Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nejnovější rada ve webu:

Třezalkový olej na popáleniny, popálenou kůži - jak udělat, připravit (třezalka, olivový olej)

Třezalka je dobrá na popáleniny. Připravte si Janův olej. Květy třezalky, natrhané za slunečného dne, volně naplňte do lahve až po hrdlo a zalijte jemným olivovým olejem. Květy musí být v oleji ponořené. Dobře uzavřenou lahev postavte na několik týdnů na slunko nebo na teplé místo. Po čase se olej zbarví do červena. Potom přefiltrujte přes hadřík, zbytek vylisujte, olej uschovávejte v tmavých lahvičkách.

Číst dál: Třezalkový olej na popáleniny, popálenou kůži - jak udělat, připravit (třezalka, olivový olej)

Studené nohy - jak, čím pomoci (masážní váleček)

Jeden z nejjednodušších způsobů, jak se zbavit studených nohou, je masáž válečkem. Jezděte jím po chodidlech po dobu 3 minut. Váleček má ještě jeden blahodárný vliv. Pomůže vám natáhnout šlachy, takže se vám bude snáze chodit.

Chrápání - jak, čím pomoci, odstranit (mýdlo)

Jak omezit chrápání? Zkuste radu našich babiček, jak se ho zbavit. Nastrouhejte mýdlo, stačí úplně obyčejné. Dejte ho do plátěného sáčku a zavěste ho chrápajícímu na noc na krk nebo ho položte do jeho blízkosti. Údajně to spolehlivě funguje, protože vůně mýdla potlačuje chrápání.

Vysoký krevní tlak - nápoj proti potížím - jak připravit, udělat (česnek, ocet, med)

Pokud trpíte vyšším krevním tlakem, tak je pro vás ideální konzumovat česnek. Připravte si speciální vývar ze dvou šálků vody, 16 stroužků česneku, 2 lžic octa a medu. Po smíchání stačí směs vařit na mírném ohni přibližně půl hodiny a nechat vychladnout a třikrát denně si dát dvě lžičky tohoto zázraku.

Sirup na zvýšení imunity, posílení a omlazení organismu - jak připravit, udělat (aloe, cukr)

Aloe vera má naprosto zázračné vlastnosti a navíc si ji můžete pěstovat doma v květináči. Ideální je si dát každé ráno 1,2 lžičky sirupu smíchaného s vodou. Sirup si můžete vyrobit sami. Potřebujete 100 g gelu z listu aloe vera, 100 g cukru. Gel rozmixujete na šťávu.

Číst dál: Sirup na zvýšení imunity, posílení a omlazení organismu - jak připravit, udělat (aloe, cukr)

Posílení imunity - jak to udělat, co použít (termolahev)

Kdykoliv cítíte, že na vás "něco leze", přiložte lahev s horkou vodou k vašemu hrudníku. Přesně pod hrudní kostí se nachází brzlík, který vytváří T-lymfocyty, buňky, jež jsou základem obranných funkcí organismu. Teplem jejich činnost posílíte.

Koupel proti pocení nohou - jak připravit, udělat (dubová kůra, heřmánek)

Proti pocení nohou pomůže i koupel z dubové kůry a heřmánku. Připravíte si ji z 30-40 g sušené dubové kůry na 2 l vody, nasypete kůru do vody, přivedete k varu a vaříte 5 minut. Pak přidáte 25 g heřmánku, necháte projít varem a na 5 minut odstavíte.

Číst dál: Koupel proti pocení nohou - jak připravit, udělat (dubová kůra, heřmánek)

Astma, pitná kúra na astma - jak udělat, připravit (křen, mléko, med)

Pokud jste astmatik, může vám ulevit křenové mléko. Potřebujete 250 ml rostlinného mléka, 1 lžíci najemno nastrouhaného křenu a 1 lžičku medu. Všechny uvedené přísady smíchejte dohromady a vařte 3 minuty.

Číst dál: Astma, pitná kúra na astma - jak udělat, připravit (křen, mléko, med)

Inhalace na ucpané dýchací cesty, při nastuzení, rýmě - jak udělat, připravit (křen, jablko, voda)

Proti nastuzení a pro uvolnění dýchacích cest výborně účinkuje inhalování, třeba křenová inhalace. Potřebujete  2 lžíce nastrouhaného křenu, 2 lžíce nastrouhaného jablka, 0,5 litru vroucí vody.

Číst dál: Inhalace na ucpané dýchací cesty, při nastuzení, rýmě - jak udělat, připravit (křen, jablko, voda)

Obklad na bércové vředy - jak připravit, udělat (brutnák)

Bércové vředy pomazávejte olejem ze semen z brutnáku. Ten asi sami vyrábět nebudete. Lépe je ho koupit. Sami si ale můžete udělat obklady z odvaru brutnáku. Hrst sušeného brutnáku hodíte do hrnce s vroucí vodou, chvíli povaříte a necháte odstát.

Číst dál: Obklad na bércové vředy - jak připravit, udělat (brutnák)

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny