Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Různé rady jak ušetřit

Tekutý písek na vany, umyvadla, dřezy a nerezové spotřebiče - jak připravit, udělat (soda, kastilské mýdlo, glycerin, citronový esenciání olej)

Tekutý písek na vany, umyvadla, dřezy a nerezové spotřebiče: v misce smíchejte 125 g jedlé sody s 5-6 kávovými lžičkami tekutého kastilského mýdla (mýdlo na bázi olivového oleje), 1 lžičku glycerinu a pár kapek např. citronového esenciálního oleje.

Číst dál: Tekutý písek na vany, umyvadla, dřezy a nerezové spotřebiče - jak připravit, udělat (soda,...

Sprej na plíseň - jak vyrobit, udělat (borax, hřebíčkový esenciální olej, tea-tree olej)

Sprej na plíseň: v rozprašovači rozpusťte 250 ml teplé vody, 2 lžičky boraxu, přidejte 10 kapek hřebíčkového esenciálního oleje a 1 polévkovou lžíci esenciálního oleje tea-tree a dobře protřepejte. Sprej nastříkejte na místa náchylná k plesnivění a nechte uschnout (neomývejte).

Číst dál: Sprej na plíseň - jak vyrobit, udělat (borax, hřebíčkový esenciální olej, tea-tree olej)

Písek na choulostivé plochy v kuchyni - jak připravit, udělat

Písek na choulostivé plochy v kuchyni: v mlýnku jemně umelte 50 g mýdlových vloček, smíchejte se 150 g plavené křídy, 80 g jedlé sody a 5 kapkami citronového oleje. Směs naplňte do sklenice se šroubovacím uzávěrem a důkladně protřepejte. Takto připravené čistidlo vydrží až 8 měsíců, pak ho musíte vyrobit znovu.

Papírový obal na vajíčka - jak, k čemu použít (baňky)

Papírový obal na vajíčka je ideální úložné místo pro křehké vánoční baňky a jiné ozdoby.

Kontaktní čočka na koberci nejde najít - jak, čím pomoci (punčocha, vysavač)

Když vám kontaktní čočka spadne a nemůžete ji najít, vezměte nylonovou punčochu a nasaďte ji na ústí trubice vysavače. Až ji vyluxujete, čočka zůstane na punčoše.

Houbičky na úklid zašlé, tvrdé - jak to udělat, co použít, aby se daly dále používat (horká voda, olivový olej)

Houby a houbičky používané při úklidu ztvrdly a zašly. Vložte je do lázně s horkou vodou a dvěma lžícemi olivového oleje a pár hodin je tam nechte. Pak je důkladně properte v mycím prostředku na nádobí.

Staré utěrky - jak využít, použít

Kuchyňské utěrky trochu vybledly a už nejsou, co bývaly? Přeložte je napolovic, připevněte okraje k sobě a prošijte je vodorovně na stroji od rohu k rohu. A máte pevný a přitom měkký hadr na úklid.

Staré ručníky - jak, využít, použít (malé ručníky)

Z dosloužilých froté ručníků můžete ušít malé ručníčky pro hosty. Rozstříháte ručník na obdélníky tak, aby na nich nebyly části vybledlé nebo prodřené. Bleskově je na šicím stroji olemujte a na lemy, třeba i jen na dva konce, našijte barevnou atlasovou stužku.

Stará hedvábná látka - jak využít, použít (leštění)

Hedvábnou látku, kterou musíte vyřadit, protože se zničila praním nebo už prostě dosloužila, rozstříhejte na různě velké kusy a uchovejte si je, protože hedvábí je výborné na leštění a oprašování dřevěného nábytku jak lakovaného, tak voskovaného.

Staré ubrusy - jak využít, použít (prostírání)

Použijte nově staré ubrusy. Když je nastříháte na obdélníky a zapošijete okraje, mohou vám posloužit jako set prostírání na snídani nebo nedělní piknik.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny