Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Zdraví, babské rady, byliny

Vlasy mastné, mastící se - jak, čím pomoci (kefír, šampon)

Nejúčinnějším přírodním prostředkem na mastné vlasy je kefír. Vlasy namočte, vetřete do nich kefír, zabalte je do ručníku a nechte působit asi půlhodiny. Poté umyjte šamponem na mastné vlasy.

Zubní kartáčky desinfikované, zbavené bakterií - jak to udělat, co použít (soda)

Do roztoku jedlé sody ponořte jednou týdně na noc zubní kartáčky - budou perfektně čisté a bez bakterií.

Vši ve vlasech - jak, čím odstranit, zbavit se (tea tree olej)

Čajovníkový olej tea tree je skvělý na mnoho obtíží, platí třeba i na tak nepříjemné společníky, jakými jsou vši. Máte-li ho doma v lékárničce, nemusíte kupovat speciální šampón k vyhubení vší, stačí do šampónu, který běžně používáte, přidat deset kapek oleje tea tree.

Číst dál: Vši ve vlasech - jak, čím odstranit, zbavit se (tea tree olej)

Pobodání, poštípání hmyzem - jak, čím pomoci, zabránit otoku, svědění (aloe)

Drobné ranky - i ty od hmyzu - uklidníte šťávou z listů aloe. Je to doslova zázračný lék. Pokud pěstujete rostlinu doma v květináči, stačí utrhnout list, podélně ho naříznout a vytékající šťávou pomazat štípanec nebo ranku. Svědění se zmírní, otok splaskne a ranka se rychle zhojí.

Pobodání, poštípání hmyzem - jak, čím pomoci, zabránit otoku, svědění (česnek)

Na hmyzí kousnutí, štípanec nebo žihadlo je dobrý česnek. Rozetřete jeden stroužek a přikládejte na postižené místo třikrát denně množství na špičku nože. Čím je česnek čerstvější, tím je účinnější!

Pobodání, poštípání hmyzem - jak, čím pomoci, zabránit otoku, svědění (jitrocel)

Bodla vás včela, vosa, komár nebo jiný hmyz? Pokud jste zrovna někde na louce, máte štěstí - stačí najít jitrocel, čerstvé listy rozemnout a přiložit je na postižené místo. Je to stejně účinné i na špatně se hojící rány a spáleniny - v takovém případě je ale žádoucí listy před aplikací důkladně omýt.

Bolestivá mentruace, bolest břicha při menstruaci - jak, čím pomoci (měsíček zahradní, alkohol)

Bolesti při menstruaci zaženete měsíčkem zahradním, který uvolňuje křeče. Můžete zvolit mast, obklad nebo čaj, ale nejúčinnější bude alkoholický výluh. Vyberte si pro jeho přípravu alkohol, který snesete - je však nezbytně nutné, aby to byl čistý destilát, například vodka, koňak, slivovice, eventuálně čistý líh koupený v lékárně.

Číst dál: Bolestivá mentruace, bolest břicha při menstruaci - jak, čím pomoci (měsíček zahradní, alkohol)

Bolestivá mentruace, bolest břicha při menstruaci - čaj proti potížím (řebříček, kontryhel, kokoška pastuší tobolka)

Kombinací bylin, kterou babské rady doporučují na úlevu při bolestivé menstruaci, je řebříček, kontryhel a kokoška pastuší tobolka. Vezměte po lžičce od každé bylinky a zalijte čtvrtlitrem vody. Vše krátce povařte, potom přeceďte, a když odvar vystydne, v kritické době pijte dva šálky denně.

Bolestivá mentruace, bolest břicha při menstruaci - čaj proti potížím (majoránka)

S bolestivou menstruací si dokáže poradit docela obyčejná majoránka. Vezměte jí dvě lžičky, nasypte do hrnku a zalijte vroucí vodou. Nechte odstát deset až patnáct minut, pak sceďte. Doporučuji pít při bolestech dva šálky vlažného čaje denně.

Klimakterium, přechod, návaly horka, pocení - čaj proti potížím - jak připravit, udělat (routa)

O návalech by mohly ženy v přechodu vyprávět svoje. Dokážou je trápit celé roky, několikrát denně. K jejich potlačení vyzkoušejte odvar z routy - sušenou routu přelijte studenou vodou a deset až patnáct minut vařte. Odvar sceďte. Nedejte se zaskočit, když k routě přičichnete - rostlina vydává silný, nepříjemný zápach.

Číst dál: Klimakterium, přechod, návaly horka, pocení - čaj proti potížím - jak připravit, udělat (routa)

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny