Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nejnovější rada ve webu:

Různé rady jak ušetřit

Jak využít zbytky mýdla (mýdlová voda na praní)

Ukládejte zbytky mýdla do sklenice s vodou. Budete mít po ruce mýdlovou vodu na vyprání drobného prádla v ruce.

Jak ušetřit prášek a energii při praní prádla

Pokud není prádlo nadměrně zašpiněné, stačí poloviční dávka prášku, než udávají výrobci. Na běžně zašpiněné prádlo postačí teplota 40 °C nebo 60 °C, vyvářku používejte pouze výjimečně.

Jak využít prázdné lahvičky od parfémů

Nevyhazujte prázdné lahvičky od parfémů. Vložte je otevřené do šatních skříní - na dlouhou dobu je provoní.

Jak využít staré silonové punčochy, silonky

Staré nylonové punčochy nevyhazujte. Jsou dobrým prostředkem na vyleštění nakrémovaných bot nebo se jimi (po nastříhání na malé kousky) dají plnit okrasné polštáře.

Jak to udělat, aby vyschlé fixy opět psaly (ocet)

Vyschlé fixy budou zase psát, namočíte-li hrot do octa. Ještě lepší je sundat kryt a kápnout trošku octa dovnitř fixy.

Jak navrátit ztvrdlému tenisovému míčku pružnost a tvar (trouba)

Ztratí-li tenisový míček svou pružnost, vložte jej na 4 hodiny do trouby nastavené na nejnižší teplotu. Získá svůj původní tvar i pružnost.

Jak využít vymačkané půlky citronu (gril)

Vymačkané půlky citronu nevyhazujte do odpadků, nechte je usušit na sluníčku a poté použijte při zapalování grilu - položte je na grilovací uhlí, za pár minut se gril příjemně provoní.

Jak ustřihnout správnou velikost balícího papíru při balení dárku (stuha)

Chcete-li šetřit papír při balení dárků a neodstřihnout zbytečně příliš velký kus, můžete si pomoct jednoduchým trikem: délku a šířku knihy, parfému či CD zjistíte, když předmět ovinete dárkovou stuhou. K mírám, které získáte, přidejte 3 cm a získáte správný rozměr papíru.

► Domácí gel na nádobí - - recept, postup, návod, příprava, suroviny, ingredience

Vyrobte si domácí gel na nádobí s vůní bylinek, který odmašťuje a rozpouští vodní kámen. Postup a dávkování přesně dodržte, aby se mýdlo nesráželo a přípravek měl gelovou konzistenci.

Prostředek na mytí nádobí - příprava: Mýdlo nastrouhejte najemno a pomalu ho rozpouštějte v horké vodě. Když je zcela rozpuštěné, přidejte lžíci octa. Přidejte lžičku  sody na praní a míchejte, dokud není zcela rozpuštěná.

Číst dál: ► Domácí gel na nádobí - - recept, postup, návod, příprava, suroviny, ingredience

► Univerzální bylinkový čistič - výroba, postup

Ocet má dezinfekční účinky, odstraňuje plísně, zápach a mastnotu. Použijte ho k výrobě prostředku, který můžete použít při mytí nádobí, čištění koupelny či pro odstranění plísně.

Univerzální bylinkový čistič - příprava: Ocet nalijte do velké sklenice nebo uzavíratelné nádoby. Bylinky rozemněte nebo rozdrťte v hmoždíři, aby se z nich uvolnily silice, a přidejte je k octu. Láhev uzavřete a nechte pět dní luhovat.

Číst dál: ► Univerzální bylinkový čistič - výroba, postup

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny