Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Zelenina, zeleninové saláty

Rychlé sterilované okurky - recept

Rychlé sterilované okurky - příprava: Do sklenic rozdělte oloupanou a na kolečka nakrájenou mrkev, cibuli a křen, pak je do poloviny zaplňte okurkami, pak opět proložte vrstvou zeleniny, přidejte bobkový list, kopr a doplňte znovu okurkami tak, aby se navrch znovu vešla kolečka mrkve, cibule a křenu.

Číst dál: Rychlé sterilované okurky - recept

Nakládaný okurkový salát - recept

Nakládaný okurkový salát - příprava: Oloupané a opláchnuté okurky nakrájejte na tenké plátky nebo rozkrojte, vyřízněte středy s jadérky a nastrouhejte nahrubo. Naplňte jimi zavařovací sklenice, ale moc je  nepěchujte.

Číst dál: Nakládaný okurkový salát - recept

Sterilovaný okurkový salát s kari - recept

Okurkový salát s kari - příprava: Okurky nakládačky pečlivě odrhněte ve vodě a nakrájejte je na tenké plátky. Oloupanou cibuli nakrájejte na tenká kolečka a ve větší míse promíchejte s okurkami. Směs zasypejte solí (asi 3 lžícemi), znovu promíchejte a nechte přibližně 3 hodiny uležet.

Číst dál: Sterilovaný okurkový salát s kari - recept

Polní okurky s cherry rajčaty - recept

Polní okurky s cherry rajčaty - příprava: Do sklenic rozdělte pískavici, černý kmín, bobkový list, česnek, kurkumu a kopr. Okurky pečlivě očistěte (ty silnější můžete podélně rozpůlit nebo nakrájet na plátky). Naskládejte je do sklenic, do každé pak přidejte po plátku zázvoru, opatrně tam napěchujte omytá rajčata a přidejte nové koření.

Číst dál: Polní okurky s cherry rajčaty - recept

Pikantní okurkové čatní - recept

Pikantní okurkové čatní - příprava: Okurky oloupejte, rozpulte, středy zbavte jadérek a pak je nastrouhejte na hrubé nudličky nebo pokrájejte. Nasekejte opláchnutý kopr, oloupanou šalotku nakrájejte nadrobno, opláchnuté chilli papričky zbavte opatrně semínek a také pokrájejte nadrobno. Zázvor oloupejte a nastrouhejte najemno.

Číst dál: Pikantní okurkové čatní - recept

Okurkové řezy s karotkou - recept

Okurkové řezy s karotkou - příprava: Oloupejte karotku a nakrájejte na plátky. Větší okurky s pevným středem nakrájejte příčně na silnější kolečka. Cibuli oloupejte a nakrájejte na osminky (podle velikosti).

Číst dál: Okurkové řezy s karotkou - recept

Okurky s křenem - recept

Okurky s křenem - příprava: Do sklenic rozdělte zeleninu a koření, na ně vyskládejte okurky a navrch dejte snítku kopru. Suroviny na nálev svařte v hrnci, nechte chvilku vychladnout a zalijte jím okurky. Zavíčkujte a sterilujte 20 minut při teplotě 85°C.

Číst dál: Okurky s křenem - recept

Okurky s chilli papričkou - recept

Okurky s chilli papričkou - příprava: Do sklenic nasypejte oloupanou pokrájenou zeleninu a naskládejte čisté suché okurky. Všechny ingredience na nálev 20 minut povařte, poté nechte vychladnout, sceďte a zalijte okurky připravené ve sklenicích.

Číst dál: Okurky s chilli papričkou - recept

Okurky s česnekem - recept

Okurky s česnekem - příprava: Suroviny na nálev krátce (asi 5 minut) povařte v hrnci. Čisté okurky pěchujte do sklenic, prokládejte je koprem a cibulí. Nakonec zalijte hotovým nálevem, zavíčkujte a sterilujte 20 minut při 85°C.

Číst dál: Okurky s česnekem - recept

Okurkové řezy - recept

Okurkové řezy - příprava: Nejprve svařte nálev a nechte ho vychladnout. Větší omyté suché okurky nakrájejte na podélné řezy, ty osolte a nechte 10-15 minut odpočínout. Pak je vložte do vroucí vody spolu s oloupanou a na plátky nakrájenou cibulí a nechte krátce povařit (záleží na velikosti okurek, tedy i řezů).

Číst dál: Okurkové řezy - recept

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny