Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Kůže, pleť, vlasy, nehty

Nehty křehké, lámavé - jak, čím zpevnit, pomoci (lněné semínko)

Proti třepení nehtů působí lněné semínko. Zalijte ho sklenkou vody a převařte, dokud nevznikne slizovitá tekutina. Do té namočte nehty asi na 10 minut. Pak je opláchněte a osušte. Nehty se zpevní a nebudou se třepit.

Nehty křehké, lámavé - jak, čím zpevnit, pomoci (želatina)

Máte nehty a křehké a lámou se vám? Připravte si želatinu podle návodu na obalu, pak v ní namáčejte nehty nebo celé ruce asi 15 minut. Ruce si poté opláchněte a osušte. Nehty budou pevnější již za 10 dní.

Nehty zašlé, zažloutlé, lámavé - jak, čím vybělit, zpevnit

Pokud máte zašlé a lámavé nehry, pomůže vám kůra z citronové šťávy. Ta nehty vybělí a zpevní.

Ruce, pokožka rukou podrážděná od saponátů, nečistot - jak čím sklidnit, pomoci (podmáslí)

Máte-li ruce podrážděné od saponátů nebo nečistot, použijte podmáslí. Namočte do něj ruce na 10 minut a stane se skoro zázrak. Pokožka bude jemná a čistá.

Pokožka, pleť hladká, krásná - jak to udělat, co použít (lněný olej)

Chcete mít krásnou hladkou pokožku? Každý den ráno snězte nalačno 1 lžičku lněného oleje. Pokud si netroufáte polknout olej jen tak, můžete ho smíchat s jablečným džusem, který pleti rovněž prospívá.

Akné, pupínky na obličeji - maska proti potížím - jak připravit, udělat (med, hrubá mouka)

Pokud si chcete pomoci od akné a pupínků na tváři, na 1 hodinu přiložte na obličej směs z 1 lžíce medu a lžíce hrubé mouky.

Akné, pupínky na obličeji - maska proti potížím - jak připravit, udělat (med, skořice)

Trápí vás akné a pupínky na obličeji? Lžíci medu a lžíci skořice smíchejte v pastu, aplikujte ji před spaním na postižená místa, přikryjte náplastí, ráno smyjte teplou vodou. Když budete směs aplikovat denně, pupínky zmizí i s kořeny.

Akné, pupínky na obličeji - kúra proti potížím - jak připravit, udělat (heřmánek)

Proti akné působí heřmánek. Spařte vodou 100 g heřmánku, po 10 minutách louhování naneste tampony na obličej a nechte 20 minut působit.

Akné, pupínky na obličeji - maska proti potížím - jak připravit, udělat (okurka, citronová šťáva, bílek)

Pokud vás trápí akné, nastrouhejte čerstvou okurku, přidejte pár kapek citronové šťávy a z 1 vaječného bílku našlehaný sníh, vše zpracujte. Směsí potřete místa, kde potřebujete, nechte působit 15 minut a pak spláchněte.

Akné, pupínky na obličeji - maska proti potížím - jak připravit, udělat (česnek, ocet, med)

Trápí vás akné? Smíchejte 2 stroužky česneku, stejné množství octu a pár kapek medu. Nechejte působit na obličeji 10 minut a pak smyjte.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny