Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Víčka nateklá, opuchlá - masáž očí - jak udělat, provádět

Na nateklá víčka působí lymfomasáž - začněte prstem od středu víček k nosu jemnými krouživými pohyby kolem očí a pokračujte až k uchu.

Oči oteklé, opuchlé - jak, čím pomoci, zbavit se otoku (brambor)

Pokud máte oteklé oči, rozpulte bramboru, 1/2 zabalte do tenké bavlněné látky, tak vytvořte 2 balíčky, ty přikládejte na oči.

Víčka nateklá, opuchlá - jak, čím pomoci (mléko)

Hyzdí váš obličej oteklá víčka? Zkuste obklad ze studeného mléka. Vezměte mléko z ledničky, nakapejte na malý kapesníček, přiložte na oči a nechte čtvrthodinku působit.

Kruhy pod očima - jak, čím pomoci (okurka)

Kruhy pod očima - to rozhodně není nic hezkého a prozrazují o svém nositeli, že předešlý večer nejspíš strávil velmi, velmi bujaře. Pomoc je jednoduchá, stačí přiložit na každé oko plátek salátové okurky.

Váčky, kruhy pod očima - obklad proti potížím - jak udělat, připravit (bílek, kávová sedlina)

Váčky pod očima se ztratí, pokud si vypomůžete následující babskou radou. Ušlehejte vaječný bílek a přimíchejte do něj trošku kávové sedliny. Naneste na problematická místa a nechte chvíli působit. Potom obličej důkladně omyjte, ale dbejte na to, abyste jemnou pleť kolem očí příliš nevytahovali prsty nebo nedřeli ručníkem.

Oči unavené, bolavé - obklad proti potížím - jak udělat, připravit (borová voda)

Oko - do duše okno. Takhle krásně se to říká. Ale aby to okno do duše bylo jasné a čisté, můžeme mu babskou radou čas od času pomoci. Bolavé, unavené oči dokážou pěkně znepříjemnit náladu. A přitom stačí tak málo: namočit kosmetické tampóny do borové vody, jemně vymačkat a přiložit na deset minut na oči.

Zánět spojivek - obklad proti potížím - jak připravit, udělat (světlík lékařský, heřmánek)

Záněty spojivek trápí hlavně děti - určitě znáte to řezání v oku, které je celé červené a slzí. Jednoduchou radou, kterou lze v takových případech aplikovat, je připravit si oční lázeň. Lžičku sušeného světlíku lékařského nebo tři lžičky heřmánku vhoďte do tří decilitrů vroucí vody, vařte patnáct minut, sceďte a nechte vystydnout. Potom do odvaru namočte jemný kapesník a třikrát až čtyřikrát denně ho přikládejte na oko jako obklad. Zbytek odvaru můžete uschovat v lednici, vydrží tam asi týden.

Oči podrážděné od ječného zrna, zánětu spojivek - obklad na oči - jak připravit, udělat (tvaroh)

Očím podrážděným ječnými zrny nebo zánětem spojivek pomohou tvarohové obklady. Zmírní nepříjemné bolesti a také po nich splaskne otok. Stačí smíchat tři polévkové lžíce tvarohu se šťávou z jednoho citrónu a trochou mléka. Dobře promíchanou směs naneste nejlépe na dva kosmetické tampóny nebo kousky plátna několikrát poskládané a na dvacet minut položte na obě oční víčka.

Ječné zrno na oku - jak, čím pomoci, předcházet vzniku (kvasnice, kvasnicová pomazánka)

Jak si poradit s ječným zrnem? Pokud to zvládnete, zkuste sníst syrové kvasnice. Pro slabší nátury doporučuji kvasnicovou pomazánku. Ječným zrnem totiž sdělujete svému okolí, že jste zanedbali přísun vitamínu B - a toho kvasnice obsahují více než dost. Kvasnicovou pomazánku připravíte jednoduše: na pánvičku kápněte tuk a osmažte v něm nadrobno nakrájenou cibulku.

Číst dál: Ječné zrno na oku - jak, čím pomoci, předcházet vzniku (kvasnice, kvasnicová pomazánka)

Ječné zrno na oku - jak, čím odstranit, pomoci (brambor, žloutek, mléko)

Na léčbu ječného zrna vezměte bramboru, uvařte ji ve slupce, a když je měkká, rozmačkejte ji vidličkou. Pak přidejte žloutek a zalijte kapkou horkého mléka. Kaši položte na kousek plátýnka a několikrát denně přikládejte na oko.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny