Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Kůže, pleť, vlasy, nehty

Vlasy mastné, mastící se - jak, čím pomoci (kefír, šampon)

Nejúčinnějším přírodním prostředkem na mastné vlasy je kefír. Vlasy namočte, vetřete do nich kefír, zabalte je do ručníku a nechte působit asi půlhodiny. Poté umyjte šamponem na mastné vlasy.

Vlasy poškozené, zničené - jak, čím pomoci, vyživit (aloe)

Nejenom s poraněním kůže, ale i s poškozenými vlasy si poradí aloe. Uřízněte z rostliny list, podélně ho rozřízněte a šťávu naneste na vlhké vlasy. Po třiceti až pětačtyřiceti minutách působení důkladně opláchněte.

Vlasy suché, přesušené, lámavé, zničené - jak, čím vyživit (majonéza)

Na přesušené nebo i zničené vlasy (například trvalou nebo barvením) platí majonéza. Skvělých účinků dosáhnete, když si ji připravíte doma ze žloutků a oleje. Vlasy navlhčete, naneste majonézu a hlavu zabalte do igelitu. Po půlhodince důkladně spláchněte, umyjte šampónem a ošetřete zvlhčujícím prostředkem.

Vlasy suché, přesušené, lámavé - jak, čím vyživit (bílý jogurt, majonéza)

Přesušené vlasy - třeba od sluníčka, dlouhodobého užívání kulmy nebo příliš horkého fénování - spraví bílý jogurt. Smíchejte ho napůl s majonézou, směs naneste na vlasy a nechte půl hodinky pod igelitem působit. Pak vlasy důkladně spláchněte a umyjte šampónem na suché nebo poškozené vlasy.

Pomalý růst vlasů - jak, čím urychlit (vanilka, nové koření)

Rostou vám vlasy pomalu? Pokud toužíte po novém účesu, může to být nepříjemná komplikace. Zkuste si připravit odvar ze dvou lžic vanilky a lžíce nového koření. Vše asi deset minut vařte v půllitru vody. Denně byste měli tohoto "urychlovače" spolknout dvě lžíce.

Číst dál: Pomalý růst vlasů - jak, čím urychlit (vanilka, nové koření)

Vlasy mastné, mastící se - jak, čím pomoci (kefír)

Na mastné vlasy platí kefír. A je to skvělý kondicionér! Jednoduše ho vetřete do vlhkých vlasů a klidně ho vmasírujte i do pokožky. Hlavu pak zabalte na půl hodiny do ručníku a nakonec umyjte vlasy šampónem pro mastné vlasy. Závěrem nezapomeňte vlasy opláchnout kyselou vodou.

Vlasy lesklé, zdravé - zábal na vlasy - jak udělat, připravit (koňak, žloutek)

Nádherně lesklé vlasy nejsou jen výsadou těch, jejichž porost hlavy je mimořádně kvalitní - můžete je mít i vy. Babská rada doporučuje smíchat koňak s vaječným žloutkem a po umytí směs vetřít do vlasů. Samozřejmě je pak musíte důkladně propláchnout vlažnou vodou.

Číst dál: Vlasy lesklé, zdravé - zábal na vlasy - jak udělat, připravit (koňak, žloutek)

Vypadávání vlasů - jak, čím zabránit, zamezit (kopřiva)

Odvar z kopřivy vrátí vlasům lesk, a kromě toho omezí i jejich vypadávání. Vezměte sto gramů suchých listů a společně se lžící octa je povařte v litru vody. Nálev sceďte a po vychladnutí použijte jako vlasovou koupel. Neoplachujte ho!

Přírodní tužidlo na vlasy - jak to udělat, co použít (pivo)

Vlasy jednoduše ztužíte pomocí piva - a nebojte se, pivní vůně se z nich linout určitě nebude. Po umytí vlasy přelijte asi čtvrtlitrem piva a už je neoplachujte.

Vlasy svěží, pružné, pevné - jak to udělat, co použít (petržel)

Vlasy osvěžíte nálevem z petržele, která na ně zapůsobí rovněž jako kondicinér, takže budou pevnější a silnější. Do plátěného sáčku dejte asi lžíci petrželové natě a sáček uzavřete. Pak ho ponořte do půllitru vody a asi dvacet minut vařte. Nálevem vlasy po umytí důkladně proplachujte.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny