Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Průjem u dětí - jak, čím pomoci (jablko)

Syrové jablko se osvědčuje proti průjmu i u dětí. Jablko omyjeme a pak i se slupkou nastrouháme. Konzumujeme ale teprve tehdy, až nastrouhaná dužnina začíná hnědnout (oxidovat).

Nespavost, potíže se spánkem, usínáním ve stáří - koupel proti potížím - jak udělat, připravit (sůl)

Při potížích se spánkem ve stáří se osvědčují slané koupele. Vezmeme 1/4 kg soli na jednu koupel. Doba koupání nemá trvat déle než 1/4 hodiny, teplota vody asi 38 C.

Nespavost ve stáří - koupel proti potížím - jak udělat, připravit (éterický olej)

Heřmánkové a levandulové koupele patří mezi staré, osvědčené prostředky proti stařecké nespavosti. Do teplé koupelové vody přidáme 6 kapek éterického heřmánkového nebo levandulového oleje. Doba koupání nemá trvat déle než 1/4 hodiny.

Nespavost, potíže s usínáním, spánkem - jak, čím pomoci (anýz)

Dobře rozžvýkaná anýzová semena podporují podle starých zkušeností usínání.

Prostata, potíže s močením u mužů - koupel proti potížím - jak udělat, připravit (přeslička)

Přesličkovou koupel je vhodné střídat s koupelí ze senných květů. Obě přísady lze zakoupit v lékárnách, ale můžeme si je připravit i sami. 100 g sušené přesličkové natě necháme vyluhovat ve 3 litrech vřelé vody, asi 1 hodinu. Pak výluh přecedíme a přidáme do koupele. Teplota přesličkové koupele má mít 38 C, ve vodě zůstáváme asi 1/4 hodiny. Pak se poručuje asi hodinový klid na lůžku.

Prostata, potíže s močením u mužů - koupel proti potížím - jak, čím pomoci (dýňová semena)

Kúru s dýňovými semeny doporučují i urologové. Nevykazuje při delším používání žádné negativní vedlejší účinky. Předchází zánětům zpusobeným zbytkovou močí. Třikrát denně je třeba sníst 5 až 10 dýňových semen, přičemž je řádně rozžvýkáme.

Prostata, potíže s močením u mužů - koupel proti potížím - jak udělat, připravit (senné květy)

Koupel ze senných květů  podpoří léčení potíží prostaty. 500 g senných květů se přelije 3 litry vařící vody a pak se znovu uvede do varu. Potom necháme vše 1/2 hodinu vyluhovat, scedíme a odvar přidáme do koupele. Teplota koupele se má pohybovat kolem 38°C, délka koupání, asi 1/2 hodiny. Koupele ze senných květů se mají dvakrát
týdně střídat s koupelemi přesličkovýmil.

Číst dál: Prostata, potíže s močením u mužů - koupel proti potížím - jak udělat, připravit (senné květy)

Žlučníkové kameny - prevence proti potížím - jak to udělat, co použít (mléko)

Mléko máme - to věděly už naše babičky - užívat denně jako uspávací nápoj. Pak nás ochrání před žlučníkovými kameny. Mlékem je žlučník nucen se vyprázdnit, a tím se nemohou tvořit krystalky - budoucí zárodky žlučníkových kamenů. Preventivně bychom měli pravidelně večer před spaním vypít 1 sklenici ohřátého mléka.

Žlučník, nedostatečný odtok žluče, zanícené žlučovody - kúra proti potížím - jak udělat, připravit (ředkvová šťáva)

Ředkvová šťáva se má užívat v podobě kúry. Je starým domácím prostředkem proti nedostatečnému toku žluče. Dokonce zanícené žlučovody se mohou kúrou s ředkvovou šťávou vyléčit. Čerstvá ředkvová šťáva se pije denně asi 2 týdny, a to vždy před hlavními jídly 1 sklenici (50 až 100 g šťávy).

Poruchy vylučování žluči - čaj proti potížím - jak, čím pomoci (kurkuma)

Kurkuma podporuje tvorbu žluče a uplatní se proto jako osvědčený domácí léčivý prostředek při žlučníkových i jaterních potížích. Pacient má třikrát denně po jídle užívat vždy 1/2 g kurkumového prášku a k tomu vypít 1/4 litru teplé vody.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny