Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Nejnovější rada ve webu:

Kůže, pleť, vlasy, nehty

Popálení od kopřiv - jak, čím zmírnit svědění, pálení (jitrocel, šťovík)

Aby byl při popálení kopřivou co nejrychleji pryč nepříjemný palčivý pocit na kůži, rozhlédněte se kolem sebe a utrhněte list jitrocele nebo šťovíku. Stačí, když některým z nich neprodleně postižené místo potřete a bolest okamžitě zmizí.

Říznutí při holení, vaření - jak, čím zastavit krvácení (med)

Drobné říznutí se nevyhne nikomu, a je jedno zda se tak stane u holení nebo při vaření večeře. Důležité je vždy ránu umýt a ideálně vydezinfikovat. Potom můžete například ránu zakápnout medem, který urychlí proces léčení, navíc až uschne, bude fungovat jako přírodní náplast.

Jizvy na kůži, pokožce - jak, čím urychlit léčbu, zmírnit viditelnost (sádlo)

Aby se jizvy rychleji léčily je dobré je promazávat. Použijte sádlo a výsledky se brzy dostaví, a to nejen díky samotnému tuku, ale také díky masírování, které je s tím spojeno. Pokud vám vadí vůně sádla, pak ho zkuste ovonět. Rozpusťte ho ve vodní lázni, přidejte bylinky a vařte přibližně hodinu. Bylinky si vyberte podle sebe, vhodná je například levandule nebo měsíček.

Pihy na obličeji, kůži - jak, čím vybělit (křen, smetana)

Nejste spokojení, že vám s prvním sluníčkem vyskáčou pihy? Zkuste přírodní bělidlo na pihy. Potřebujete 2,5 lžíce nastrouhaného křenu a 200 ml smetany. Ingredience smíchejte, vařte po dobu 3 minut a pak ještě nechejte
půl hodiny louhovat.

Číst dál: Pihy na obličeji, kůži - jak, čím vybělit (křen, smetana)

Vlasy suché, lámavé - zábal proti potížím - jak udělat, připravit (aloe)

Vlasový zábal na suché a lámavé vlasy? Po umytí vlasů si uděláme zábal z aloe vera. Pokrájený gel umixujte a vetřete do vlasů. Množství gelu závisí na délce a hustotě vlasů, pro střední délku vlasů si připravte 100-200 ml gelu.

Číst dál: Vlasy suché, lámavé - zábal proti potížím - jak udělat, připravit (aloe)

Lupy ve vlasech, hlavě - jak, čím zabránit, zamezit (aspirin, med, bílek)

Když vás trápí lupy, přidejte si do šamponu 2 aspiriny a jednou týdně si na vlasy aplikujte masku z jedné lžíce medu a jednoho bílku.

Vlasy mastné, mastící se - jak, čím pomoci, zabránit (citronová šťáva)

Pokud se vám vlasy nadměrně mastí, je dobré na ně pravidelně nanášet citronovou šťávu. Nechte působit 15 minut, poté smyjte.

Plíseň na nohou, kůži - jak, čím pomoci (soda)

Máte-li sklony k plísním nohou, po koupeli nohy a prostory mezi prsty utřete do sucha a zasypte trochou jedlé sody. Ta pohlcuje vlhkost a pomáhá tak zamezit napadení plísní, která se množí ve vlhkém prostředí. Soda nohy rovněž osvěží a zbaví zápachu.

Obklad na opary, akné, popáleniny, bodnutí hmyzem - jak připravit, udělat (aloe)

Víte, jak si udělat obklad z aloe vera na opary, akné, popáleniny, bodnutí hmyzem? Je to snadné. Stačí uříznout celý list aloe vera, omýt a zbavit ho bodlin. Vždy po několika hodinách přiložte list na postižené místo. Pokaždé odkrojte konec listu, abyste získali čerstvou šťávu.

Číst dál: Obklad na opary, akné, popáleniny, bodnutí hmyzem - jak připravit, udělat (aloe)

Omrzliny na končetinách, pokožce - jak, čím pomoci, ulevit od bolesti (jmelí, sádlo)

Jak na omrzliny? Bobulky jmelí jsou jedovaté při vnitřním požití, ale skvělé jsou na omrzliny. Bobulky se smísí s vepřovým sádlem a pak se mažou na omrzliny. Během několika dnů je omrzlina pryč.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny