Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Zánět močových cest - jak, čím pomoci, ulevit (brusinky, bylinky)

Jak na zánět močových cest? Pokud trpíte chronickým zánětem močových cest, anebo jste jen seděli na studeném místě, pomohou vám brusinky. Nejrychlejší je požít je do několika hodin od prvních nepříjemných příznaků pálení při močení. Ideální je, když máte doma zavařený kompot, ale lze je koupit i lékárně.

Číst dál: Zánět močových cest - jak, čím pomoci, ulevit (brusinky, bylinky)

Zánět močových cest, urologické potíže - koupel proti potížím - jak připravit, udělat (jitrocel)

Pokud se vám podařilo prostydnout tak, že jste si způsobili infekci močových cest, zkuste užít jitrocel. Vhodná je sedací koupel: ve třech litrech vody svařte dvě až tři polévkové lžíce jitrocele. Sceďte a příjemně teplé nalijte do vany nebo jiné nádoby, do níž si můžete sednout.

Číst dál: Zánět močových cest, urologické potíže - koupel proti potížím - jak připravit, udělat (jitrocel)

Zánět ledvin, močových cest, močového měchýře - kúra proti potížím - jak připravit, udělat (řebříček)

Čerstvé květy řebříčku, nasbíné nejlépe za slunečného dne, napěchujeme do širší láhve. Zalijeme 40% alkoholem, aby byly zcela ponořené. Uzavřeme a ponecháme stát 2 týdny na slunci, občas protřepeme. Užíváme 1 lžíci třikrát denně.

Ledviny, zánět mořových cest, močového měcháře - kúra proti potížím - jak připravit, udělat (rozrazil, kozí mléko)

Smícháme stejný váhový díl šťávy vylisované z čerstvého rozrazilu a kozího mléka. Každé ráno užíváme 4 lžičky této směsi. Šťáva vydrží čerstvá v chladničce několik dní, s mlékem si ji namícháme až před podáváním.

Zánět močového měchýře, močových cest - jak, čím léčit, pomoci (brusinky)

Potíže s močovým měchýřem. Tady jsou účinné maliny nebo brusinky. Smícháme je (i zmrazené) s živým jogurtem, sladíme medem.

Zánět močového měchýře, močových cest - jak, čím léčit, pomoci (obklad z brambor)

Při léčbě zánětu močového měchýře pomůže bramborový obklad. Uvaříme několik brambor ve slupce, rozmačkáme, zabalíme do lněného plátýnka a přiložíme ještě teplé, ne tedy vařící ani příliš horké, na postižené místo.

Zánět močového měchýře, močových cest - co jíst, užívat jako prevenci (klikva, brusinky)

Jako prevenci zánětu močového měchýře můžeme pít štávu z brusinek nebo klikvy velkoplodé. Obě obsahují fenolové
kyseliny, které působí podobně jako antibiotika a likvidují bakterie.

Zánět močového měchýře, močových cest - jak, čím léčit, pomoci, ulevit (brusinkovo-melounový koktejl)

Brusinkovo-melounový koktejl zmírňuje záněty močového měchýře. Na kousky rozkrájíme 250 g vodního melounu a 25 g salátové okurky i se slupkou, přidáme 250 g brusinek a odštavníme. Koktejl podáváme ve sklenici ozdobené kousky
melounu. Brusinky obsahují látky s antibakteriálními účinky, které ničí bacily v močové trubici. Okurka a meloun mají odvodňující účinky a působí jako čističe trávicího ústrojí. Doporučení: k tomu vypijeme 3 litry vody denně!

Zánět močového měchýře, močových cest - jak, čím léčit, pomoci, ulevit (myrta)

Dvě lžíce sušené nebo čerstvé bylinky myrty obecné, kterou mnozí doma pěstujeme jako pokojovou rostlinu, přelijeme 250 ml vroucí vody. Čaj má výborné dezinfekční účinky.

Zánět močového měchýře, močových cest - jak, čím léčit, pomoci, ulevit (kopřivový čaj)

Zánět močového měchýře zmírňuje kopřivový čaj, který se pije 6x denně. Čaj povzbuzuje ledviny, měchýř se důkladněji proplachuje, a velmi rychle se tak zbavuje choroboplodných zárodků.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny