Jsme na Facebooku. Pokud chcete dostávat info o nových zlepšovácích, klikněte zde.

Zdraví, babské rady, byliny

Odvar na posílení křehkých lámavých nehtů - postup, příprava

Posilovač nehtů: Připravte si 4 lžíce čerstvých nebo 2 lžíce sušených listů přesličky, 2 lžíce rozdrcených semen kopru, 850 ml vody. Do malé pánve s vodou dejte listy přesličky a semena kopru, přiklopte a přiveďte k varu, poté oheň ztlumte a vařte 20 minut. Nechte vychladnout, pak přeceďte do uzavíratelné skleněné lahve a tu dejte na chladné temné místo.

Číst dál: Odvar na posílení křehkých lámavých nehtů - postup, příprava

Povzbuzující lázeň pro bolavé nohy - postup, příprava

Povzbuzující lázeň pro nohy: Připravte si 1 hrst čerstvých květů levandule nebo 1 lžíce sušených, 2 bobkové listy čerstvé nebo sušené, 1 lžíci mořské soli, alternativou mohou být listy majoránky. Hrst přelijte horkou vodou. Lázeň je vynikající na unavené nohy a bolesti svalů nohou, zvláště po cvičení. Přelijte bylinky podle vlastního výběru vřelou vodou a nechte 10 minut odstát.

Číst dál: Povzbuzující lázeň pro bolavé nohy - postup, příprava

Jak připravit peeling z ovesných vloček - postup, návod

Peeling z ovesných vloček: Smíchejte  2 lžičky rozemletých ovesných vloček s trochou vody na kaši a tou jemně masírujte obličej. Pak omyjte vlažnou vodou. Pokud máte suchou pleť, přidejte do kaše trochu olivového oleje.

Jak odstranit tmavé kruhy pod očima (oční obklad)

Uklidňující oční obklad: Potřebujete 5 čerstvých nebo 1 lžičku sušených listů máty a 200 ml vody. Bylinky dejte do keramické misky, přilijte čerstvě svařenou vodu, přiklopte a nechte10 minut vylouhovat. Přefiltrujte přes filtr na kávu a nechte vychladnout. K potlačení tmavých kruhů pod očima namočte do roztoku 2 vatové tampony a přiložte je na 10 až 15 minut na oční víčka.

Jak se zbavit černých teček v obličeji (vodka, zelený čaj)

Pakliže vás otravují černé tečky (zanesené póry) na obličeji, dejte se s nimi do boje tak, že si připravíte silný odvar ze zeleného čaje, do kterého přidáte přibližně čtvrt lžičky vodky.

Jak se zbavit častého mytí mastných vlasů (vodka)

Máte-li mastné vlasy, které je třeba denně mýt, vyzkoušejte tento recept: Obvyklé množství šamponu zřeďte vodou a přidejte několik kapek vodky. Výsledek vás potěší.

Jak odstranit zápach z úst (vodka, esenciální olej)

Trápí vás zápach z úst? Příčinou může být nedostatečná hygiena, zkažené zuby, konzumace silně aromatických nebo nezdravých potravin a podobně. Jestliže za něj mohou bakterie, vodka si s nimi poradí. Je dobré ji zkombinovat s esenciálními oleji ze skořice, máty nebo čajovníku.

Co udělat, aby se zázvor v čaji lépe vylouhoval (mikrovlnka)

Vaříte si rádi zázvorový čaj? Když zalijete strouhaný zázvor horkou vodou, můžete nechat čaj ještě projít varem v mikrovlnce, aby se zázvor lépe vylouhoval. Ale ne příliš dlouho, aby se nezničily esenciální oleje. Stačí půl minuty až minutu. Med dodejte až pak.

Jak zmírnit bolest při spálení jazyka při vaření (máslo)

Když si při vaření spálíte jazyk, ihned jej potřete kouskem másla - bolest okamžitě zmizí.

Jak zabránit uvolňování šroubků u obrouček brýlí (lak na nehty)

Malé šroubky v brýlových obroučkách se časem mohou uvolnit. Zabráníte tomu tak, že je přetřete lakem na nehty.

Další rady v kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny