Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nejnovější rada ve webu:

► Bylinný sirup na nemoci ledvin, podporu trávení - příprava, suroviny, ingredience

Léčivý sirup z červených jeřabin při nemocech ledvin a na podporu trávení: Cerstvé sladkoplodé jeřabiny opereme a odšťavíme. Pokud nemáme odšťavovač, stačí plody pomlít na masovém mlýnku či rozmixovat a pak vylisovat přes plátěný sáček. Získanou šťávu smícháme s cukrem či medem v poměru 1: 1 a pomalu povaříme do zhoustnutí. Podáváme 3-4 lžičky denně

► Léčivý kompot na nemoci srdce, cév (kardiovaskulární choroba) a na posílení organismu - příprava, suroviny

Léčivý kompot z černých jeřabin: 1 kg dobře omytých čerstvých jeřabin + 750 g cukru. Vše smícháme a uskladníme v malých skleničkách v chladnu. Nevaříme. Pro celkové posílení organismu (rekonvalescence)   a při srdečních a cévních nemocích (kardiovaskulární potíže)   jíme 2 lžíce kompotu v 250 g bílého jogurtu nebo kefíru 1x denně 6 dnů v týdnu po dobu 3-6 týdnů.

► Přírodní prevence - chřipka, infekce, nemoci srdce, posílení imunity (rakytníkový med)

Rakytníkový med jako prevence proti chřipce a infekčním nemocem, srdečním nemocem a pro zvýšení imunity: Zralé bobulky rakytníku opereme studenou vodou a smícháme s kvalitním medem. Pojídáme po lžičkách přes zimu kvůli vitamínům. Komu vadí tvrdá semínka, může s medem smíchat jen vylisovanou šťávu. Užívá se obvykle 1 lžíce denně jako prevence, především v období chřipkových epidemií.

► Posílení imunity, nemoci očí, rekonvalecence - byliny, bylinky, alternativní přírodní léčba (rakytník)

Sušené rozemleté plody rakytníku pro zvýšení imunity, při rekonvalescenci a očních nemocech: Prášek podáváme ráno a v poledne po 1 lžičce a zapijeme vodou.

► Přírodní léčba - popáleniny, omrzliny, rány, deprese, nádory (rakytníkový olej)

Rakytníkový olej lisovaný ze semen (Oleum hippophae) zevně na kožní onemocnění, popáleniny a omrzliny, na lepší hojení ran a vnitřně jako lék protinádorový a protidepresivní. Podáváme 4x denně po malých lžičkách, při zevním ošetření aplikujeme 2-3x denně.

► Bylinná koupel na uklidnění nervů, relaxaci a proti bolesti svalů - složení, byliny, bylinky, alternativní léčba

Koupel z dobromysli na uklidnění nervů a bolesti: 200 g nati dobromysli + 100 g máty peprné + 100 9 nati řebříčku + 50 g nati třezalky + 50 g květu heřmánku. Spaříme 2 litry vroucí vody a necháme louhovat přikryté 30 minut. Pak scedíme a vlijeme do připravené koupele, která by neměla přesáhnout teplotu 37 C dobu 20 minut. Z nálevu pouze z 300 g dobromysli připraveného stejným způsobem získáme koupel posilující.

Číst dál: ► Bylinná koupel na uklidnění nervů, relaxaci a proti bolesti svalů - složení, byliny, bylinky,...

► Bylinný olej na bolest zubů, bolesti hlavy, rýmu - byliny, bylinky, alternativní léčba (dobromysl, oregano)

Éterický olej z byliny oregano neboli dobromysl při rýmě, bolestech zubů a hlavy: Při rýmě a bolení hlavy vdechujeme vůni ze 2 kapek oleje nakapaného na čistý kapesník nebo vůni sušených rozdrcených listů, při bolestech zubů nakapeme 2-3 kapky oleje na zub nebo žvýkáme čerstvou či suchou rostlinu oregana.

► Nepravidelná menstruace, zácpa, kašel, potíže s dýcháním - byliny, bylinky, léčba (bylinný prášek)

Prášek z dobromysli s medem pro upravení menstruace a stolice, zmírnění kašle a zlepšení dýchání: Sušenou dobromysl neboli oregano pomeleme nebo nasucho rozmixujeme na prášek a smícháme ho s kvalitním medem. Užíváme 1 malou lžičku odpoledne mezi obědem a večeří.

► Červený ocet do salátů a na péči o vlasy, kůži - příprava, výroba, složení, suroviny

Voňavý červený ocet: Do skleněné lahve napěchujte okvětní lístky růží, 3 stonky kvetoucí levandule a větvičku rozmarýnu. Láhev červeného vinného octa mírně zahřejeme  ve vodní lázni a pomalu nalijeme přes trychtýř do připravené lahve s bylinkami, až budou zcela potopené. Necháme vylouhovat 2 týdny, pak můžeme rostliny vyndat a nahradit několika čerstvými větvičkami pro ozdobu.

Číst dál: ► Červený ocet do salátů a na péči o vlasy, kůži - příprava, výroba, složení, suroviny

► Růžový med, med z růží - recept, účinky (posílení jater, plic, nervů)

Růžový med, tedy med z okvětních lístků růže posilující plíce, játra a nervy: 30 g čerstvých či sušených květů zalijeme 250 ml vroucí vody a necháme louhovat 24 hodin. Potom přecedíme a smícháme s 1 kg medu.   Užíváme po lžičkách podle potřeby. Med v malém množství uklidňuje, ve větším naopak povzbuzuje.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny