Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Jak se zbavit váčků pod očima (heřmánek, černý čaj)

Na váčky pod očima přikládejte tampony namočené do heřmánkového odvaru. V časové tísni pomohou i vyvařené sáčky s černým čajem. Dbejte na to, abyste při jejich aplikaci leželi s hlavou položenou výš než tělo.

Jak se zbavit napuchlých víček (lžíce)

Trápí-li vás napuchlá víčka zahřejte v teplé vodě dvě polévkové lžíce a na pět minut si je položte na zavřené oči - víčka už nebudou tolik napuchlá.

Jak se zbavit napuchlých víček (jogurt)

Trápí-li vás napuchlá víčka, namočte vatové tampony do zředěného jogurt, a přiložte je asi na čtvrt hodiny na oči.

Jak se zbavit napuchlých víček (heřmánek)

Máte-li napuchlá víčka, namočte do heřmánkového odvaru vatové tampony, lehce vymačkejte a přiložte je asi na čtvrt hodiny na oči.

Jak odstranit tmavé kruhy pod očima (oční obklad)

Uklidňující oční obklad: Potřebujete 5 čerstvých nebo 1 lžičku sušených listů máty a 200 ml vody. Bylinky dejte do keramické misky, přilijte čerstvě svařenou vodu, přiklopte a nechte10 minut vylouhovat. Přefiltrujte přes filtr na kávu a nechte vychladnout. K potlačení tmavých kruhů pod očima namočte do roztoku 2 vatové tampony a přiložte je na 10 až 15 minut na oční víčka.

► Bylinkový obklad na kruhy pod očima (sléz)

Obklady na kruhy pod očima z prášku ze slézu: Sušené slézové květy rozdrtíme na prášek a smícháme s vodou na hustou kašičku, kterou nanášíme v silné vrstvě na kruhy pod očima a necháme působit 30 minut, pak opláchneme čistou vodou.

► Bylinkový obklad na slzící oči (sléz)

Obklady ze slézu na slzící oči: Po 1 lžičce květů slézu a máty přelijeme 1 šálkem vroucí vody, louhujeme 5-10 minut, přefiltrujeme a vychladíme. Do čaje namočíme čistý textil nebo vatu a obklady přikládáme 3x týdně.

Zánět spojivek - obklad (heřmánek)

Obklady na oči při zánětu spojivek: Heřmánkový čaj v sáčku přelijeme malým množstvím vroucí vody a necháme louhovat 10 minut. Vychlazené heřmánkové čajové sáčky přikládáme jako obklad na oči na 5-10 minut několikrát denně.

► Bylinky na zánět spojivek, zánět očí - bylinný obklad

Odvar z listů jitrocele jako obklad na zanícené oči při zánětu spojivek: několik čerstvých a čistých listů vložíme do 1/2 litru studené vody, krátce povaříme a přikryté louhujeme 10 minut a scedíme. Do vychladlého odvaru namočíme čisté pláténko nebo vatu a přikládáme na oči 3x denně na 5 minut.

Číst dál: ► Bylinky na zánět spojivek, zánět očí - bylinný obklad

Vrásky kolem očí - gel proti vráskám - jak udělat, připravit

Gel proti očním vráskám si můžeme připravit sami: Je třeba 1 čajová lžička sušeného fenyklu, listy břečtanu, květy chrpy, 100 ml destilované vody, 30 ml růžové vody a 3 g práškového agar-agaru. Rostlinné části přelijeme vařící vodou, necháme 2 hodiny vyluhovat a pak přefiltrujeme.

Číst dál: Vrásky kolem očí - gel proti vráskám - jak udělat, připravit

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny