Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nejnovější rada ve webu:

Zubní pasta s propolisem - jak připravit, vyrobit (zubní pasta, propolisová tinktura)

Zubní pasta s propolisem: Na zubní pastu, připravenou na kartáčku k čištění zubů, kápněte 2 až 3 kapky propolisové tinktury; po vyčištění zubů přidejte několik kapek tinktury také do ústní vody. Dezinfikuje ústní dutinu a pomáhá při parodontóze, zánětu mandlí a krku a bolesti zubů.

Bolest v krku, vředy v ústech - jak, čím léčit, kloktat (propolisová tinktura, pasta na zuby)

Při bolestech krku a vředech v ústech kloktáme vodou s 5 až 10 kapkami propolisové tinktury a 2 až 3 kapky tinktury nakapeme na zubní pastu při čištění zubů.

Zánět dásní, hnisání dásní - jak, čím léčit, pomoci (propolisová tinktura)

Při zánětu a hnisavém onemocnění dásní: dásně potíráme vatou namočenou v propolisové tinktuře, dětem potíráme dásně ředěnou emulzí.

Extrakce, vytržení zubu - jak, čím léčit, zabránit zanícení (propolis)

Po extrakci zubu: aby nedošlo k tzv. suchému lůžku, vkládáme drenáž z mulu namočeného v propolisové tinktuře.

Bolest zubů - jak, čím léčit, ulevit, zbavit se (propolis)

Při bolesti zubů: propolisovou tinkturu nakapeme na kousek vaty a přiložíme na bolavý zub.

Parodontóza - jak, čím léčit, pomoci (propolis, plástve)

Při parodontóze: 2x denně nanášíme propolisovou tinkturu pomoci tamponu na postižená místa a zároveň provádíme masáž dásní; v sezóně se doporučuje žvýkat víčka z odvíčkování plástů.

Afty, zánět v dutině ústní - jak, čím léčit, kloktat (propolis)

Při zánětlivých onemocněních ústní dutiny a aftach: vytíráme tamponem namočeným v propolisové tinktuře nebo kloktáme emulzi.

Zápach z úst, pusy - jak, čím odstranit, zbavit se (šalvěj, propolis)

Šalvěj přelijeme vroucí vodou, necháme 5 až 10 minut vyluhovat, scedíme a přidáme několik kapek propolisové tinktury. Po prvním kloktání obsah úst vyplivneme do tekoucí vody, další doušky můžeme spolknout. Tato varianta pomáhá, když zápach pochází z jícnu nebo žaludku.

Zápach z úst, pusy - jak, čím odstranit, zbavit se (med, skořice, voda)

Zápach z úst: Jednu lžíci medu a 1 lžíci skořice zalijeme vlažnou vodou a kloktáme. Pokud je příčinou zápachu parodontóza nebo afty v ústní dutině, přidáme do kloktadla
několik kapek propolisové tinktury. Po prvním kloktání vyplivneme kloktadlo do tekoucí vody, další doušky můžeme po kloktání spolknout.

Bolest zubů - jak, čím ulevit, zmírnit (med, skořice, propolisová tinktura)

Bolí vás zuby? V tom případě připravíme pastu z 1 lžičky mleté skořice a pěti lžiček medu, případně můžeme přidat ještě několik kapek propolisové tinktury. Aplikujeme na bolestivý zub 3x denně - bolest by měla ustoupit.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny