Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Oči suché, málo vlhčené - jak, čím pomoci, ulevit (sáčky černého čaje)

Máte suché oči? Pokud nechcete jít do lékárny a utrácet za "osvědčené" oční kapky, zkuste čajovou kúru. Uvařte si (porcovaný) černý čaj, čaj vypijte a vyjmutý čajový sáček nechte zchladnout a položte jej na oko.

Číst dál: Oči suché, málo vlhčené - jak, čím pomoci, ulevit (sáčky černého čaje)

Monokl na oku - jak, čím pomoci, zmírnit otok (studený obklad)

Jak skrýt následek pádu nebo rvačky? Přiložte po incidentu na oko studený obklad. Modročerné zbarvení okolo oka je totiž způsobeno vnitřním krvácením. Studený obklad zmírní otok okolo oka a stáhne cévy. Obklad přikládejte každou hodinu na deset minut po dobu dvaceti čtyř hodin.

Zánět očí, zarudnutí bělma, pálení očí - obklad proti potížím - jak, připravit, udělat (fenykl)

Nálev z fenyklových semen se používá hlavně na oční výplachy a obklady při zánětech očí, které se projevují zarudnutím očního bělma a pálením. Nálev si připravíte z 2 čajových lžiček fenyklových semen (nejlépe podrcených), ty zalijete šálkem vroucí vody a necháme 10-15 minut odstát, scedíte.

Číst dál: Zánět očí, zarudnutí bělma, pálení očí - obklad proti potížím - jak, připravit, udělat (fenykl)

Oči unavené, opuchlé, nateklé - jak, čím pomoci (lžíce)

Na znavené oči pomohou studené lžičky. Dvě čisté lžíce vložte na půl hodiny do lednice. Poté je vložte pod oči. Lžíce ale nesmí být zmrzlé, jen studené.

Oči unavené, opuchlé, nateklé - jak, čím pomoci (okurka)

Na oteklé oči je účinná čerstvá okurka. Nařežte studenou okurku na tlusté plátky, lehněte si a položte na každé oko po jednom plátku. A nechte působit deset minut, nebo dokud nebude mít okurka pokojovou teplotu. Díky vysokému obsahu vody působí proti únavě očí.

Číst dál: Oči unavené, opuchlé, nateklé - jak, čím pomoci (okurka)

Oči unavené, opuchlé, nateklé - jak, čím pomoci (heřmánek)

Jako velmi účinný prostředek na unavené oči se doporučují obklady z heřmánkového čaje. Bylinky tedy po zalití horkou vodou nechte zchladnout. Důkladně je scedte a poté v nálevu navlhčete bavlněný hadřík, gázu nebo odličovací tampon a přiložte jej na zavřené oči.

Číst dál: Oči unavené, opuchlé, nateklé - jak, čím pomoci (heřmánek)

Víčka nateklá, opuchlá - masáž očí - jak udělat, provádět

Na nateklá víčka působí lymfomasáž - začněte prstem od středu víček k nosu jemnými krouživými pohyby kolem očí a pokračujte až k uchu.

Oči oteklé, opuchlé - jak, čím pomoci, zbavit se otoku (brambor)

Pokud máte oteklé oči, rozpulte bramboru, 1/2 zabalte do tenké bavlněné látky, tak vytvořte 2 balíčky, ty přikládejte na oči.

Víčka nateklá, opuchlá - jak, čím pomoci (mléko)

Hyzdí váš obličej oteklá víčka? Zkuste obklad ze studeného mléka. Vezměte mléko z ledničky, nakapejte na malý kapesníček, přiložte na oči a nechte čtvrthodinku působit.

Kruhy pod očima - jak, čím pomoci (okurka)

Kruhy pod očima - to rozhodně není nic hezkého a prozrazují o svém nositeli, že předešlý večer nejspíš strávil velmi, velmi bujaře. Pomoc je jednoduchá, stačí přiložit na každé oko plátek salátové okurky.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny