Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Potíže s močovým měchýřem - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (březové listí, jmelí, černý bez, medvědice, heřmánek)

Čajová směs ze jmelí a černého bezu skládá z 1 hrsti jmelí, březových listů, květů černého bezu, listů medvědice a květů heřmánku. Čajová lžička uvedené směsi se spaří 1 šálkem vařící vody, nechá 1/4 hodiny povařit a pak se přes mulovou látku přecedí.

Potíže s močovým měchýřem - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (březové listí, řepík, řebříček, rdesno, medvědice)

Směs březových a medvědicových listů působí močopudně. Na přípravu čaje použijeme po 15 g březových listů, řepíku i s květy, řebříčku s květy a po 20 g rdesna ptačího a listů medvědice. 2 polévkové lžíce uvedené sušené směsi se spaří 1/2 litrem vařící vody, nechají 1/4 hodiny vyluhovat a pak se scedí. Čaj pijeme po doušcích během celého dne.

Potíže s močovým měchýřem - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (máčka přímořská)

Čaj z máčky přímořské zmírňuje bolesti u řady potíží močového měchýře a také při chronických i akutních zánětech močových cest. 1 čajovou lžičku sušených kořínků přelijeme 1 šálkem vařící vody a směs po dobu 10 minut povaříme. Pak se čaj scedí přes síto. Třikrát denně se má vypít 1 malý šálek tohoto odvaru.

Potíže s močovým měchýřem - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (kůra černého bezu)

Čaj z kůry černého bezu působí silně močopudně. Ve hmoždíři rozdrtíme hrst kůry černého bezu, kterou pak nasypeme do kameninové nádoby a zalijeme 1 litrem studené vody. Tuto směs uvedeme do varu a necháme asi 1/4 hodiny vařit. Přes mulový šátek pak vše přecedíme. Čaj z bezové kůry pijeme po doušcích rozděleně v průběhu dne. Pokud se objeví křeče v lýtkách, čaj okamžitě vysadíme.

Pomočování u dětí, slabost močového měchýře - čaj proti potížím - jak udělat, připravit

Slabost močového měchýře lze u dětí léčit přirozenou cestou - čaji. Podáváme v těchto případech čaje obsahující kyselinu křemičitou, která posiluje chrupavky i močový měchýř, dno pánevní a svěrač močového měchýře. Kyselinu křemičitou obsahuje kopřiva, vřes, jehlice trnitá, konopice, islandský mech a rdesno ptačí.

Číst dál: Pomočování u dětí, slabost močového měchýře - čaj proti potížím - jak udělat, připravit

Bolest břicha při močení u malých dětí - koupel proti bolestem - jak udělat, připravit (kmínový, rozmarýnový, cypřišový olej)

Při bolesti při močení u malých dětí připravte koupel, do které nakapete maximálně celkem 3 až 8 kapek kmínového, rozmarýnového a cypřišového oleje.

Zánět močového měchýře - nápoj proti potížím (lněné semínko)

Postihne-li vás zánět močového měchýře, nechte macerovat 5 hodin 20 g rozdrcených lněných semínek v litru studené vody. Sceďte a pijte 2-4 šálky denně.

Kapavka - nápoj při potížích (jalovčinky, třezalka, ořechové listí)

Na kapavku pijte směs ze 4 dílů rozemletých jalovčinek, 1 dílu ořechového listí a 4 dílů třezalky, a to 4 lžíce směsi na 1/2 l vody. Vařte 15 minut, pijte 3x denně 1/2 hodiny před každým jídlem.

Kapavka - nápoj při potížích (medvědice lékařská, chmelové šišky)

Při kapavce smíchejte na prášek rozmělněnou medvědici lékařskou a to 0,50 g s 0,10 g na prášek rozmělněných chmelových šišek, což je jedna dávka. Takových dávek užívejte 4-8 denně.

Kapavka - nápoj při potížích (mandle)

Kapavku zmírníte pitím studeného vývaru ze sladkých mandlí, na drobno rozemletých.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny