé procesy a způsobují stárnutí kůže. Můžete se chránit dostatkem ovoce a zeleniny a ovocnými šťávami. Velice účinná' je bezová šťáva, dále také maliny a kiwi.

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny