Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Rozmarýnový ocet na posílení organismu - jak připravit, udělat (rozmarýn, pepř, česnek, hořčičné semínko, vinný ocet)

Rozmarýnový ocet působí na celkové posilnění. Deset lžic rozmarýnových lístků, několik zrnek pepře, 2 oloupané stroužky česneku a 1 lžíci hořčičných semínek vložíme do vhodné velké láhve a přelijeme 1 l bílého vinného nebo jablečného octa. Směs necháme stát 2-4 týdny v kuchyni (při teplotě asi 20-25 C) a během této doby ji občas promícháme dřevěnou lžící.

Číst dál: Rozmarýnový ocet na posílení organismu - jak připravit, udělat (rozmarýn, pepř, česnek, hořčičné...

Pelyňkový ocet na žlučník, potíže se žlučníkem - jak připravit, udělat (pelyněk, vinný ocet, citron)

Pelyňkový ocet povzbuzuje žlučník. Dvě snítky sušeného pelyňku umístíme do láhve, přidáme šťávu z 1/2 citronu a přelijeme 1 l bílého vinného octa. Láhev odstavíme na 3 týdny na chladné místo. Po této době bude chuť pelyňkového octa plně rozvinutá.

Meduňkový ocet pro zklidnění organismu - jak připravit, udělat (meduňka, ocet)

Meduňkový ocet se dá používat i večer, má zklidňující účinky. Čerstvě natrhané meduňkové stonky i s listy a květy trochu pomačkáme a vložíme do čisté nádoby. Přelijeme mírně zahřátým octem tak, aby byly veškeré natě zakryté. Nádobu uzavřeme a postavíme na slunné místo. Během louhování, které trvá asi 2 týdny, denně protřepáváme

Číst dál: Meduňkový ocet pro zklidnění organismu - jak připravit, udělat (meduňka, ocet)

Ožankový ocet na revma, revmatismus - jak připravit, udělat (ožanka, ovocný ocet)

Ožankový ocet se hodí na mazání při revmatických potížích. Jednu hrst usušené ožanky rozemneme na prášek. Naložíme do 1/2 litru ovocného octa a necháme dva týdny odstát.

Koprový ocet proti nadýmání, při problémech se spánkem - jak připravit, udělat (kopr, vinný ocet)

Koprový ocet působí proti nadýmání a při problémech se spánkem. Do hezké láhve vložíme pár snítek kopru nebo koprová semínka (případně obojí) a zalijeme vinným octem. Přibližně po dvou týdnech již můžeme ocet používat podle potřeby. Přitom musíme mít na paměti, že jeho chuť je s postupem času stále intenzivnější.

Fialkový ocet na krevní tlak - jak připravit, udělat (fialky, vinný ocet)

Fialkový ocet stabilizuje krevní tlak. Asi 1 hrst okvětních lístků dáme do láhve a zalijeme dobrým vinným octem. Láhev poté uzavřeme a necháme stát nějakou dobu na světlém místě. Přibližně po 2 týdnech ocet můžeme používat. Lístky můžeme buď odfiltrovat, anebo ponechat v octě. Fialkový ocet se dobře hodí ke všem salátům, ale zředěný se dá pít také jako nápoj.

Číst dál: Fialkový ocet na krevní tlak - jak připravit, udělat (fialky, vinný ocet)

Želé z jedlového jehličí na průdušky, onemocnění průdušek - jak udělat připravit (jedlové výhonky, cukr, voda)

Želé z jedlového jehličí působí preventivně proti onemocnění průdušek, obzvlášť u dětí. Do 1 l vody přidáme tolik jedlových výhonků, kolik se jich tam vejde. Vaříme je, dokud úplně nezměknou. Poté výhonky procedíme přes lněné plátno.

Číst dál: Želé z jedlového jehličí na průdušky, onemocnění průdušek - jak udělat připravit (jedlové...

Fenyklový ocet proti křečím, na uvolnění - jak připravit, udělat (vinný ocet, bílé víno, fenykl, kopr)

Fenyklový ocet uvolňuje křeče a uklidňuje. 3/4 l bílého vinného octa promícháme s 1/4 l dobrého bílého vína. Přidáme dvě lžíce čerstvé fenyklové natě nebo pokrájené fenyklové hlízy a několik květenství kopru. Vše mírně zahřejeme, poté přelijeme do vhodné uzavíratelné nádoby a necháme několik týdnů louhovat.

Číst dál: Fenyklový ocet proti křečím, na uvolnění - jak připravit, udělat (vinný ocet, bílé víno, fenykl,...

Bukvicový ocet na bolest, proti bolesti - jak připravit, udělat

Bukvicový ocet léčí a tiší bolest.

Bukvicový ocet - příprava: Byliny a koření vložíme do kameninového hrnce a přelijeme 1 l převařeného horkého vinného octa. Hrnec zavážeme a postavíme na dva týdny do chladu. Poté ocet scedíme a přelijeme do lahví, které dobře uzavřeme.

Číst dál: Bukvicový ocet na bolest, proti bolesti - jak připravit, udělat

Bezový ocet na močový měchýř, ledviny, dobrý krevní obraz - jak připravit, udělat (bezové květy, vinný ocet)

Bezový ocet působí na ledviny, močový měchýř a dobrý krevní obraz. Čerstvě natrhané čisté bezové květy vložíme do vhodné láhve a přelijeme vinným octem. Po 14 dnech v teple ocet přecedíme, nalijeme do lahví a dobře uzavřeme. Ocet můžeme stejným způsobem vyrábět z bezových bobulí či ostružin.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny