Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Paty popraskané, hrubé - jak, čím pomoci, zbavit se, zjemnit (vazelína)

Rozpraskané paty namočíte na chvíli v teplé vodě a vetřete do nich neparfémovanou vazelínu, navlékněte si na nohy mikrotenové sáčky a nechte si je do rána. Paty se zvláční a zjemní.

Paty popraskané, hrubé - jak, čím pomoci, zbavit se, zjemnit (citronová sťáva)

Jestliže máte popraskané paty, večer po umytí teplou vodou si je namažte rozkrojeným citrónem a do postele si vezměte ponožky. Několikrát opakujte a pokožka bude jemná a měkká.

Chodidla suchá, popraskaná, unavení - jak, čím pomoci, ulevit (bramborový škrob)

Pokud máte suchá, popraskaná a unavevá chodidal, smíchejte 2 lžičky bramborového škrobu s menším množstvím teplé vody, aby vznikla lepivá hmota. Tu pak přidejte do mísy s vodou a ponořte do ní chodidla na 10 minut. Opakujte minimálně 1x týdně.

Zarostlý nehet, infekce ze zarůstajícího nehtu - jak, čím pomoci, léčit (tmavý chléb, voda)

Někdy se stane, že vám zarůstá nehet a do rány se dostane infekce. Rozdrobte si tmavý chléb, smíchejte s trochou vody, aby vznikla kašička, naneste na kapesník a přikládejte každou 1 hodinu na postižené místo, vytáhne infekci.

Osvěžující koupel proti únavě - jak udělat, připravit (sůl, mléko)

Po těžkém dni si připravte osvěžující koupel. 100 g mořské soli vlijte do vany s 1 l plnotučného mléka.

Jarní únava, únava organismu - povzbuzující koupel (meduňka)

Po namáhavém dni nebo dlouhé cestě autem vás osvěží meduňka. Stačí do teplé vody (pozor, příliš teplá voda vás unaví, nikoli povzbudí) nalít meduňkový čaj nebo jenom vložit lístky meduňky. A pak už jen relaxovat.

Jarní únava, únava organismu - povzbuzující koupel (tymián)

Potřebujete povzbudit, cítíte se vyždímaní a unavení? Zkuste osvěžující koupel z tymiánu - celkově povzbuzuje fyziologické funkce organismu. Kromě toho je bylinka účinná na případné kožní obtíže, rány a vředy. Má velmi příjemnou vůni, což už samo o sobě bude znamenat podstatné zlepšení vaší nálady. Na koupel potřebujete dvě stě gramů tymiánu, z něhož připravíte odvar: bylinku zalijte studenou vodou a vařte asi deset až patnáct minut, poté odvar sceďte, nalijte do vany a doplňte vodou.

Číst dál: Jarní únava, únava organismu - povzbuzující koupel (tymián)

Jarní únava, únava organismu - povzbuzující koupel (rozmarýn)

Cítíte únavu a potřebujete povzbudit? Zkuste rozmarýnovou koupel - zaručeně vás probere už ta nádherná vůně, jaká se poline z vany. Na takovou aromatickou koupel, jež bude zároveň stimulovat i pokožku, použijte padesát gramů rozmarýnu, které necháte projít varem ve dvou litrech vody. Nechte patnáct minut odstát a nalijte do vany, samozřejmě doplňte vodu klidně až po okraj.

Číst dál: Jarní únava, únava organismu - povzbuzující koupel (rozmarýn)

Jarní únava, únava organismu - posilující nápoj - jak připravit, udělat (křen, červené víno)

Křen zažene jarní únavu spolehlivě - připravte si nápoj, který je skutečně silný a nabitý potřebnými vitamíny. Bud' každý den vylisujte šťávu z pětadvaceti až padesáti gramů křenového kořene, samozřejmě čerstvého, nebo si pětadvacet až pětasedmdesát gramů kořene naložte do půllitru červeného vína (nejlépe značkového a suchého). Denní dávku šťávy prostě vypijte, macerát z červeného vína užívejte po lžičkách.

Číst dál: Jarní únava, únava organismu - posilující nápoj - jak připravit, udělat (křen, červené víno)

Jarní únava, únava organismu - co jíst proti potížím

Určitě znáte jarní únavu. Jako pomoc babské rady doporučují zelí, křen a česnek. A také naklíčená obilná zrna.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny