Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nejnovější rada ve webu:

Rostliny v bytě, domě

Hnojivo pro pokojové rostliny - co použít (voda z vajec)

Pokojovým rostlinám prospěje, když je občas zalijete vychladlou vodou, ve které se vařily vejce.

Hnojivo pro pokojové rostliny - co použít (voda z těstovin)

Pokojovým rostlinám prospěje, když je občas zalijete vychladlou vodou, ve které se vařily těstoviny.

Hnojivo pro pokojové rostliny - co pužít (voda z brambor)

Pokojovým rostlinám prospěje, když je občas zalijete vychladlou vodou, ve které se vařily brambory.

Přemokřené, přelité pokojové rostliny - jak vysušit, zbavit vody (papír)

Když svou péči o pokojové rostliny přeženete a zjistíte, že vám vadnou v důsledku přemokření, zachráníte je usušením kořenů. U přemokření postupujte tak, že rostlinu vyjměte i s hlínou z květináče. Kořeny zabalte do několika vrstev dobře savého papíru.

Číst dál: Přemokřené, přelité pokojové rostliny - jak vysušit, zbavit vody (papír)

Jak vypěstovat palmu z jádra datle

Jadérko datle vyjměte z plodu, namočte ho na 2 dny do vody a pak zasaďte 1-2 cm hluboko do země složené ze stejných dílů humusu, písku a hlíny. Květináč postavte na světlé a teplé místo. Hodně zalévejte, ovšem jen vodou ohřátou na pokojovou teplotu, nikdy studenou. Aby palma nerostla příliš rychle, hnojí se zpočátku jen jednou za měsíc - vhodná jsou i minerální hnojiva.

Číst dál: Jak vypěstovat palmu z jádra datle

Hnojivo na pažitku - co použít pro dobrý růst (kávová sedlina)

Pažitka bude lépe růst, budete-li ji hnojit kávovou sedlinou, ta přispívá půdě výživovým dusíkem. Můžete ji přimíchat do půdy, kterou chcete plnit květníky při přesazování pokojovek.

Jak pohnojit fíkus bez použití hnojiva (vejce)

Fíkus poroste i bez hnojení a na~vc bude mít krásně lesklé listy, když při přesazování dáte na dno květináče celé natvrdo vařené vejce. To postupně dodá kořenům výživu.

Řezané květiny ve váze déle vydrží - jak to udělat, co použít (brambor)

Vložíte-li do vody nakrájený brambor, květiny tak rychle nezvadnou. Stonky s bramborem ale nesmějí přijít do styku, proto brambor vložte na dno a stonky poté zastřihněte tak, aby se brambory nedotýkaly.

Hnojivo na muškáty po zimě - jak připravit, udělat (droždí, pivo)

Zazimovaným muškátům prospěje pravidelná zálivka z droždí a piva. Do 1 l vody rozdrobte 60 g droždí, přidejte 2 polévkové lžíce tmavého piva a nechte 2 týdny kvasit. Hnojivo poté nařeďte v poměru 1:4 vodou a muškáty pravidelně zalévejte. Odměnou vám bude záplava květů.

Hnojivo na muškáty - jak připravit, udělat (droždí)

Muškáty budou mít krásné květy až do pozdního podzimu, přihnojíte-li je drožďovou zálivkou. Stačí rozdrobit do 1 l vody 1 kostku droždí a nechat 14 dní kvasit. Poté roztok zředit v poměru 1:3 vodou a zalít jím květiny. Hnojivo používejte 1x týdně. Můžete s ním hnojit i ostatní květiny.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny