Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nejnovější rada ve webu:

Křečové žíly, bolest žil - obklad proti bolesti - jak udělat, připravit (podkolínka, ocet)

Na bolavé žíly namočte bavlněnou podkolenku (nejlépe obě dvě) do 2 dílů studené vody a 1 dílu octa a navlečte na nohy, nechejte působit celou noc. Na mokré podkolenky natáhněte suché vlněné podkolenky. Velmi dobře působí proti křečovým žilám.

Prokrvení srdce - povzbuzující nápoj - jak připravit, udělat (petržel, vinný ocet, med, bílé víno)

Silné petrželové víno podle následující babské rady pomůže zlepšit prokrvení srdečního svalu, ale je velmi silné a také kalorické. Potřebujete na něj asi dvacet stonků čerstvé petržele a dvě lžíce vinného octa, které společně vařte asi pět minut. Pak přidejte asi osmdesát až sto padesát gramů medu nebo ovocného cukru (hlavně diabetici) a litr přírodního bílého vína.

Číst dál: Prokrvení srdce - povzbuzující nápoj - jak připravit, udělat (petržel, vinný ocet, med, bílé víno)

Prevence proti arterioskleróze, tvrdnutí aorty, onemocnění srdce - kúra proti potížím, nemocem - jak udělat, připravit (česnek)

Babská rada zaměřená na prevenci arteriosklerózy doporučuje vylisovat šťávu ze stroužků česneku a užívat jí lžičku dvakrát až třikrát denně. Kdo ji není schopen polknout, může si vmíchat česnek například do trochy tvarohu.

Prevence proti arterioskleróze, tvrdnutí aorty, onemocnění srdce - kúra proti potížím, nemocem - jak udělat, připravit (česnek, sťáva z citronu)

Kdo chce ochránit srdce a cévy před arteriosklerózou, vsadí v rámci prevence na česnek. Užívání na srdeční povzbuzení si připravíte docela jednoduše: prolisujte hlavičku česneku a zalijte litrem vroucí vody. Ještě vymačkejte šťávu z jednoho citrónu, přidejte k česneku a dva dny nechte vylouhovat.

Číst dál: Prevence proti arterioskleróze, tvrdnutí aorty, onemocnění srdce - kúra proti potížím, nemocem -...

Křečové žíly - strava při potížích, co je vhodné jíst

Křečové žíly jsou příznakem vnitřní nerovnováhy v organismu. V takovém případě si můžete pomoci i stravou: na pomoc povolejte kroupy či pohanku. Doporučuji vyzbrojit se trpělivostí, protože byste měli v průběhu jednoho měsíce sníst asi kilogram krup nebo pohanky.

Číst dál: Křečové žíly - strava při potížích, co je vhodné jíst

Křečové žíly - olej proti potížím - jak připravit, udělat (měsíček zahradní, stolní olej)

Křečové žíly působí zdravotní i estetické obtíže. Ty můžete zmírnit olejem z měsíčku zahradního, kterým bolavé nohy pravidelně potíráte. Na výrobu oleje potřebujete kvalitní stolní olej, do něhož vložíte sušenou bylinku, láhev uzavřete a necháte týden stát na světle.

Číst dál: Křečové žíly - olej proti potížím - jak připravit, udělat (měsíček zahradní, stolní olej)

Křečové žíly - mast proti potížím - jak připravit, udělat (měsíček zahradní, sádlo)

Křečové žíly hyzdí nejednu dámskou nožku a působí zdravotní i estetické obtíže. Potíže můžete zmírnit mastí z měsíčku zahradního, kterým bolavé nohy pravidelně potíráte. Základem masti může být domácí vepřové nesolené sádlo, do něhož pečlivě zatřete na prášek roztlučený měsíček. Sádlo by nemělo být právě vytažené z lednice, při pokojové teplotě se do něj bylinka lépe vtírá.

Křečové žíly - jak, čím pomoci od bolesti (octová punčocha)

Neocenitelné dobrodiní pro žíly a cévy - namočte bavlněnou podkolenku (nejlépe obě dvě) do 2 dílů studené vody a 1 dílu octa a navlečte na nohy a nechejte působit celou noc. Na mokré natáhněte suché vlněné podkolenky. Velmi dobře působí proti křečovým žilám.

Srdce, krevní oběh - jak, čím posílit

Smíchejte 1 díl malinového sirupu a 2 díly jablečného octa. Denně užívejte 1 polévkovou lžíci.

Zdravé cévy - jak trénovat cévy, svaly

Používejte co nejméně výtah. Chůze po schodechje vynikající trénink na svaly i žíly.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny