Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Kůže, pleť, vlasy, nehty

Dezinfekce hlavy, pokožky hlavy - jak to udělat, co použít (vodka)

Přilijte panáka do láhve šampónu - dezinfikujete tak pokožku hlavy a vlasy lépe zbavíte nečistot a toxinů.

Provizorní pleťová voda - co použít (vodka)

Vodka jako provizorní pleťová voda odstraní nečistoty a mastnotu a stáhne póry.

Odřeniny, špatně se hojící rány, záněty - jak, čím pomoci (heřmánek)

Nálev pravého heřmánku se uplatní obzvláště dobře u odřenin a špatně se hojících ran a zánětů. 2 čajové lžičky heřmánkových květů  přelijeme 1/4 litrem vařící vody, ponecháme 10 minut vyluhovat a pak scedíme. Kousek vaty nebo obvazového mulu ponoříme do nálevu a pak ihned položíme na bolavé místo a obvážeme obinadlem.

Číst dál: Odřeniny, špatně se hojící rány, záněty - jak, čím pomoci (heřmánek)

Padání vlasů u mužů - jak, čím pomoci (hovězí lůj, huspenina)

Proti padání vlasů má pomáhat hovězí lůj a huspenina. Ke kousku hovězího masa přidáme 1 telecí nožku. Obojí vaříme v neslané vodě tak dlouho, až se všechny kosti od masa oddělily a zdrsněly. Vývar scedíme, dokud je teplý, jinak želíruje. Pak vyjmeme kosti (zbytky masa upotřebíme třeba na knedlíčky). Jakmile vývar vychladne, oddělíme tukovou vrstvu vcelku jako plát a zbavíme pod tekoucí, ledově studenou vodou všech zbytků huspeniny. Hovězí lůj užíváme k natírání hlavy. Huspeninu přimícháváme ráno a večer po polévkových lžičkách do jídla.

Opruzení u kojenců, batolat - mast na opruzeniny - jak udělat, připravit (med, rybí tuk)

Opruzení se u kojenců a batolat, i při maximální péči při přebalování, občas objeví. Dosti často je zadeček bolavý - nebo se dokonce objeví nepříjemné zanícení pokožky, jako důsledek dření plen. Med je léčivý prostředek pocházející přímo z pokladnice našich babiček. Smícháme med a rybí tuk stejným dílem. Tuto směs natíráme na bolavá místa kojencovy pokožky.

Ekzém u kojenců - obklad proti potížím - jak udělat, připravit (heřmánek)

Choroby pokožky se mohou objevovat i u kojenců. Napřed je třeba zjistit, zda dítě netrpí nějakou alergií. Teprve pak můžeme nasadit osvědčený domácí prostředek, kterým je heřmánek. Zevně použitý napomáhá k rychlejšímu hojení ekzémů a kožních vyrážek. 3 polévkové lžíce heřmánkových květů se spaří 1/4 litrem vařící vody a ponechá 10 minut vyluhovat.

Číst dál: Ekzém u kojenců - obklad proti potížím - jak udělat, připravit (heřmánek)

Tvarohový obklad, zábal při popálení pokožky od slunce, vyrážkách, svědění - jak udělat, připravit

Při pokožce podrážděné od slunce, alergiích nebo vyrážkách se osvědčuje aplikace tvarohového obkladu a zábalu. Pálení a svědění se zmírňuje a zarudnutí rychle odeznívá.
Při ošetření větších ploch pokožky se dobře uplatňují tvrdší, vrstvené druhy tvarohu. Nanášejí se na postižená místa v tlusté vrstvě a přikryjí se lehce navlhčenou látkou.

Číst dál: Tvarohový obklad, zábal při popálení pokožky od slunce, vyrážkách, svědění - jak udělat, připravit

Lupy ve vlasech, hlavě - jak, čím odstranit, zbavit se (žloutek)

Máte lupy? Promasírujte si hlavu čerstvým našlehaným žloutkem a pak omyjte horkou vodou.

Kuří oko, oka - jak, čím pomoci (vinný ocet, česnek)

Trápí vás kuří oka? Nechte macerovat v dobrém vinném octě několik oloupaných stroužků česneku, až úplně změkne. Pak jej přikládejte rozmělněný i s vodičkou, v níž se maceroval, na postižená místa.

Kuří oko, oka - jak, čím pomoci (cibule)

Na kuří oka přikládejte vždy na noc oloupanou (ale nepokrájenou) menší opečenou cibuli.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny