Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Potraviny

► Jak využít slupky od jablek aniž byste je vyhodili do koše nebo na kompost

Jak využít slupky od jablek, které vám jsou už k ničemu a jsou na vyhození do koše nebo na kompost? Vyrobte si domácí ovocný čaj. Zde je recept: 1 díl sušených slupek z domácích jablek + 1 díl sušených plodů rakytníku řešetlákového, které zbydou po vylisování šťávy (nebo jedlých červených jeřabin) + 1 díl sušených podrcených bobulí aronie (obarví čaj na krásnou červenou barvu). Zalijeme vroucí vodou a louhujeme 15 minut nebo pro lepší chuť čaj povaříme 7 minut a scedíme.

Číst dál: ► Jak využít slupky od jablek aniž byste je vyhodili do koše nebo na kompost

Jak, k čemu využít, použít prázdnou krabici od mléka nebo džusu - tipy, rady, doporučení

Krásně hranatou krabici například od mléka nebo džusu nevyhazujeme, ale odstřihneme její vrchní obdélníkovou část a spodek použijeme pro uskladnění potravin do mrazáku. Po odstřihnutí vrchní části krabici dobře vypláchneme vodou, necháme vysušit a vložíme do ní mikrotěnový sáček. Dovnitř pak můžeme vkládat vhodné potraviny (zeleninu, ovoce aj.). Sáček nahoře uzavřeme a přikryjeme odstřiženou částí a gumičkou. Před uložením je vhodné na krabici nalepit jmenovku s jejím obsahem.

Jak využít kapustový stonek - tipy (do smoothie, kořenící směsi)

Kapustový stonek - dá se odšťavnit a přidat do ovocné nebo zeleninové šťávy. Také jej můžete usušit a společně s černým kořením pomlít a používat jako kořenící směs.

Číst dál: Jak využít kapustový stonek - tipy (do smoothie, kořenící směsi)

► Jak využít jablečné ohryzky (jablečný ocet)

Jak využít ohryzky z jablek? Vyrobte si  jablečný ocet.   Jak ho vyrobit se dozvíte zde:

Číst dál: ► Jak využít jablečné ohryzky (jablečný ocet)

Jak využít stonek z brokolice - tipy, rady (polévka, dresing do salátu)

Jak využít stonek z brokolice? Ze stonku brokolice uvařte polévku, stylem bramboračka. Druhá možnost je ta, že brokolicový stonek necháte stát minimálně přes noc v čisté vodě a další den tuto zálivku použijte jako dresing do salátů.

Číst dál: Jak využít stonek z brokolice - tipy, rady (polévka, dresing do salátu)

Jak využít dužinu z odšťaveného ovoce, zeleniny (koláče, sušenky, palačinky, pečivo)

Po odšťavení ovoce nebo zeleniny často zůstane příliš mnoho dužiny. Výborné na pečení různých koláčů, sušenek nebo třeba zeleninových  palačinek. Dužina také udrží pečivo déle čerstvé, stačí trochu vložit v misce do chlebníku.

Číst dál: Jak využít dužinu z odšťaveného ovoce, zeleniny (koláče, sušenky, palačinky, pečivo)

Jak ušetřit při nákupu papriky (odlomte stopku)

Má matka mě naučila super způsob jak ušetřit při nákupu papriky. Cena papriky je nezanedbatelná a asi 10-20% ceny tvoří stopka papriky (věděli jste to? ). Stopku papriky odlomte a nechte v odpadkovém koši u zeleniny. Zákazník vždy určuje co si koupí, pokud nechcete kupovat stopku papriky (což lze předpokládat), tak ji nechte v obchodě.  

Číst dál: Jak ušetřit při nákupu papriky (odlomte stopku)

Jak ušetřit za krájené ovoce v supermarketu - tipy, rady

Jak ušetřit za krájené ovoce v supermarketu: ovoce krájejte raději sami doma - ovoce ze supermarketu prodávané porcované na plátky (ananas, vodní meloun aj.) je v poměru až sedmkrát dražší než celý plod. A navíc ani nevíte, čí ruce ho krájely a v jakém hygienickém prostředí!

Jak ušetřit peníze za tuk při pečení - tipy, rady (obal od másla, Hery)

Na vytření pečícího plechu použijte obal od Hery nebo másla. Pak je možné ho použít i místo mašlovačky, potřeba tuku je asi čtvrtinová a nemusíte mašlovačku mýt.

Jak ušetřit za pizzu - vyberte si XXL

Mnohé pizzerie nabízejí pizzu XXL. Tato obři pizza nakrmí spolehlivě dva strávníky a přijde levněji .než dvě jednotlivé pizzy.

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny