Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Škůdci, hmyz, hlodavci v bytě, domě

Jak se zbavit much (rajče, máta, levandule)

Vadí-Ii vám mouchy, pěstujte od jara na balkoně nebo na okně rajská jablíčka, mátu nebo levanduli - ty vás před mouchami uchrání po celé léto.

Jak udržet šatní skříně bez hmyzu (bobkový list)

Do vymytých zásuvek a přihrádek skříní po několika měsících vždy nasypte novou várku čerstvých bobkových listů - listů vavřínu. Neusadí se v nich žádný hmyz.

Jak odpudit komáry, mouchy v bytě (ocet na plotně)

Čas od času nechte na plotně odpařit několik kapek octa - komáři a mouchy uletí.

Jak odpudit myši v domácnosti (ocet)

Jak odpudit myši v domácnosti? Myším nevoní ocet, a tak se vyplatí jej vždy přidat do vody při vytírání - do kbelíku stačí malá sklenka.

Jak odstranit vosí hnízdo (terpentýn)

Vosí hnízdo v domě byste měli urychleně odstranit. Jakmile se setmí a roj je uvnitř, naviňte na konec dlouhé tyče hadr namočený v terpentýnu a vsuňte ho co nejhlouběji do hnízda.

► Jak se zbavit hlodavců a hmyzu v bytě, domě, domácnosti (sáček čaje)

Vůně čaje zahání malé hlodavce, pavouky a hmyz. Pokud s nimi máte problémy rozmístěte čajové sáčky všude, kde se vyskytli, a víc je doma neuvidíte.

► Jak znechutit mravencům potraviny v domácnosti (nakrájený citron)

Aby se do potravin nenastěhovali mravenci, vložte mezi ně kousky nakrájeného citronu.

► Jak se zbavit pavouků v bytě, domácnosti, domě (čajový sáček)

Vůně čaje zahání malé hlodavce, pavouky a hmyz. Pokud s nimi máte problémy rozmístěte čajové sáčky všude, kde se vyskytli, a víc je doma neuvidíte.

► Jak se zbavit rybenek v bytě, domě (nastrouhaná brambora)

Máte doma rybenky? Nastrouhejte brambory a malé hromádky dejte na papír na místa jejich výskytu. Rybenky se v noci do kupky zahrabou a ráno je můžete vynést.

► Jak se zbavit červotočů v parketách (benzín, terpentýn)

Aby se vám neusídlil červotoč v parketách, přetřete je občas vodou obohacenou o čistý benzin, a na hadr, kterým pak na ně roztíráte vosk, kápněte terpentýn.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny