Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nejnovější rada ve webu:

Nemocné srdce, potíže se srdcem, srdeční slabost - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (květ hlohu)

Hlohový čaj  se doporučuje s oblibou v podobě kúry. Samozřejmě, nelze srdeční slabost způsobenou stářím zmírnit jedním jediným šálkem hlohového čaje. Nápoj však nevykazuje ani při delším soustavném pití žádné vedlejší účinky.

Číst dál: Nemocné srdce, potíže se srdcem, srdeční slabost - čaj proti potížím - jak udělat, připravit...

Nemocné srdce, potíže se srdcem, tlak u srdce - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (galgán, majoránka, semena celeru, bílý pepř, med)

Galgánový kořen pomáhá, často velmi rychle, při lehčích srdečních stázích spojených s dušností. 6 g práškovaného galgánu se smíchá s práškovanou majoránkou a semeny celeru (obojí po 12 g) a k tomu přidáme ještě 4 g mletého bílého pepře.

Číst dál: Nemocné srdce, potíže se srdcem, tlak u srdce - čaj proti potížím - jak udělat, připravit...

Vysoký krevní tlak - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (ostropestřec, rozrazil, arnika, třezalka, meduňka)

Čajová směs ostropestřece a prhy pomáhá při vysokém krevním tlaku. Smícháme po 30 g semena ostropestřece a natě rozrazilu i se semeny a po 20 g květů arniky (prhy), natě třezalky včetně květů a natě meduňky.

Číst dál: Vysoký krevní tlak - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (ostropestřec, rozrazil, arnika,...

Nemocné srdce, potíže se srdcem, tlak u srdce - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (mateřídouška, kmín, buřina srdečník, mochna husí, yzop)

Čajová směs mateřídoušky a kmínu pomáhá zejména při tlaku u srdce a v břiše (plyny). Smícháme 15 g lístků mateřídoušky s 10 g kmínu a po 30 g buřiny srdečníku a mochny husí a přidáme 15 g natě yzopu. 2 vrchovaté polévkové lžíce uvedené směsi spaříme 1/2 litrem vařící vody, necháme 1/4 hodiny vyluhovat a scedíme.

Číst dál: Nemocné srdce, potíže se srdcem, tlak u srdce - čaj proti potížím - jak udělat, připravit...

Nemocné srdce, potíže se srdcem, zúžení cév - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (buřina srdečník, mochna husí, divizna, pýr, meduňka, prha)

Čajová směs z buřiny srdečníku a pýru pomáhá při srdečních stenozách. Smícháme 50 g buřiny srdečníku a po 30 g mochny husí, květů divizny, kořenů pýru, natě meduňky a květů prhy (arniky). Všechny části rostlin používáme v sušeném stavu.

Číst dál: Nemocné srdce, potíže se srdcem, zúžení cév - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (buřina...

Nemocné srdce, potíže se srdcem - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (jmelí)

Čaj ze jmelí ulevuje srdci tím, že snižuje krevní tlak. Nesmí se proto užívat při tlaku nízkém. 1 vrchovatá čajová lžička jmelí se přelije 1/4 litrem studené vody a vše by se mělo vyluhovat asi 10 až 12 hodin. Pak se tento výluh za studena scedí.

Číst dál: Nemocné srdce, potíže se srdcem - čaj proti potížím - jak udělat, připravit (jmelí)

Křečové žíly, bolest žil - obklad proti bolesti - jak udělat, připravit (podkolínka, ocet)

Na bolavé žíly namočte bavlněnou podkolenku (nejlépe obě dvě) do 2 dílů studené vody a 1 dílu octa a navlečte na nohy, nechejte působit celou noc. Na mokré podkolenky natáhněte suché vlněné podkolenky. Velmi dobře působí proti křečovým žilám.

Prokrvení srdce - povzbuzující nápoj - jak připravit, udělat (petržel, vinný ocet, med, bílé víno)

Silné petrželové víno podle následující babské rady pomůže zlepšit prokrvení srdečního svalu, ale je velmi silné a také kalorické. Potřebujete na něj asi dvacet stonků čerstvé petržele a dvě lžíce vinného octa, které společně vařte asi pět minut. Pak přidejte asi osmdesát až sto padesát gramů medu nebo ovocného cukru (hlavně diabetici) a litr přírodního bílého vína.

Číst dál: Prokrvení srdce - povzbuzující nápoj - jak připravit, udělat (petržel, vinný ocet, med, bílé víno)

Prevence proti arterioskleróze, tvrdnutí aorty, onemocnění srdce - kúra proti potížím, nemocem - jak udělat, připravit (česnek)

Babská rada zaměřená na prevenci arteriosklerózy doporučuje vylisovat šťávu ze stroužků česneku a užívat jí lžičku dvakrát až třikrát denně. Kdo ji není schopen polknout, může si vmíchat česnek například do trochy tvarohu.

Prevence proti arterioskleróze, tvrdnutí aorty, onemocnění srdce - kúra proti potížím, nemocem - jak udělat, připravit (česnek, sťáva z citronu)

Kdo chce ochránit srdce a cévy před arteriosklerózou, vsadí v rámci prevence na česnek. Užívání na srdeční povzbuzení si připravíte docela jednoduše: prolisujte hlavičku česneku a zalijte litrem vroucí vody. Ještě vymačkejte šťávu z jednoho citrónu, přidejte k česneku a dva dny nechte vylouhovat.

Číst dál: Prevence proti arterioskleróze, tvrdnutí aorty, onemocnění srdce - kúra proti potížím, nemocem -...

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny