Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Jak vyčistit klávesnici počítače od drobků, nečistot snadno a jednoduše

Vynechává-li vám písmenko na počítači, obraťte klávesnici, směrem dolů a několikrát s ní opatrně klepněte o podložku - vypadne z ní smetí, které často zabraňuje dotisku klávesy.

Mobillní telefon, mobil namočený, mokrý - jak, čím vysušit (silikagel)

Namočený mobilní telefon nezapínejte, vyjměte z něj paměťovou kartu a baterii a uložte jej na noc do uzavřené krabice nebo sáčku se silikagelem.

Klávesnice zanesená drobky - jak vyčistit, zbavit nečistot

Jestli vám vynechává písmenko na počítači, obraťte klávesnici klávesami dolů a několikrát s ní fukněte o podložku. Z klávesnice vypadne smetí, které často zabraňuje dotisku klávesy.

Mobil, mobilní telefon ušpiněný, zamaštěný - jak, čím vyčistit (vlhčený ubrousek)

Mobilní telefon je často ušpiněný od mastných prstů, make-upu, vlasového gelu apod. Otřete jej osvěžujícím ubrouskem, bude čistý a navíc bude vonět.

Počítač špinavý, zaprášený - jak, čím vyčistit, zabránit sedání prachu (ocet)

Na vyčištění počítače použjte ocet. Tento produkt má antistatické vlastnosti schopné předcházet nepřijemnému a častému hromadění prachu.

Namočený telefon - jak, čím vysušit, odstranit vlhkost (silikagel)

Namočený mobilní telefon nezapínejte, vyjměte z něj paměťovou kartu a baterii a uložte jej na noc do uzavřené krabice nebo sáčku se silikagelem.

Přenášení notebooku v zimě, nízkých teplotách - jak to udělat, nač si dávat pozor

Ve velkých mrazech je třeba dávat pozor na elektroniku. Přenášíte-li notebook, měl by být v těsném zapínacím obalu a před každým přechodem z tepla do zimy či naopak byste mu měli dát alespoň půl hodiny na aklimatizaci. To znamená zavřít jej půl hodiny před odchodem z budovy a stejnou dobu vyčkat po návratu.

Číst dál: Přenášení notebooku v zimě, nízkých teplotách - jak to udělat, nač si dávat pozor

Jak zbavit počítačovu klávesnici drobků a mastnoty - tipy, rady, doporučení

Prach a drobečky z počítačové klávesnice vysajeme, klávesy umyjeme hadříkem namočeným do saponátového přípravku. Samozřejmě, že při této práci musí být počítač vypnutý.

Jak opravit vynechávající písmenko na klávesnici - návod, tipy, rady, postup

Pokud Vám vynechává písmenko na klávesnici počítače, klávesnici obraťte klávesami dolů a několikrát s ní ťukněte o podložku. Z klávesnice vypadne smetí, které čato zabraňuje dotisku klávesy a tak znemožňuje sepnutí spínače dané klávesy (a znak se nepřenese do PC).

Číst dál: Jak opravit vynechávající písmenko na klávesnici - návod, tipy, rady, postup

Jak zabránit povalování kabelů a nabíječek v domácnosti (dobíjecí šuplík)

Všude se vám povalují kabely, nabíječky, rozbočky do zásuvky a prodlužovačky? Zabraňte tomu tak, že si uděláte doma dobíjecí šuplík, do kterého všechny tyto "propriety" uschováte. Nezapomeňte, že dobíjet můžete i z USB knektoru televize, počítače nebo notebooku. Ušetříte tak náklady na elektřinu.  

Číst dál: Jak zabránit povalování kabelů a nabíječek v domácnosti (dobíjecí šuplík)

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny