Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Bolesti břicha před menstruací - jak, čím ulevit (kopřivový sirup)

Na bolesti břicha spojená s blížící se menstruací, užívejte přes den po lžičkách kopřivový sirup, který si připravíte tak, že necháte kopřivovou nať macerovat 12 hodin (250 g v 1 1/2 litru vařici vody). Po scezení do ní vmíchejte  tolik práškovitého cukru, až vznikne vláčný sirup.

Bolestivá mentruace, bolest břicha při menstruaci - jak, čím pomoci (měsíček zahradní, alkohol)

Bolesti při menstruaci zaženete měsíčkem zahradním, který uvolňuje křeče. Můžete zvolit mast, obklad nebo čaj, ale nejúčinnější bude alkoholický výluh. Vyberte si pro jeho přípravu alkohol, který snesete - je však nezbytně nutné, aby to byl čistý destilát, například vodka, koňak, slivovice, eventuálně čistý líh koupený v lékárně.

Číst dál: Bolestivá mentruace, bolest břicha při menstruaci - jak, čím pomoci (měsíček zahradní, alkohol)

Bolestivá mentruace, bolest břicha při menstruaci - čaj proti potížím (řebříček, kontryhel, kokoška pastuší tobolka)

Kombinací bylin, kterou babské rady doporučují na úlevu při bolestivé menstruaci, je řebříček, kontryhel a kokoška pastuší tobolka. Vezměte po lžičce od každé bylinky a zalijte čtvrtlitrem vody. Vše krátce povařte, potom přeceďte, a když odvar vystydne, v kritické době pijte dva šálky denně.

Bolestivá mentruace, bolest břicha při menstruaci - čaj proti potížím (majoránka)

S bolestivou menstruací si dokáže poradit docela obyčejná majoránka. Vezměte jí dvě lžičky, nasypte do hrnku a zalijte vroucí vodou. Nechte odstát deset až patnáct minut, pak sceďte. Doporučuji pít při bolestech dva šálky vlažného čaje denně.

Klimakterium, přechod, návaly horka, pocení - čaj proti potížím - jak připravit, udělat (routa)

O návalech by mohly ženy v přechodu vyprávět svoje. Dokážou je trápit celé roky, několikrát denně. K jejich potlačení vyzkoušejte odvar z routy - sušenou routu přelijte studenou vodou a deset až patnáct minut vařte. Odvar sceďte. Nedejte se zaskočit, když k routě přičichnete - rostlina vydává silný, nepříjemný zápach.

Číst dál: Klimakterium, přechod, návaly horka, pocení - čaj proti potížím - jak připravit, udělat (routa)

Klimakterium, přechod, návaly horka, pocení - čaj proti potížím - jak připravit, udělat (třezalka)

Od klimakterických obtíží dokáže blahodárně ulevit třezalka tečkovaná - při pravidelném užívání se ztratí nadměrné pocení, bolesti hlavy i návaly horka. Lžíci třezalky spařte vroucí vodou a nechte pod pokličkou patnáct minut louhovat. Pak bylinku sceďte.

Číst dál: Klimakterium, přechod, návaly horka, pocení - čaj proti potížím - jak připravit, udělat (třezalka)

Klimakterium, přechod, návaly horka - čaj proti potížím - jak připravit, udělat (šalvěj)

Překonat nepříjemné tělesné pocity související s přechodem můžete pohodlně pomocí léků, ale pokud chcete zkusit přírodní cestu, pak si uvařte čaj podle této babské rady: lžíci šalvěje spařte vroucí vodou a nechte pod pokličkou patnáct minut louhovat. Pak bylinku sceďte.

Číst dál: Klimakterium, přechod, návaly horka - čaj proti potížím - jak připravit, udělat (šalvěj)

Ženské obtíže, výtok z pochvy - jak, čím pomoci (jogurt, kefír)

S ženskými obtížemi, zejména bílým výtokem nebo opakujícími se infekcemi, si dokáže poradit bílý jogurt. K aplikaci však potřebujete dětský klystýr (balónek). S jeho pomocí vpravíte hluboko do pochvy asi dva mililitry přírodního bílého jogurtu nebo kefíru.

Zánět pochvy - jak, čím pomoci, ulevit (tea tree olej)

Při zánětech pochvy nebo celého ženského pohlavního ústrojí vyzkoušejte čajovníkový olej tea tree. Na menstruační tampón nakapejte tři kapky a zaveďte ho do pochvy. Máte-li sklon k častým zánětům, zařiďte se podle této osvědčené rady též preventivně - například při koupání na neznámých místech, ve veřejných bazénech nebo též před pohlavním stykem.

Zánět pochvy - koupel proti potížím - jak připravit, udělat (jitrocel)

Jitrocelovou proceduru (nejlépe sedací koupel, eventuálně výplach) lze doporučit ženám při zánětech pochvy. A není třeba se bát předávkování nebo vedlejších účinků. Nejprve uvařte odvar z jedné až půldruhé lžíce jitrocele, které nasypete do asi půllitru vody.

Číst dál: Zánět pochvy - koupel proti potížím - jak připravit, udělat (jitrocel)

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny