Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

► Borůvkový koktejl s chia semínky - recept, postup, návod, příprava, suroviny, ingredience

Borůvkový koktejl s chia semínky - příprava: Borůvky dejte do mixéru, přidejte chia semínka, jogurt, mléko a vše dobře rozmixujte. Hotový koktejl nalijte do sklenic a ozdobte lístky máty nebo meduňky.

Číst dál: ► Borůvkový koktejl s chia semínky - recept, postup, návod, příprava, suroviny, ingredience

Poctivý grog jako pro námořníky - postup, příprava

Poctivý grog jako pro námořníky: Pokud chcete vyzkoušet tradiční grog námořníků, pak do 2 dcl studené vody dejte hřebíček, skořici a citronovou šťávu a vše přiveďte k varu. Chvíli povařte, sceďte, nalijte do sklenice a přidejte rum. Oslaďte cukrem dle chuti.

Domácí pečený čaj - postup, příprava

Domácí pečený čaj: Libovolné ovoce omyjte, nakrájejte na kousky, přidejte koření (hřebíček, skořice, badyán), promíchejte, rozložte na plech a pečte 10 minut v troubě. Přidejte cukr a dle chuti lze přilít rum. Pečte dalších cca 20 minut, dokud ovoce nepustí šťávu. Poté vše rozdělte do skleniček, obraťte dnem vzhůru, sterilujte.

Číst dál: Domácí pečený čaj - postup, příprava

Jahodová limonáda - recept, postup, návod, příprava, suroviny, ingredience

Jahodová limonáda - příprava: Čerstvé jahody omyjte, nakrájejte na malé kostičky, dejte do misky, posypte cukrem, pokapejte citronovou šťávou zakryjte a dejte asi na 1 hodinu do ledničky. Občas je promíchejte vařečkou. Pak je dejte do džbánu a dolijte sodovkou nebo vodou. Přidejte led a podávejte.

Číst dál: Jahodová limonáda - recept, postup, návod, příprava, suroviny, ingredience

Melounová limonáda - recept, postup, návod, příprava, suroviny, ingredience

Melounová limonáda - příprava: 1/2 šálku vody spolu s cukrem přiveďte k varu a nechte cukr rozpustit. Pak do cukrového rozvaru vmíchejte 3 šálky studené vody a citronovou šťávu a nechte vychladnout. Kostky melounu nasypte do nádoby mixéru a rozmixujte dohladka, pyré přepasírujte přes jemné sítko.

Číst dál: Melounová limonáda - recept, postup, návod, příprava, suroviny, ingredience

Malinová limonáda - recept, postup, návod, příprava, suroviny, ingredience

Malinová limonáda - příprava: Maliny vložte do mixéru a vyrobte z nich tekuté pyré. Dejte do džbánu a přilijte sodovku. V trošce teplé vody rozmíchejte cukr a přidejte do limonády. Na závěr do džbánku přidejte šťávu z 1/2 citronu. Podávejte ledově vychlazené nebo s ledem.

Číst dál: Malinová limonáda - recept, postup, návod, příprava, suroviny, ingredience

Okurková limonáda - recept, postup, návod, příprava, suroviny, ingredience

Okurková limonáda - příprava: Okurku oloupejte, nakrájejte na větší kusy a rozmixujte. Do jedné čtvrtiny naplňte sklenici okurkovým pyré, přijdete citronovou šťávu, třtinový cukr a 3 lístky máty, které před tím promněte v ruce, aby pustily aroma. Zalijte ledově vychlazenou sodovkou, nebo ještě přidejte led.

Číst dál: Okurková limonáda - recept, postup, návod, příprava, suroviny, ingredience

Zázvorová limonáda - recept, postup, návod, příprava, suroviny, ingredience

Zázvorová limonáda - příprava: Čerstvý zázvor nastrouhejte a zalijte 250 ml horké vody. Nechte alespoň 15 minut vyluhovat. Poté nápoj sceďte a nechte vychladnout. Přilijte ledově chlazenou sodovku a podle chuti ochuťte citronovou šťávou a třtinovým cukrem. Na závěr vhoďte pár kostek ledu a nalijte do sklenic.

Číst dál: Zázvorová limonáda - recept, postup, návod, příprava, suroviny, ingredience

Mandarinková limonáda - recept, postup, návod, příprava, suroviny, ingredience

Mandarinková limonáda - příprava: Z mandarinek a citronů vylisujte šťávu. Do 0,5 l vody dobře vmíchejte obě šťávy s cukrem. Přilijte sodovku (čistou perlivou vodu) a lehce promíchejte. Nechte vychladit. Podávejte s ledem a plátkem mandarinky.

Číst dál: Mandarinková limonáda - recept, postup, návod, příprava, suroviny, ingredience

► Jahodové frappé - recept, postup, návod, příprava, suroviny, ingredience

Jahodové frappé - příprava: Do nádoby elektrického mixéru nalijeme jogurt nebo smetanu, přidáme vanilínový cukr a mixujeme do tuhé pěny. Sklenice naplníme do jedné třetiny vyšlehanou pěnou, na ni dáme vrstvu vidličkou rozmačkaných a slabě oslazených jahod a zbylou pěnou sklenice doplníme. Povrch ozdobíme čerstvými jahodami.

Číst dál: ► Jahodové frappé - recept, postup, návod, příprava, suroviny, ingredience

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny