Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Kůže, pleť, vlasy, nehty

Pleťová maska na suchou, zralou, vrásčitou pleť z jablek - příprava, postup

Pektin obsažený v jablkách má příznivé účinky při suché, zralé a vrásčité pleti. Nastrouhaná jablka přiložte na obličej a krk, nechte působit půl hodiny a poté smyjte. Nevyhazujte ani slupky z jablek - jejich vnitřní stranou jemně potírejte pleť.

Pleťová maska pro normální, mastnou pleť z brambor - příprava, postup

Máte-li normální nebo mastnou pleť, můžete si připravit jednoduchou masku z čerstvých brambor. Brambory oloupejte, nakrájejte na plátky a na dvacet minut přiložte na obličej. Přes ně položte navlhčený kus látky, který plátky přidrží na obličeji. Nakonec omyjte vodou.

Jak docílit stažení pórů, zjemnění pleti v obličeji (okurka)

Okurka stahuje rozšířené póry: na obličej si přiložte kousky okurky nebo jen okurkové slupky a nechte nějaký čas působit.

Pleťová voda pro mastnou pleť s rozšířenými póry (jablečný ocet, voda)

Polévková lžíce jablečného octa rozmíchaná ve sklenici vody vám poslouží jako výborná pleťová voda pro mastnou pleť s rozšířenými póry.

Jak docílit svěží pleti v obličeji (mléko)

Pleť obličeje potírejte pomocí vatového tamponu zbytky sladkého mléka. Po nějaké době mléko smyjte. Pleť bude viditelně svěžejší.

Jak vyčistit a hydratovat pleť přírodní cestou (podmáslí)

Obličej si umývejte podmáslím - mléčné fermenty zadrží v pleti vlhkost a pokožka se důkladně a zároveň šetrně vyčistí.

Jak docílit rychlého hojení vřídků na kůži, pleti (česnek)

Česnek má antibiotické vlastnosti. Zanícené vřídky na kůži pravidelně potírejte šťávou z česneku - rychleji se zahojí.

Jak zmírnit výskyt akné, pupínků v obličeji (cibulová maska)

Máte-li mastnou, k akné inklinující pleť, využijte dezinfekčního účinku cibule. Smíchejte nastrouhanou nebo šťávu z cibule s ovesnou moukou a čajovou lžičkou medu. Směs naneste na obličej a na místa, která trpí nečistotami pleti. Po dvaceti minutách smyjte masku vodou.

Jak zabránit vzniku rozšířených cévek na obličeji, nose (heřmánek, šalvěj)

Máte-li sklon k tvoření rozšířených cévek na tvářích nebo nose, přikládejte si studené obklady z heřmánku nebo šalvěje. Do vašeho jídelníčku by měly denně patřit citrony. Doprovodná látka vitaminu C, vitamin P, má stahující účinky. Máte-li citlivý žaludek, citronovou šťávu nikdy nepijte neředěnou!

Jak vyhladit pleť a dodat nahnědlý odstín (mrkev)

Mrkev vyhlazuje pleť a navic jí propůjčuje jemný nahnědlý tón. Nastrouhejte nahrubo kilogram očištěné mrkve, zavažte do kusu gázy a vložte do koupele.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny