Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Víčka nateklá, opuchlá - jak, čím pomoci (mléko)

Hyzdí váš obličej oteklá víčka? Zkuste obklad ze studeného mléka. Vezměte mléko z ledničky, nakapejte na malý kapesníček, přiložte na oči a nechte čtvrthodinku působit.

Kruhy pod očima - jak, čím pomoci (okurka)

Kruhy pod očima - to rozhodně není nic hezkého a prozrazují o svém nositeli, že předešlý večer nejspíš strávil velmi, velmi bujaře. Pomoc je jednoduchá, stačí přiložit na každé oko plátek salátové okurky.

Váčky, kruhy pod očima - obklad proti potížím - jak udělat, připravit (bílek, kávová sedlina)

Váčky pod očima se ztratí, pokud si vypomůžete následující babskou radou. Ušlehejte vaječný bílek a přimíchejte do něj trošku kávové sedliny. Naneste na problematická místa a nechte chvíli působit. Potom obličej důkladně omyjte, ale dbejte na to, abyste jemnou pleť kolem očí příliš nevytahovali prsty nebo nedřeli ručníkem.

Oči unavené, bolavé - obklad proti potížím - jak udělat, připravit (borová voda)

Oko - do duše okno. Takhle krásně se to říká. Ale aby to okno do duše bylo jasné a čisté, můžeme mu babskou radou čas od času pomoci. Bolavé, unavené oči dokážou pěkně znepříjemnit náladu. A přitom stačí tak málo: namočit kosmetické tampóny do borové vody, jemně vymačkat a přiložit na deset minut na oči.

Zánět spojivek - obklad proti potížím - jak připravit, udělat (světlík lékařský, heřmánek)

Záněty spojivek trápí hlavně děti - určitě znáte to řezání v oku, které je celé červené a slzí. Jednoduchou radou, kterou lze v takových případech aplikovat, je připravit si oční lázeň. Lžičku sušeného světlíku lékařského nebo tři lžičky heřmánku vhoďte do tří decilitrů vroucí vody, vařte patnáct minut, sceďte a nechte vystydnout. Potom do odvaru namočte jemný kapesník a třikrát až čtyřikrát denně ho přikládejte na oko jako obklad. Zbytek odvaru můžete uschovat v lednici, vydrží tam asi týden.

Oči podrážděné od ječného zrna, zánětu spojivek - obklad na oči - jak připravit, udělat (tvaroh)

Očím podrážděným ječnými zrny nebo zánětem spojivek pomohou tvarohové obklady. Zmírní nepříjemné bolesti a také po nich splaskne otok. Stačí smíchat tři polévkové lžíce tvarohu se šťávou z jednoho citrónu a trochou mléka. Dobře promíchanou směs naneste nejlépe na dva kosmetické tampóny nebo kousky plátna několikrát poskládané a na dvacet minut položte na obě oční víčka.

Ječné zrno na oku - jak, čím pomoci, předcházet vzniku (kvasnice, kvasnicová pomazánka)

Jak si poradit s ječným zrnem? Pokud to zvládnete, zkuste sníst syrové kvasnice. Pro slabší nátury doporučuji kvasnicovou pomazánku. Ječným zrnem totiž sdělujete svému okolí, že jste zanedbali přísun vitamínu B - a toho kvasnice obsahují více než dost. Kvasnicovou pomazánku připravíte jednoduše: na pánvičku kápněte tuk a osmažte v něm nadrobno nakrájenou cibulku.

Číst dál: Ječné zrno na oku - jak, čím pomoci, předcházet vzniku (kvasnice, kvasnicová pomazánka)

Ječné zrno na oku - jak, čím odstranit, pomoci (brambor, žloutek, mléko)

Na léčbu ječného zrna vezměte bramboru, uvařte ji ve slupce, a když je měkká, rozmačkejte ji vidličkou. Pak přidejte žloutek a zalijte kapkou horkého mléka. Kaši položte na kousek plátýnka a několikrát denně přikládejte na oko.

Ječné zrno na oku - jak, čím odstranit, pomoci (krupice)

Ječným zrnem rozhodně nikoho neoslníte. Kromě toho dokáže být tento neduh na oku velmi nepříjemný. Rad na ječné zrno je hned několik. Ta první doporučuje vzít hrst krupice a na suché pánvi nebo v hrnku ji nahřát. Pak krupici zabalte do plátýnka (kapesník, kousek starého prostěradla), které musí být čisté, ještě lépe přežehlené horkou žehličkou. Vzniklou hroudu přiložte na ječné zrno, tím uspíšíte jeho vývoj.

Řasy dlouhé, husté - jak to udělat, co použít (ricinový olej)

Aby vaše řasy byly dlouhé a husté, naneste na ně před spaním po celé jejich délce (pomocí kartáčku ze staré řasenky) ricinový olej. Pokud se vám nechtěně stane, že se dotknete oka, pořádně ho vypláchněte vodou. Stejný způsob péče platí pro obočí.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny