Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Klimakterium, přechod - jak, čím zmírnit příznaky, potíže, nervozitu (střídavé koupele nohou)

Střídavé koupele nohou mohou odstranit neklid a nervové rozladění v době klimakteria. Koupele nohou lze aplikovat v podobě kúry vždy každý druhý den. Do dvou vysokých vaniček na koupání nohou nalijeme vodu: do jedné nádoby 38 až 40 C teplou a do druhé s teplotou kolem 10 C. Do každé této koupele lze ještě přidat plnou hrst chmelových
šištic.

Číst dál: Klimakterium, přechod - jak, čím zmírnit příznaky, potíže, nervozitu (střídavé koupele nohou)

Klimakterium, přechod - jak, čím zmírnit příznaky, potíže (senné květy)

Koupel se sennými květy představuje výborný doplněk vnitřně používaných domácích léčivých prostředků. Hotové přísady lze zakoupit v lékárně. Jejich použití je uvedené na obalech.

Klimakterium, přechod - jak, čím zmírnit příznaky, potíže (éterické oleje)

Éterické cypřišové oleje mohou při potížích v klimakteriu pomoci. Koupel si můžeme obohatit 5 až 8 kapkami éterického oleje, ale můžeme jej také použít i po každodenním sprchování. Smícháme 4 kapky cypřišového oleje se 2 polévkovými lžícemi sójového oleje a namasírujeme si s ním celé tělo od hlavy až k patě.

Nadměrná aktivita, hyperaktivita před menstruací, menzes - jak, čím zmírnit, zbavit se (fenyklová polévka)

Krátce před začátkem menstruace jsou mnohé ženy přímo posedlé činností. Proti této hyperaktivitě pomáhá fenyklová polévka: Po 25 g květů levandule a prvosenek se smíchá s 10 g fenyklových a badyánových semen, spolu se 40 g kořenů anděliky a 1 drcenou tyčinkou skořicové kůry. 2 polévkové lžíce sušených přísad dáme do 1 litru vody a povaříme spolu s 1 čerstvou fenyklovou pseudohlízou (složené dužnaté pochvy listových řapíků).

Číst dál: Nadměrná aktivita, hyperaktivita před menstruací, menzes - jak, čím zmírnit, zbavit se (fenyklová...

Opožděná, zpožděná menstruace, menzes - jak, čím pomoci (bylinná polévka)

Teplou polévku z bylin doporučoval již páter Kneipp všem ženám, u kterých se menstruace dostavuje opožděně. 1 stonek rozmarýnu, 2 větvičky tymiánu, 12 listů mochny husí, 8 stonků petržele, 1 stonek libečku a 8 listů jitrocele kopinatého dáme do 1 litru vody. K tomu přidáme ještě 2 čajové lžičky mořské soli a ovocného cukru, dále 1/2 čajové lžičky kyseliny citronové.

Číst dál: Opožděná, zpožděná menstruace, menzes - jak, čím pomoci (bylinná polévka)

Opožděná, zpožděná menstruace, menzes - jak, čím pomoci (sirup z cukrové řepy)

Sirup z cukrové řepy má pomáhat při opožděné menstruaci. Uvaříme 1 čerstvou bulvu cukrovky do měkka. Pak ji vyjmeme z hrnce a vodu necháme dále tak dlouho vařit, až zhoustne na sirup. Sirup pijeme až čtyřikrát denně po 1 šálku.

Bolesti, křeče před menstruací - léčivá koupel - jak udělat, připravit (řebříček)

Koupel z řebříčku přináší značnou úlevu při křečovitých ženských bolestech. Pro celkovou koupel vezmeme 50 až 75 g sušeného řebříčku, který přelijeme 1 litrem vařící vody. Rebříček necháme 10 minut vyluhovat a potom jej scedíme. Získanou tekutinu pak přidáme do vody koupele. Pro sedací koupel postačí výluh asi z 25 g řebříčkové natě.

Číst dál: Bolesti, křeče před menstruací - léčivá koupel - jak udělat, připravit (řebříček)

Bolest prsů při menstruaci - jak, čím ulevit, pomoci (andělika, měsíček)

Oleje z kořenů anděliky a květů měsíčku  zmírňují nepříjemné napětí prsů. Oleje lze zakoupit v lékárnách. Několik kapek jednotlivých olejů se lehce vmasíruje do pokožky.

Zevní opruzeniny pochvy, genitálií - jak, čím léčit, ulevit (tvaroh)

Proti zevním opruzeninám pochvy může pomoci i tvaroh. Na dámskou vložku naneseme vrstvu plnotučného tvarohu na tloušťku nože. Jakmile tvaroh oschne, vložku vyměníme. Tento postup mohou použít i zaměstnané ženy.

Bolest v podbřišku, výtok, zánět v pochvě - jak, čím pomoci (bylinné oplachy genitálií)

Omývání v oblasti genitálií má v případě opakovaných gynekologických zánětů pochvy léčivé účinky. K tomu můžeme připravit několik heřmánkových směsí: např. na 1 díl heřmánku pravého po 1 dílu hluchavky bílé, kontryhelu nebo tymiánu.

Číst dál: Bolest v podbřišku, výtok, zánět v pochvě - jak, čím pomoci (bylinné oplachy genitálií)

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny