Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Kůže, pleť, vlasy, nehty

► Atopický ekzém u dětí - bylinná koupel, byliny, bylinky, alternativní přírodní léčba

Koupel z květů červených jeřabin při atopickém ekzému u dětí: 2 hrsti květů čerstvých nebo sušených sbíraných dopoledne v plném květu spaříme vroucí vodou 1 litrem a louhujeme 10 minut. Pak scedíme, zchladíme studenou vodou a vlijeme do vaničky.

► Přírodní léčba hojení ran, popálenin, ran po ozařování a rakytníkový olej

Rakytníkový olej vylouhovaný ze slupek zbylých po lisování šťávy, na hojení ran a popálenin a pro tlumení následků radioaktivního ozařování: Zbytky rakytníkových plodů po odšťavení usušíme v troubě při nejnižší teplotě a pomeleme na kávovém mlýnku. Vzniklou drť vložíme do sklenice a zalijeme čistým olivovým či slunečnicovým olejem tak, aby byl olej nad drtí 2-3 cm.

Číst dál: ► Přírodní léčba hojení ran, popálenin, ran po ozařování a rakytníkový olej

► Krvácející rána - koupel, obklad z bylin, bylinek, přírodní léčba

Odvar z přesličky na koupele a obklady k lepšímu hojení krvácejících ran: Do 1 litru studené vody vložíme 6 lžic sušené sekané natě a mírně povaříme 30 minut. Scedíme a použijeme k obkladům či koupelím postižených míst podle potřeby až 3x denně.

► Lámavé, lámající nehty, posílení nehtů - byliny, bylinky, nehtová lázeň

Lázeň z přesličky obecné na lámavé nehty a pro jejich posílení: 30 g sušené či čerstvé nati přesličky povaříme 20 minut v 1/2 litru vody, scedíme a v teplém odvaru si koupeme konečky prstů.

► Posílení růstu vlasů, lesk vlasů - byliny, bylinky, babské rady, bylinný odvar, oplach

Odvar z přesličky na oplachování vlasů, pro posílení růstu a pro lesklé vlasy: Do hrnce dáme vařit 600 ml vody a přidáme asi 8 lodyh čerstvé nebo sušené přesličky, předem rozdrcené lžící. Krátce povaříme a odstavíme přikryté, necháme vylouhovat do mírného vychladnutí, až je voda vlažná. Potom scedíme a přidáme 1 lžíci jablečného octa a použijeme k opláchnutí vlasu po umytí.

Číst dál: ► Posílení růstu vlasů, lesk vlasů - byliny, bylinky, babské rady, bylinný odvar, oplach

Požahání kopřivou, poštípání hmyzem, popáleniny, modřiny, drobné rány - byliny, bylinky, léčba

Rychlá první pomoc venku v přírodě při požahání kopřivou, poštípání hmyzem, na popáleniny, modřiny a drobné rány: Z netřeskových listů sloupneme tenkou slupku, aby se uvolnila šťáva, a použijeme jako obklad na postižené místo.

Mast na pohmožděniny, modřiny, drobné rány - byliny, bylinky, léčba

Chladivá netřesková mast na pohmožděniny, modřiny a drobné rány: Pomačkané listy netřesku vaříme s čistým vepřovým sádlem tak dlouho, až se šťáva vypaří. Pak přefiltrujeme, plníme do kelímků od krému a necháme vychladnout a zatuhnout.

Číst dál: Mast na pohmožděniny, modřiny, drobné rány - byliny, bylinky, léčba

Olej na popraskané bradavky při kojení

Mandlový olej s levandulí pro hojení popraskaných bradavek při kojení: Do mandlového oleje přidáme po 1 kapce éterického oleje z levandule a australského čajovníku v poměru 1:3 k základnímu oleji. Nanášíme na bolavá místa 2x denně. Prasklinky hojí dobře také měsíčková mast ze sádla a vlastní mateřské mléko.

Olej pro lesklé vlasy, proti lupům

Éterický levandulový olej pro lesklé vlasy a proti lupům: Vlasy po umytí oplachujeme v chladnější vodě s přidáním 1 lžíce jablečného octa a 3 kapek levandulového oleje. Nebo můžeme olej smíchat přímo s šampónem a nechat na hlavě působit několik minut. Pro suché vlasy přidáme navíc do šampónu 1 lžičku jojobového oleje.

Zánět kůže, ekzém, lupénka - obklad (pupalkové květy)

Pupalkové květy jako obklad na kožní záněty, ekzémy a lupénku: Květy krátce spaříme horkou vodou, ihned přiložíme jako obklad na postižené místo a necháme působit 30 minut.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny