Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Jazyk spálený, popálený - jak, čím pomoci, zbavit bolesti (cukr)

Popálený jazyk zahojí cukr.

Opar na rtu - jak, čím pomoci, zbavit se (tea tree olej)

Máte-li doma čajovníkový olej tea tree, máte vyhráno: opar stačí několikrát denně potírat, dokud nezmizí.

Opar na rtu - jak, čím pomoci, zbavit se (tymián)

Zkuste si vyléčit opar odvarem z tymiánu: do čtvrtlitru vody vsypte lžíci tymiánu a vařte asi pět minut. Pak ještě nechte dvacet minut vylouhovat a nakonec vše přeceďte. Když tekutina vystydne, nalijte ji do formiček na ledové kostky a v mrazáku nechte zmrznout.

Číst dál: Opar na rtu - jak, čím pomoci, zbavit se (tymián)

Opar na rtu - jak, čím pomoci, zbavit se (pasta na zuby)

Opary na rtu vám na kráse nepřidají. Jednoduchá rada moderních babiček doporučuje zubní pastu. Počínající opar potřete pastou na zuby a nechte ji i s oparem pěkně zaschnout. Teprve potom ho namažte mastí.

Otlaky v ústech od zubní protézy - kloktadlo proti bolesti - jak udělat, připravit (heřmánek, máta, dobromysl)

Nejenom vlastní zuby dokážou připravit pár nepříjemných chvil nebo i dnů, vyhráno nemáte ani s chrupem umělým - například taková zubní protéza, která špatně sedí a působí otlaky na dásni, vám zkazí hned několik dnů. Připravte si nálev, který můžete použít jako kloktadlo.

Číst dál: Otlaky v ústech od zubní protézy - kloktadlo proti bolesti - jak udělat, připravit (heřmánek,...

Bolest zubů - obklad proti bolesti, potížím (kapusta)

Babská rada na kapustový obklad slibuje, že zuby přestanou bolet do půl hodiny. Stačí vzít listy čerstvé kapusty a vyříznout z nich silná střední žebra. Zbylé části válečkem na nudle důkladně rozmačkejte a měkkou hmotu pak zabalte do plátýnka. To přitiskněte na tvář v místech, kde je váš bolavý zub.

Bolest zubů - obklad proti bolesti, potížím (hřebíček, francovka)

Bolavému zubu udělejte obklad - roztlučte hřebíček, prášek dejte na vatu, kterou jste předtím namočili ve francovce, a přiložte přímo na zub. Tam nechte obklad působit asi hodinu, pak znovu namočte do francovky a posypejte další " vrstvičkou koření.

Číst dál: Bolest zubů - obklad proti bolesti, potížím (hřebíček, francovka)

Bolest zubů - první pomoc při bolesti (alkohol)

Na bolavý zub platí alkohol. Kdo by neznal celou sadu takovýchto rad! Doporučuji jen docela malý doušek nejlépe čistého destilátu, vodky nebo slivovice. Ještě účinnější alkoholový lok bude, když tekutinu v ústech na bolavém zubu chvilku podržíte, a teprve pak polknete.

Číst dál: Bolest zubů - první pomoc při bolesti (alkohol)

Bolest zubů - první pomoc při bolesti (řebříček)

Jedny z nejnepříjemnějších bolestí těla jsou ty, které pocházejí od zubů. Mnoho lidí potřebuje okamžitou pomoc, ale návštěvu stomatologa oddaluje, dokud s bolestí vydrží žít. Babské rady nabízejí právě tu okamžitou první pomoc, nicméně nejsou všemocné a definitivní řešení je na specialistovi.

Číst dál: Bolest zubů - první pomoc při bolesti (řebříček)

Zánět v dutině ústní, krku - kloktadlo proti potížím, bolestem - jak připravit, udělat (šalvěj)

V případech zánětů v dutině ústní, a to i při angíně, sázejte na šalvěj. Použít můžete čaj, tinkturu nebo také tekutý extrakt ze šalvěje lékařské. Kloktadlo připravíte takto: jednu lžíci listů šalvěje zalijte čtvrtlitrem vroucí vody a nechte pět minut stát.

Číst dál: Zánět v dutině ústní, krku - kloktadlo proti potížím, bolestem - jak připravit, udělat (šalvěj)

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny