Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Jarní únava, únava organismu - povzbuzující koupel (meduňka)

Po namáhavém dni nebo dlouhé cestě autem vás osvěží meduňka. Stačí do teplé vody (pozor, příliš teplá voda vás unaví, nikoli povzbudí) nalít meduňkový čaj nebo jenom vložit lístky meduňky. A pak už jen relaxovat.

Jarní únava, únava organismu - povzbuzující koupel (tymián)

Potřebujete povzbudit, cítíte se vyždímaní a unavení? Zkuste osvěžující koupel z tymiánu - celkově povzbuzuje fyziologické funkce organismu. Kromě toho je bylinka účinná na případné kožní obtíže, rány a vředy. Má velmi příjemnou vůni, což už samo o sobě bude znamenat podstatné zlepšení vaší nálady. Na koupel potřebujete dvě stě gramů tymiánu, z něhož připravíte odvar: bylinku zalijte studenou vodou a vařte asi deset až patnáct minut, poté odvar sceďte, nalijte do vany a doplňte vodou.

Číst dál: Jarní únava, únava organismu - povzbuzující koupel (tymián)

Jarní únava, únava organismu - povzbuzující koupel (rozmarýn)

Cítíte únavu a potřebujete povzbudit? Zkuste rozmarýnovou koupel - zaručeně vás probere už ta nádherná vůně, jaká se poline z vany. Na takovou aromatickou koupel, jež bude zároveň stimulovat i pokožku, použijte padesát gramů rozmarýnu, které necháte projít varem ve dvou litrech vody. Nechte patnáct minut odstát a nalijte do vany, samozřejmě doplňte vodu klidně až po okraj.

Číst dál: Jarní únava, únava organismu - povzbuzující koupel (rozmarýn)

Jarní únava, únava organismu - posilující nápoj - jak připravit, udělat (křen, červené víno)

Křen zažene jarní únavu spolehlivě - připravte si nápoj, který je skutečně silný a nabitý potřebnými vitamíny. Bud' každý den vylisujte šťávu z pětadvaceti až padesáti gramů křenového kořene, samozřejmě čerstvého, nebo si pětadvacet až pětasedmdesát gramů kořene naložte do půllitru červeného vína (nejlépe značkového a suchého). Denní dávku šťávy prostě vypijte, macerát z červeného vína užívejte po lžičkách.

Číst dál: Jarní únava, únava organismu - posilující nápoj - jak připravit, udělat (křen, červené víno)

Jarní únava, únava organismu - co jíst proti potížím

Určitě znáte jarní únavu. Jako pomoc babské rady doporučují zelí, křen a česnek. A také naklíčená obilná zrna.

Hubnutí, pročištění organismu, omlazení - co jíst (recept)

Znáte hollywoodský recept na zhubnutí a omlazení? Mohlo by se zdát, že nemá nic společného s babskými radami, ale jste na omylu - tento recept můžete použít nejen jako dietní předpis na zhubnutí, ale také na pročištění organismu. V tři čtvrtě litru vody uvařte dvě až tři brambory a půlku celeru se solí a kmínem. Když je zelenina měkká, rozmačkejte ji na talíři vidličkou.

Číst dál: Hubnutí, pročištění organismu, omlazení - co jíst (recept)

Nervozita, bolest hlavy - jak, čím pomoci, zmírnit (levandulový olej, sádlo)

Levandulovým olejem přemůžete nervozitu a bolest hlavy, stačí lehce potírat spánky nebo masírovat krk. Pozor na kupované éterické levandulové oleje, mohou obsahovat chemické látky! Proto je neaplikujte přímo na kůži, spíše nakapejte pár kapek do domácího nesoleného sádla či indulony a touto mastí spánky masírujte nebo potírejte.

Deprese, smutek, nervozita - jak, čím pomoci, zbavit se, jíst (jogurt, skořice)

Jogurt ochucený skořicí je skvělým povzbuzovačem dobré nálady. Kromě toho, že si na této kombinaci pochutnáte a bude vám příjemně vonět, můžete si takovou svačinku započítat do takzvané vnitřní kosmetiky.

Deprese, smutek, nervozita - jak, čím pomoci, zbavit se (bazalka)

Náladu povzbudí bazalka. Pokud ji pěstujete v truhlíku jako kuchyňskou bylinku, zkuste si přivonět - a nezapomeňte se zhluboka nadechnout. Jestliže nevystačíte s truhlíkem,
kupte si éterický olej - koncentrovaná silice bazalky má skoro zázračné antidepresivní účinky. A stačí jen málo: vdechovat vůni z aromalampy nebo přidat deset až patnáct kapek do teplé koupele.

Vysoký krevní tlak - co jíst pro snížení (česnek)

S vysokým krevním tlakem si dokáže poradit také česnek. Česnek totiž umí jednu věc dokonale, a tou je mírné rozšiřování cév. Tím se snižuje krevní tlak a zlepšuje krevní oběh. Proto bez ohledu na charakteristický pach česneku nezapomeňte na prastarou babskou radu - čas od času nakrájet stroužek na plátky, položit je na chleba s máslem a to celé sníst.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny