Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nejnovější rada ve webu:

Kůže, pleť, vlasy, nehty

Přírodní tužidlo na vlasy - jak udělat, připravit (pivo)

Pivní tužidlo: Připravte si 125-250 ml piva. Pivo je od nepaměti oblíbeným prostředkem na zpevnění účesu. Pivní vůně se v krátké době vytratí. Pivo se po umytí hlavy do vlasů stejnoměrně vetře a již neoplachuje.

Přírodní tužidlo na vlasy - jak udělat, připravit (med, ovocný ocet)

Medové tužidlo: Je třeba 1 polévková lžíce medu, 250 ml destilované vody a 1 čajová lžička ovocného octa. Med se rozpustí v teplé vodě, pak se přidá ovocný ocet.

Vlasy měkké, hedvábné - Mléčný oplachovací prostředek - jak udělat, připravit (mléko)

Mléčný oplachovací prostředek pro měkké, hedvábné vlasy: Potřebujete 125 ml plnotučného mléka. Mléko vetřeme do vlasů pomocí froté žínky a necháme asi 1/4 hodiny působit. Pak vlažnou vodou spláchneme

Lepší růst vlasů - pivní oplachovací prostředek - jak udělat, připravit (pivo)

Pivní oplachovací prostředek pro lepší růst vlasů: Potřebujete 125 ml piva. Po umytí hlavy polovinu tohoto množství piva vetřeme stejnoměrně, do vlasů a necháme několik minut působit. Pak vlasy znovu důkladně omyjeme a zbylé pivo vmasírujeme. Již neoplachujeme.

Vlasy lesklé - Kopřivový ocet - jak udělat, připravit (kopřiva, ovocný ocet)

Kopřivový ocet: 1 plná hrst čerstvých kopřivových listů, 1/2 litru vody, 1/4 litru ovocného octa. Listy kopřiv zalijeme vřelou vodou, necháme pak přikryté 3 hodiny vyluhovat. Scedíme, odvar smícháme s ovocným octem a naplníme do láhve.

Číst dál: Vlasy lesklé - Kopřivový ocet - jak udělat, připravit (kopřiva, ovocný ocet)

Ocet z břízy a levandule pro všechny druhy vlasů - jak udělat, připravit (bříza, levandule, ovocný ocet, levandulový olej)

Ocet z břízy a levandule pro všechny druhy vlasů: Po 1 čajové lžičce sušených březových listů a levandulových květů, 1 litr ovocného octa, několik kapek éterického levandulového oleje. Byliny a ocet se naplní do nádoby, uzavřou a nechají 1 týden vyluhovat.

Číst dál: Ocet z břízy a levandule pro všechny druhy vlasů - jak udělat, připravit (bříza, levandule,...

Oplachovací voda pro jemné světlé vlasy - jak udělat, připravit (kopřiva, rozmarýn, heřmánek)

Posilující oplachovací prostředek pro jemné světlé vlasy: Potřebujeme po 1 vrchovaté čajové lžičce kopřivových a rozmarýnových listů a 1 čajové lžičce heřmánkových květů. Byliny přelijeme vařící vodou, necháme 10 minut vyluhovat. Přefiltrujeme. Po umytí hlavy naneseme na vlasy a již neoplachujeme.

Oplachovací voda proti mastným vlasům - jak udělat, připravit (tymián, šalvěj, přeslička, rozmarýn)

Oplachovací prostředek proti mastným vlasům: Po 1 čajové lžičce tymiánu, přesličky rolní, šalvěje a rozmarýny. Uvedené byliny přelijeme vařící vodou, necháme 10 minut vyluhovat. Přefiltrujeme. Po umytí hlavy vetřeme do vlasů a již nevymýváme.

Vlasy slabé, jemné - Hena šampon na posílení vlasů - jak udělat, připravit (vejce, rum, hena)

Hena šampon na posílení vlasů: 1 vajíčko, 1 polévková lžíce rumu, 125 ml destilované vody, 1 polévková lžíce přírodní (bezbarvé) heny. Všechny přísady řádně smícháme. Směsí protřeme vlasy a následně dobře opláchneme.

Vlasy suché - Vaječný šampon pro suché vlasy - jak udělat, připravit (žloutek, bílek, med, citronová šťáva, olej)

Vaječný šampon pro suché vlasy: Přichystáme si 2 vaječné žloutky, 1 vaječný bílek, 1 čajovou lžičku medu, šťávu z 1 citronu, 5-10 ml rostlinného oleje (např. z pšeničných klíčků). Všechny uvedené přísady důkladně smícháme, vlasy a pokožku hlavy tímto šamponem řádně namasírujeme a pak důkladně opláchneme.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny