Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Rostliny v bytě, domě

Jak vypěstovat palmu z jádra datle

Jadérko datle vyjměte z plodu, namočte ho na 2 dny do vody a pak zasaďte 1-2 cm hluboko do země složené ze stejných dílů humusu, písku a hlíny. Květináč postavte na světlé a teplé místo. Hodně zalévejte, ovšem jen vodou ohřátou na pokojovou teplotu, nikdy studenou. Aby palma nerostla příliš rychle, hnojí se zpočátku jen jednou za měsíc - vhodná jsou i minerální hnojiva.

Číst dál: Jak vypěstovat palmu z jádra datle

Hnojivo na pažitku - co použít pro dobrý růst (kávová sedlina)

Pažitka bude lépe růst, budete-li ji hnojit kávovou sedlinou, ta přispívá půdě výživovým dusíkem. Můžete ji přimíchat do půdy, kterou chcete plnit květníky při přesazování pokojovek.

Jak pohnojit fíkus bez použití hnojiva (vejce)

Fíkus poroste i bez hnojení a na~vc bude mít krásně lesklé listy, když při přesazování dáte na dno květináče celé natvrdo vařené vejce. To postupně dodá kořenům výživu.

Řezané květiny ve váze déle vydrží - jak to udělat, co použít (brambor)

Vložíte-li do vody nakrájený brambor, květiny tak rychle nezvadnou. Stonky s bramborem ale nesmějí přijít do styku, proto brambor vložte na dno a stonky poté zastřihněte tak, aby se brambory nedotýkaly.

Hnojivo na muškáty po zimě - jak připravit, udělat (droždí, pivo)

Zazimovaným muškátům prospěje pravidelná zálivka z droždí a piva. Do 1 l vody rozdrobte 60 g droždí, přidejte 2 polévkové lžíce tmavého piva a nechte 2 týdny kvasit. Hnojivo poté nařeďte v poměru 1:4 vodou a muškáty pravidelně zalévejte. Odměnou vám bude záplava květů.

Hnojivo na muškáty - jak připravit, udělat (droždí)

Muškáty budou mít krásné květy až do pozdního podzimu, přihnojíte-li je drožďovou zálivkou. Stačí rozdrobit do 1 l vody 1 kostku droždí a nechat 14 dní kvasit. Poté roztok zředit v poměru 1:3 vodou a zalít jím květiny. Hnojivo používejte 1x týdně. Můžete s ním hnojit i ostatní květiny.

Postřik proti škůdcům, pro lesk listů pokojových rostlin - jak udělat, připravit (cibule)

Pokojové rostliny krásně porostou a budou zdarvé, když slupky z několika cibulí zalijete vroucí vodou a necháte 3 dny louhovat. Výluh přeceďte přes sítko nebo punčochu. Roztokem postříkejte rostliny a po několika dnech opakujte. Listy budou krásně lesklé a navíc se jim vyhnou škůdci.

Hnojivo pro pokojové rostliny, květiny - jak připravit, udělat (voda z vajec, minerálka)

Pokojové rostliny krásně porostou a budou se lesknout, když vodu z vařených vajec smícháte s odstátou jemně perlivou minerálkou v poměru 1:1. Zalévejte tímto hnojivem 1x týdně.

Květináče z pálení hlíny zašlé, zatuchlé - jak, čím vyčistit, odstranit usazeniny (ocet)

Pokud jsou květináče z pálené hlíny již zašlé, můžete je dál používat, když je vymyjete silným octovým roztokem a nakonec opláchnete horkou vodou. Ztratí se zatuchlý zápach a zmizí i mapy vodního kamene.

Hnojivo pro pokojové rostliny, květiny - jak připravit, udělat (slupka z banánu)

Do 1 l vody vložíme slupku zjednoho banánu a necháme ji asi 24 hodin louhovat. Pak slupku vyjmeme a vodou zaléváme.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny